Domů / / / Kopřiva na růst vlasů

Kopřiva na růst vlasů

Poslední úprava 23.02.2016
Sdílet článek

Z 30 různých typů kopřivy je kopřiva dvoudomá ta nejběžnější a často používaná v bylinné léčbě dny, bolesti kloubů, bolesti svalů, senné rýmy a bodnutí hmyzem. Lidé ji také používají na podporu růstu vlasů.

Kopřiva dvoudomá

Kopřiva je trvalka s tmavě zelenými listy a malými fialovými květy, kterou lze nalézt po celém světě. Žahnutí způsobují jemné chloupky na listech. Ty při dotyku uvolňují enzymy, které způsobují pálivou, svědivou vyrážku na kůži.

Funkce

Vztah mezi kopřivami a hormonem DHT - dihydrotestosteron, je předmětem výzkumu. DHT je metabolit, který je spojován s vypadáváním vlasů u mužů a žen. Kopřiva může být schopna zpomalit formování DHT z testosteronu blokováním dvou klíčových enzymů. I když nebyly provedeny žádné přímé studie vlivu kopřivy na růst vlasů, studie vlivu kopřivy na zvětšenou prostatu ukázaly, schopnost kopřivy ovlivňovat vytváření DHT.

Lokální léčba kopřiva dvoudomá

Řada různých přípravků na vlasy, včetně šamponů a kondicionérů obsahuje výtažky z kopřivy. Extrakt z kopřivy by také měl dodávat vlasům hustotu a lesk.

Kopřivové doplňky

Doporučená dávka kapslí obsahujících kopřivy dvoudomé je 250 mg dvakrát denně. Pokud připravujete čaj, měli byste vařit 1 čajovou lžičku kořene ve vroucí vodě 10 minut a čaj před pitím přecedit.

Náš tip: Vitamíny na vlasy Foligain obsahují kromě mnoha dalších vitamínů i extrakt z kopřivy v dostatečném množství. Jedna dávka obsahuje až 300mg extraktu z kopřivy.

Upozornění

K nežádoucím účinkům užívání kopřivového kořene patří žaludeční křeče, kožní vyrážky, zadržování vody a kopřivka. Neměli byste používat kopřivové doplňky, pokud jste těhotná nebo kojící, nebo pokud užíváte nesteroidní protizánětlivé léky, beta blokátory nebo léky na ředění krve. Poraďte se se svým lékařem před použitím kořene kopřivy.

Kopřiva na růst vlasů Průměrné hodnocení: 1 (1 hodnoceníe)

Blízke témy