Domů / / Šedivé vlasy

Šedivé vlasy

Poslední úprava 01.08.2017
Sdílet článek

Sůl a pepř, stříbro, cín, uhlí. Jakkoli jim už říkáte, šedivé vlasy v určitém okamžiku postihnou každého. Šedivé vlasy se úzce pojí se stárnutím člověka ale jak je to v případě předčasného šedivění vlasů? Odborníci vysvětlují, proč jsou někteří z nás odsouzeni vypadat jako by byly ve zralém věku již v mládí. Proč ale někteří lidé zešedivěli už po dvacítce, zatímco někteří lidé si na stříbrné vlasy počkají až do padesátky?

Předčasné šedivění vlasů

Běloši začnou typicky šedivět po třicítce, Asiaté před čtyřicítkou, černoši po čtyřicítce. Polovina všech lidí má značné množství šedivých vlasů ještě před padesátkou. Za předčasné šedivění u bělochů se považuje šedivění před dvacítkou a před třicítkou u černochů.

Zdravotní problém?

Šedivění samo o sobě, až na vzácné výjimky, neznamená, že máte nějaký zdravotní problém. Přesto, co se říká, neprokázalo se, že stres je příčinou šedých vlasů. Vědci však dodnes nevědí, proč někteří lidé zešedivěli skoro - určitě zde hlavní roli hrají geny.

Nedostatek vitamínu B - 12 deficit či problémy s hypofýzou nebo štítnou žlázou mohou způsobit předčasné šedivění, který je reverzibilní, pokud dojde k nápravě, říkají odborníci.

Kouření způsobuje zbarvení. Všimli jste si, že v zakouřené místnosti jsou i záclony mnohem žlutší? Kouření změní plíce na černé. A kouření může změnit vlasy na šedivější, než by vám mohlo být milé. Při kouření útočíte na vlastní kůži. Způsobuje vrásky na rukou i na obličeji a ovlivňuje i stav vlasových folikulů.

Některé výzkumy naznačují spojení mezi předčasným šedivěním a nižší hustotou kostí v pozdějším životě. Studie zahrnující 1200 mužů a žen z Kalifornie však neprokázala žádnou takovou souvislost.

Příčina šedivění vlasů

Šedivé vlasy byly vždy do určité míry záhadou. Samozřejmě, každý ví, že jako lidé stárnou, vlasy jim šediví. Nicméně až donedávna, nikdo opravdu přesně nevěděl, co je příčinou, že vlasy ztratí přirozenou barvu za začnou šedivět.

Výzkum šedivých vlasů

Jedním z důvodů, proč se o šedivých vlasech tak málo vědělo, byl fakt, že se v podstatě ani nikdo nesnažil přijít problému na kořen. Současná doba však tlačí na výzkum i v této oblasti, protože stále více lidí se snaží vypadat mladší. Výzkum tedy přišel na zajímavá fakta:

Peroxid vodíku způsobuje šedivé vlasy

Jak stárneme, množství peroxidu vodíku, který je přítomen v našich vlasech neustále a tělo ho produkuje přirozeně v malém množství, se zvyšuje. Pokud je hodnota peroxidu vodíku vysoká, doslova vybělí naše vlasy.

Proč se peroxid vodíku zachycuje ve vlasech?

V lidském těle pracuje enzym kataláza, která dokáže peroxid rozložit. S přibývajícím věkem tělo produkuje stále méně tohoto enzymu a ten nestačí rozkládat stoupající množství hydroxidu.

Co dělat s šedivými vlasy?

Léčba

Pokud už tedy známe důvody, proč vlasy šediví, bylo možné vyvinout léčbu, která dokáže tento proces zastavit a zvrátit. Léčba by měla sestávat ze zvýšení produkce enzymu kataláza a také zvýšení produkce melaninu, čímž by se mohlo šedivění vlasů zastavit a v ideálním případě i navrátit šedivým vlasům jejich původní barvu.

Náštip: Na trhu jsou volně dostupné vitamíny proti šedivění vlasů , které obsahují enzym katalázu společně s několika účinnými látkami, které způsobí proti šedivění vlasů - vitamíny skupiny B, kyselina listová, zinek, biotin a mnohé další.

Překrytí šedin

Existuje mnoho možností, jak skrýt své šediny. Patří mezi ně:

  • Semi - permanentní nebo demi - permanentní barvy: barva vydrží několik týdnů a je to dobrá volba pro lidi, kteří teprve začínají šedivět.
  • Melír: roztroušené zesvětlené pramínky pomohou šedinám splynout se zbytkem Vašich vlasů.
  • Permanentní barva: Kadeřníci ji navrhují používat, když budete mít 45% až 50% šedivých vlasů. Někteří si však kolem obličeje nechávají trochu šedých vlasů.
  • Vlasové přípravky: Pokud si nechcete vlasy nabarvit, ale přesto chcete zakrýt šediny, doporučuje se barva ve spreji, která se smývá šamponem.

Přijměte své šediny

Stále více mladých matek, profesionály, a dokonce i modelek se dobrovolně rozhodnou pro šedivou.

Více kadeřníci říkají - mýtus, že šedivé vlasy Vás dělají starými je přesně to - jen mýtus. Pokud jste byli mladí, živí, aktivní, zdraví před tím než jste ošedivěli, stále takový budete. Všechno je to jen o tom, jak se k problému postavíte. Pokud se na to díváte jako na pouze další barvu, nebudete se šedé bát.

Tyto jednoduché tipy vám mohou pomoci šedivět ve stylu:

  • Pokud jste si vlasy obarvili, zvažte svetlěfialověsivou barvu a módní krátký střih.
  • Přidejte do vlasů melír a použijte toner pro minimalizaci přechodu mezi Vaší přirozenou barvou vlasů a předchozím odstínem barvy na vlasy.
  • Zvažte moderní sestřih. Doporučuje se střih s ostřejšími hranami, jako například postupný bob s hladkou ofinou.
  • Použijte žehličku, aby Vaše vlasy vypadaly uhlazenější a lesklejší. Šedé vlasy mají tendenci kudrnaté a "žehlička na vlasy jim navrací lesk.
  • Užívejte si svůj život. Krása nezáleží na barvě vlasů. Schopnost užívat si život je to, co dělá ženu opravdu krásnou…
Šedivé vlasy Průměrné hodnocení: 3.5 (8 hodnocení­)

Doporučené produkty

Blízke témy