Domů / / / Biotin na podporu růstu vlasů...

Biotin na podporu růstu vlasů - funguje nebo nefunguje?

Poslední úprava 07.10.2016
Sdílet článek

Informácií o vlasech, které lze nalézt na internetu, je neuvěřitelné množství. Co ale na vlasy skutečně účinkuje, co skutečně účinkuje na podporu růstu vlasů? Abyste měli svou korunu krásy krásnou a mohli se vlasy pyšnit, potřebujete rady a tipy, které opravdu fungují. Nikdo nechce ztrácet vzácný čas zkoušením věcí, které nepomáhají (v tom horším případě dokonce škodí).

Jak je to s vámi? Užíváte na podporu růst u vlasů vitamin B7? A co takto koenzym R nebo vitamin H? Jsou to všechno různá pojmenování pro jeden docela běžný vitamin, který lze na růst vlasů užívají mnozí - tento vitamín se nazývá Biotin.

Otázka tedy zní - funguje vůbec užívání biotinu pro růst vlasů? Podívejme se na to trochu blíže.

Co je Biotin?

Biotin má několik označení, včetně názvu koenzym R, vitamin B7 a vitamín H.

Řečeno jednoduchou řečí, biotin je ve vodě rozpustný vitamin B komplexu, který se v malých množstvích nachází v potravinách.

Proč ho lidé užívají?

V průběhu let se výživové doplňky s obsahem biotinu používali na ošetřování mnoha zdravotních problémů. Většinou však jde o jeden hlavní cíl. Věří se, že užívání biotinový doplňků zlepšuje schopnost růstu vlasů, takže člověku narostou velmi dlouhé vlasy.

Podle klinických referencí odborníci zatím nedošli ke shodě, pokud jde o přínosy užívání dodatečného biotinu jako orální suplementace. Existují nepřímé důkazy, které naznačují, že může mít biotin další výhody. K dispozici však není žádný podpůrný vědecký důkaz, který by potvrzoval domněnku, že biotin zlepšuje růstový potenciál vlasů.

Věděli jste?

Průměrný člověk nepotřebuje biotinovou suplementaci. Biotin získáváme přirozeně prostřednictvím jídla a potravin, jako celozrnné cereálie, celozrnný chléb, vejce, mléčné výrobky, losos, kuře, abychom jmenovali alespoň některé.

Naše těla dokáží recyklovat biotin, který se již v těle nachází a skutečný deficit biotinu je velmi vzácný.

Kolik biotínu byste měli brát?

Pokud se stravujete zdravě (a pro vlasy prospěšně), měli byste dostávat adekvátní množství biotinu přirozenou cestou a nepotřebujete užívat výživové doplňky.

Pokud se rozhodnete brát biotin, "vhodná" dávka závisí na mnoha faktorech a měl by ji stanovit lékař. Dlouhodobé užívání nadměrných dávek odborníci dosud neoznačili ani za škodlivé, ale ani za jednoznačně bezpečné. Zamyslete se také nad svými stravovacími návyky a možná zjistíte, že stačí udělat jen pár změn v jídelníčku.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

  • Vitamíny pro vlasy FOLIVITAL PRO

    Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO obsahují vyváženou směs účinných látek, vitamínů a minerálů působících zevnitř na kořínky vlasů pro - silnější vlasy, oživení slabých vlasů a zastavení vypadávajícími vlasů.

  • Pilulky pro rychlejší růst vlasů

    Speciální složení látek pro rychlejší růst vlasů. Urychlí růst vlasů až o 100%

Čtěte víc

Blízke témy