Domů / / / Proč vaše vlasy nejsou skutečn...

Proč vaše vlasy nejsou skutečně dlouhé? - tipy na podporu růstu vlasů

Poslední úprava 07.10.2016
Sdílet článek

Zde je 10 způsobů, jak dosáhnout, aby byly vaše vlasy opravdu dlouhé a pěkné. Zjistěte, co pomůže na podporu růstu vlasů.

1) Vlasy si myjte po částech

Mýt si vlasy po jednotlivých částech, obzvláště ty velmi kudrnaté, je prostě nutnost. Zabráníte tak vzniku chuchvalců a vlasy se vám nebudou motat. Toto pravidlo platí dvojnásob při andělsky kudrnatých, ale zatraceně nepoddajných vlasech. Pokud byste si je umyli najednou, zůstane vám z nich jedna velká boule a vlasy se začnou lámat. A lámavé vlasy jsou jedním z důvodů, proč nedosáhnete dostatečnou délku vlasů. Abyste je nemuseli neustále odmotávat a netrápili se při rozčesávání, myjte je pramen po prameni.

2) Vlasy rozčesávejte a rozmotávajte, dokud jsou mokré nebo alespoň vlhké

Nikdy, opakujeme nikdy, nečešte kudrnaté vlasy za sucha. Pouze na sebe přivoláváte štěpení a lámání jednotlivých vlasů. A to je to, co na podporu růstu vlasů nemůžete potřebovat. Z vlasů vám samozřejmě při česání a rozmotávání nemusí téct voda, neměli by být ale ani úplně suché. Potřebujete navíc nějakou hydrataci na vlasy, aby se hřeben po vlasech hladce klouzal. Určitě se potěšíte i tomu, že už po zemi, v umyvadle a na ramenou nebudete nacházet chuchvalce vlasů.

3) Vlasy zastřihávejte, až když to skutečně potřebují

Převládá obecný názor, že vlasy je třeba podstřihávat pravidelně, například každé tři měsíce. Pokud ale máte dlouhé vlasy, stříhejte je podle potřeby. Pokud jsou konečky v pořádku i po třech měsících, nechte je tak! Nestříhejte vlasy jen proto, abyste je zastřihli. Vlasy si sledujte a vycházejte z toho, co vidíte. Své kadeře znáte lépe než kdokoliv jiný!

4) Vyrovnané množství proteinů a hydratace

Je důležité dodávat vlasům dostatečně vyrovnané množství proteinů a hydratace. Příliš mnoho jednoho nebo druhého může způsobit jejich lámání. Zní to zvláštně, ale je to tak. Pokud jsou vaše vlasy až příliš hydratované, stanou se slabé, matné a bez života. Budou potřebovat proteiny na posílení a na získání rovnováhy. Na druhou stranu, pokud se vaše vlasy lámou a třepí, potřebujete hydrataci. Pokud se vaše vlasy i při minimálním tlaku nebo tahu snadno lámou, přehnali jste to s bílkovinami (proteiny) a musíte vyrovnat misky vah na stranu hydratace. Vše je to o nalezení správné rovnováhy. Zkuste po týdnu střídat hydratační a proteinový kondicionér a měli byste dosáhnout vyrovnaný stav na podporu růstu vlasů.

5) Jste to, co jíte

Zdravé stravování a dostatečný pitný režim je velmi důležité, pokud chcete mít zdravé vlasy a svůdné lokny, které rostou. Vlasy vyrůstají zevnitř, takže se musíte ujistit, že je vaše strava vyvážená a obsahuje správné vitamíny a živiny pro optimální růst a zachování kvality vlasů.

6) Účesy nenáročné na manipulaci s vlasy

Pokud si vlasy nechcete sama příliš lámat, potřebujete jednoduchý účes, který nevyžaduje mnoho práce. Volte účesy, při nichž zůstanou vlasy těsně nad rameny, aby se vám nedřely o oblečení a tím jen podporovali lámání.

7) Syndrom rukou ve vlasech

Děláme to všichni. A nemůžeme si pomoci. Naše ruce a naše vlasy mají mezi sebou jakési nezlomné pouto, které je tak silné ... vlasy nebo alespoň pramínky si musíme neustále natáčet na prsty, uhlazovat je, potahovat, pročesávat prsty ... Ale to musí přestat. Pokud jsou vaše ruce neustále ve vlasech, tak si vlasy samy zamotávate, třepíte, uzlíte. Takovým stylem můžete na dlouhé vlasy zapomenout, protože si kvůli tomu budete muset vlasy neustále podstřihávat.

8) Zbavte se horkého vzduchu

Pokud si chcete zachovat dlouhé vlasy, musíte se na nějaký čas vzdát fénů a žehliček na vlasy. Právě kvůli sálavému teplu se vám mohou vlasy lámat. Konečky si neustále "smažíte" fénem a žehličkou ... Těžko dosáhnete dlouhé vlasy, pokud si je kvůli poškození z tepla musíte nechat neustále zastřihávat.

9) Čistá vlasová pokožka

Kořenem problému může být špinavá vlasová pokožka. Pokud jsou vlasové folikuly naplněné nánosy nečistot, není možné, aby mohli vlasy růst. Pro dobrý růst vlasů je nutné pořádně očistit vlasovou pokožku od zbytků nánosů nečistot či různých přípravků na vlasy. Problémem může být i nadměrná produkce mazu. Pokud to vše dostanete ze skalpu pryč, nebude jim už nic bránit v růstu.

10) Čisté vlasy

Někteří lidé si myslí, že šamponem třeba umýt pouze hlavu a pak jej stačí nechat stéct po jednotlivých pramenech. Nebojte se vmýt ho i do samotných vlasů, samozřejmě jemně. Účinná je metoda modlících se rukou, takto přejdete šamponem po celé délce vlasů a zároveň zabráníte jejich zamotání. Nezapomínejte na nánosy produktů na vlasy! Pokud jsou jimi jednotlivé prameny stále pokryty, nedostává se k nim žádná výživa a nedokážete je udržovat dostatečně hydratované, abyste předešli jejich lámání.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

  • Vitamíny pro vlasy FOLIVITAL PRO

    Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO obsahují vyváženou směs účinných látek, vitamínů a minerálů působících zevnitř na kořínky vlasů pro - silnější vlasy, oživení slabých vlasů a zastavení vypadávajícími vlasů.

  • Pilulky pro rychlejší růst vlasů

    Speciální složení látek pro rychlejší růst vlasů. Urychlí růst vlasů až o 100%

Čtěte víc

Blízke témy