Domů / / / Jak rychle rostou vlasy? (kalk...

Jak rychle rostou vlasy? (kalkulačka)

Poslední úprava 14.10.2016
Sdílet článek
Kolik cm?

Proč vlasy rostou?

Růst vlasů je způsoben rozdělováním buněk as tím úzce souvisí i růstový cyklus vlasů. Nové buňky doslova vytlačují vlas dopředu a tím ho prodlužují . Nová hmota vlasu přibývá u kořínku. Rychlost růstu závisí na rychlosti rozdělování buněk.

Rychlost růstu vlasů je průměrně přibližně 1,25 cm za měsíc a tedy kolem 15cm za rok . Může zpomalit s rostoucím věkem - v některých případech až na 0,25 cm za měsíc.

Na zdravé hlavě vyrůstá průměrně 100 000 vlasů . Životnost ( 1 vlasový cyklus ) každého z těchto vlasů za běžných podmínek trvá od 1 do 6 let. Vlas pak vypadne a je nahrazen novým vlasem. Lidem vypadává denně okolo 30 - 50 vlasů . Pokud se toto číslo šplhá k 100, je třeba zvýšit pozornost a věnovat se blíže tomuto problému. Stav, kdy vypadlé vlasy nejsou nahrazeny novými , voláme plešatění.

Od čeho závisí délka vlasů?

Vlasový cyklus se skládá z více fází. Anagen je fáze růstu. Čím déle se vlas nachází v této fázi , tím může vyrůst do větší délky. Katagén je fáze odpočinku , kdy vlas již neroste , protože se dělení buněk zastavilo . Nakonec telogenu je poslední fáze, kdy je vlasy vytištěn novým vlasům produkovaným ve vlasovém kořínku .

Náš tip: Přečtěte si také některé rady jak urychlit růst vlasů

Vlasy rostou stejnou rychlostí na celé hlavě . Není žádný rozdíl v rychlosti růstu vlasů na ofině , šíji nebo temeni .

Možná si myslíte, že vlasy na ofině rostou rychleji než na jiných částech hlavy ale je to pouze iluze . Ofina se často zastřihává těsně nad obočím a proto je nárůst viditelnější než jinde. I nošení roláku může vyvolat dojem, že vlasy narostly ale je to také jen iluze .

Jak rychle rostou vlasy? (kalkulačka) Průměrné hodnocení: 3.8 (28 hodnocení­)

Doporučené produkty

Čtěte víc

Blízke témy