Domů / / / Nejlepší minerály pro růst vla...

Nejlepší minerály pro růst vlasů

Poslední úprava 06.05.2020
Sdílet článek

Tělo potřebuje minerály z různých důvodů, včetně podpory imunitního systému, pomoci při vývoji buněk nebo budování a udržování zdravých kostí a silných vlasů. Průměrný člověk ztrácí asi 50 až 100 vlasů denně, ale při nedostatku minerálů na vlasy jako jsou zinek a železo, můžete ztrácet mnohem více.

Minerály na vlasy

Síra

Síra je důležitý minerál pro lidské zdraví. Může také pomoci dorůstání vlasů. Síru potřebujete pro růst vlasů, protože vlasy jsou na tento minerál přirozeně bohaté. (Brown, 1970) Je často nazýván "minerál krásy" a může stimulovat krevní oběh a poskytovat živiny pro nejen vlasy, ale i nehty a kůži. Podle výzkumů, síra také pomůže lépe trávit vitaminy skupiny B, včetně B1, B5 a B7, které jsou důležité pro zdravé vlasy. Suché nebo slabé vlasy nebo ztráta vlasů může být následek nedostatku síry. Ujistěte se, že jíte dostatek potravin, jako jsou ořechy a zelenina, jakož i maso a ryby, abyste měli dostatek síry ve stravě.

Zinek

Pro zdravé vlasy je důležité přijímat správné množství zinku, protože jeho nedostatek může vést k vypadávání vlasů a jeho nadbytek může zabránit absorpci jiných minerálů. (Almohann, 2018) Denní doporučená hodnota je 15 mg zinku pro děti od 4 let a dospělé. Zinek pomáhá při růstu vlasů, kde pomáhá vylučovat maz ve vlasaté části hlavy, což snižuje výskyt lupů nebo suché pokožky, které by mohly jinak způsobit vypadávání vlasů. Zinek, protože je to důležitá živina, která umožňuje přenést signál z jedné buňky do druhé, včetně signálu, který přikazuje vlasovým folikulem začít a pokračovat v růstu. (Karashima, 2012) Fazole, hovězí maso a ořechy, jako mandle a kešu obsahují zinek.

Jód

Jód je další důležitý minerál na vlasy. Díky podpoře zdravé štítné žlázy, podporuje zdravé vlasy. Jedním z hlavních úkolů štítné žlázy je kontrolovat, jak buňky těla tráví živiny. Toto souvisí s vlasy, protože pokud tělo nemá dostatek jódu, štítná žláza nebude správně fungovat. Tím se zabrzdí metabolismus v buňkách, což zpomalí jejich růst - týká se to i vlasových folikulů. (Momčilović, 2014) Doporučené množství je 150 mikrogramů jódu denně. Tento minerál můžete najít v potravinách, jako jsou mořské plody a vejce.

Železo

Chudokrevnost z nedostatku železa je jeden z primárních důvodů plešatosti, a to hlavně u žen. Železo vytváří hemoglobin, bílkovinu v červených krvinkách, která přenáší kyslík do buněk po celém těle. Snížené množství železa znamená snížené množství hemoglobinu a červených krvinek, což zase snižuje množství kyslíku pro tělo a buňky. To negativně ovlivňuje řádné fungování tkání a buněk, včetně vašich epiteliálních tkání. (The 5 best...) Maso a listová zelenina, jako je špenát a kapusta obsahují železo.

Zdroje

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

  • Vitamíny pro vlasy FOLIVITAL PRO

    Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO obsahují vyváženou směs účinných látek, vitamínů a minerálů působících zevnitř na kořínky vlasů pro - silnější vlasy, oživení slabých vlasů a zastavení vypadávajícími vlasů.

Čtěte víc

Blízke témy