Domů / / / Účesy podle tvaru obličeje

Účesy podle tvaru obličeje

Poslední úprava 09.05.2023
Sdílet článek

Zatímco vhodný účes Vám může ubrat i několik let, málo lidí si vlastně uvědomuje, že za to může hlavně tvar obličeje. Tvar obličeje je základ každého účesu a rozhoduje jako účes zvýrazní oči rty a lícní kosti. S výborným účesem a dobrou technikou vrstvení, které jsou doladěny k tvaru obličeje, můžete opravdu vytěžit co nejvíce a okamžitě vnést více života a vitality do Vašich rysů. V první řadě je však třeba zjistit jaký tvar obličeje máte přirozeně.

Textura vlasů, ať už jsou rovné, vlnité nebo kudrnaté je další nezbytnou součástí určování toho, jak by měla finální podoba účesu vypadat. Struktura vlasů určuje, jakým způsobem budou vaše vlasy nakonec působit. Můžete si naplánovat střih vlasů podle svého tvaru obličeje, ale pokud budete ignorovat texturu vlasů, Váš střih může nakonec vypadat velmi odlišně od toho, co jste očekávali. Například silné kadeře mají tendenci se příčit méně a vrstvit se plošeji, pokud mají delší délku a váha pramenů je táhne dolů. Na druhou stranu, jemné vlasy, které jsou rovné, mohou vypadat ploché a tenké, pokud je účes příliš dlouhý.

Vytvořit účes na základě tvaru obličeje a vlasové struktury Vás může velmi zkrášlit a také se to může promítnout do ušetření času potřebného na ranní úpravu. Pokud máte ten správný střih, můžete si snadno dovolit jen tak vstát a jít ven bez úpravy s přírodními vlasy, protože Vaše vlasy budou padat správným směrem.

Při výběru účesu můžete také chtít zohlednit Váš životní styl a v úvahu vzít například environmentální faktory, jako je vlhkost nebo zda preferujete sepnout si vlasy dozadu do culíku při běhu nebo při práci.

Nesnažte se bojovat s realitou, ve které žijete. Samozřejmě, vždy chceme to, co nemůžeme mít, ale v tomto případě budete muset od toho upustit, stejně jako se budete muset vzdát účesů, které Vám nesluší. Buďte upřímná a zeptejte se samá sebe: "Je můj účes to, co mi vadí a brzdí mě?" Pokud je odpověď ano, je čas na změnu.

A stejně jako s jakoukoli radou, mějte na paměti, že tato pravidla jsou pouze základní a mají Vás navést správným směrem. V případě pochybností jaký účes zvolit, vyhledejte profesionálního kadeřníka, který má zkušenosti a vzdělání, aby Vám doporučil ten nejvhodnější účes pro Vás.

Účesy podle tvaru obličeje Průměrné hodnocení: 1 (1 hodnoceníe)

Blízke témy