Domů / / / Kopřiva na růst vlasů

Kopřiva na růst vlasů

Poslední úprava 13.05.2020
Sdílet článek

Z 30 různých typů kopřivy je kopřiva dvoudomá ta nejběžnější a často používaná v bylinné léčbě dny, bolesti kloubů, bolesti svalů, senné rýmy a bodnutí hmyzem. Lidé také používají kopřivu na vlasy, na podporu růstu vlasů.

Kopřiva dvoudomá

Kopřiva je trvalka s tmavě zelenými listy a malými fialovými květy, kterou lze nalézt po celém světě. Žahnutí způsobují jemné chloupky na listech. Ty při dotyku uvolňují enzymy, které způsobují pálivou, svědivou vyrážku na kůži.

Funkce

Vztah mezi kopřivami a hormonem DHT - dihydrotestosteron, je předmětem výzkumu. DHT je metabolit, který je spojován s vypadáváním vlasů u mužů a žen. Kopřiva může být schopna zpomalit formování DHT z testosteronu blokováním dvou klíčových enzymů. I když nebyly provedeny žádné přímé studie vlivu kopřivy na růst vlasů, studie vlivu kopřivy na zvětšenou prostatu ukázaly schopnost kopřivy ovlivňovat vytváření DHT. (Ghorbanibirgani, 2013; Moradi, 2015)

Lokální léčba kopřiva dvoudomá

Řada různých přípravků na vlasy, včetně šamponů a kondicionérů obsahuje výtažky z kopřivy. Extrakt z kopřivy na vlasy by také měl dodávat vlasům hustotu a lesk.

Kopřiva na vlasy

Doporučená dávka kapslí obsahujících kopřivy dvoudomé je 250 mg dvakrát denně. Pokud připravujete čaj, měli byste vařit 1 čajovou lžičku kořene ve vroucí vodě 10 minut a čaj před pitím přecedit.

Upozornění

K nežádoucím účinkům užívání kopřivového kořene patří žaludeční křeče, kožní vyrážky, zadržování vody a kopřivka. Neměli byste používat kopřivové doplňky, pokud jste těhotná nebo kojící žena, nebo pokud užíváte nesteroidní protizánětlivé léky, beta blokátory nebo léky na ředění krve. Poraďte se se svým lékařem před použitím kořene kopřivy.

Zdroje

  • GHORBANIBIRGANI, A. a kol., 2013. The Efficacy of Stinging Nettle (Urtica Dioica) in Patients with Benign Prostatic Hyperplasia: A Randomized Double-Blind Study in 100 Patients. IRCMJ [online]. 15 (1), 9-10 [cit. 13.5.2020]. Dostupné z: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3589769/
  • MORADI, H.R. a kol., 2015. The histological and histometrical effects of Urtica dioica extract on rat’s prostate hyperplasia. Veterinary Research Forum [online]. 6 (1), 23-29 [cit. 13.5.2020]. Dostupné z: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4405682/
Kopřiva na růst vlasů Průměrné hodnocení: 1 (1 hodnoceníe)

Doporučené produkty

  • Vitamíny pro vlasy FOLIVITAL PRO

    Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO obsahují vyváženou směs účinných látek, vitamínů a minerálů působících zevnitř na kořínky vlasů pro - silnější vlasy, oživení slabých vlasů a zastavení vypadávajícími vlasů.

Čtěte víc

Blízke témy