Domů / / Jak urychlit růst vlasů?

Jak urychlit růst vlasů?

Poslední úprava 07.10.2016
Sdílet článek

Ztráta vlasů obvykle souvisí s dědičností, věkem a testosteronem. Fyzický nebo psychický stres jakož i některé nemoci mohou také způsobit, že větší množství vlasů vypadne najednou. Podle několika zdrojů, některé bylinky mohou pomoci urychlit růst vlasů. Konzumace vyvážené a zdravé výživy společně s vyhýbáním se nošení vlasů v stažených copech mohou také pomoci udržet růst silných vlasů.

Směs s mandlovým olejem

Postup:

1. Přidejte 8 až 10 kapek esenciálního rozmarýnového oleje do láhve mandlového oleje. Přidejte 4 až 6 kapek levandule a éterické oleje z cedrového dřeva. Uzavřete láhev a zlehka zamíchejte. Levandule a cedr zabrání dalšímu vypadávání vlasů, zatímco rozmarýn bude stimulovat nový růst.

2. Aplikujte směs ke kořínkům suchých vlasů. Vmasírujte ji do celých vlasů a nechte působit 10 minut.

3. Umyjte si vlasy šamponem a kondicionérem. Aby byly výsledky viditelné, používejte tuto kombinaci olejů několikrát týdně po dobu několika měsíců. Skladujte na chladném a suchém místě.

Doplňky výživy

1. Jezte vyváženou stravu a bohatou na ovoce a zeleninu, včetně potravin, jako je avokádo a ořechy. Několikrát týdně, jezte ryby žijící ve studené vodě jako je losos nebo sledu. Tyto potraviny obsahují omega-3, která pomáhá okysličovat buňky a dopravuje vitamíny do vlasových folikulů.

2. Najděte omega-3 doplněk a také jej užívejte denně. Mnoha lidem často chybí ve stravě omega-3, takže její doplnění pomůže růstu vlasů.

3. Užívejte lžíci lněného oleje denně, který také obsahuje omega-3.

Rady a varování

Doporučuje se vyhýbat se konzumaci potravin s obsahem nasycených tuků, které podporují zánětlivost a mohou způsobit vypadávání vlasů. Pokud nemůžete najít mandlový olej, jojobový nebo olej z hroznových jadérek také funguje jako nosný olej. Zkuste si udělat čaj z rozmarýnu a levandule nebo užívat bylinky jako tinkturu, což je méně časově náročná alternativa. Vyhněte přílišnému fénování vlasů a zacházejte s vlasy opatrně.
Esenciální oleje jsou vysoce koncentrovaný rostlinný materiál, který musí být přidán do nosného oleje. Jsou příliš silné, aby se aplikovaly na kůži jinak.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

Blízke témy