Domů / Oxotrim

Oxotrim

Poslední úprava 20.04.2017
Sdílet článek

Oxotrim je termogenní tableta na hubnutí, která má podle tvrzení výrobců schopnost podpořit hubnutí. Případní uživatelé mohou očekávat 200% nárůst v úspěšnosti hubnutí! Podívejme se tedy na tento produkt blíže, a zkusme zjistit, jestli skutečně naplní očekávání, které slibuje.

Základní fakta o Oxotrimu

 • výrobce: Newton-Everett
 • 150 tablet v lahvi
 • obsahuje stimulanty a jiné přísady podporující metabolismus

Oxotrim je termogenní tableta na hubnutí, kterou vyrábí a prodává společnost Newton-Everett. Společnost udává, že je hlavním inovátorem ve složení přelomových výživových doplňků. Prodávají četné produkty pokrývající různé kategorie, včetně péče o vlasy, péče o pokožku, hubnutí, podpory trávení, podpory nálady a managementu spánku. Některé z linků na jejich webové stránce jsou nefunkční, včetně informací o společnosti a podmínek prodeje.

Jak užívat Oxotrim

 • Podle návodu na použití se užívá Oxotrim v jedné dávce denně, kterou tvoří tři tablety.
 • Ideální čas na jejich užití je ráno, mohou se však brát kdykoliv během dne.
 • Oxotrim doporučuje vyhýbání se konzumaci tablet po páté hodině večer, protože obsahuje stimulanty, které mohou ovlivnit spánek.

Výrobce neuvádí na svých internetových stránkách žádné podmínky či garanci vrácení zboží, ale poskytuje kontaktní informace. Newton-Everett sídlí v Scottsdale, Arizona, ale jedinou uvedenou adresou je P.O.Box. Uvádějí i telefonní číslo pro potřeby objednávek, také kontaktní e-mail a objednací formulář.

Důvody k obavám ohledně Oxotrimu

 • žádné recenze od zákazníků
 • nízké množství aktivních přísad
 • na oficiální webové stránce nejsou jasné podmínky vrácení zboží

Co tvrdí Oxotrim o svých účincích?

Oxotrim slibuje velmi mnoho, pokud jde o jeho schopnosti a účinky při pomoci s hubnutím. Nejvýraznějším z tvrzení je pravděpodobně to, že urychlí snížení hmotnosti a množství tuku až o 200%. Tento účinek je popsán jako patentovaný termogenní agent, kde je klinicky potvrzeno, že zvyšuje metabolismus a podporuje zdravé hubnutí.

"Jedinečné složení Oxotrimu je extrémně účinné při podpoře metabolismu a výsledkem je urychlení hubnutí. Oxotrim je bezpečný a přirozený a zároveň vám pomůže potlačit apetit jako žádný jiný produkt na hubnutí. "

Oxotrim tvrdí, že jedna z jeho klíčových složek, 7-keto, je nestimulační přísada, která podporuje metabolismus. Je však třeba zmínit, že některé další složky v Oxotrimu jsou stimulanty, jako například kofein, teobromin a synefrin.

Co to tedy Oxotrim je a jaké je jeho složení?

Množství každé složky, která je uvedena níže, odpovídá třem tobolkám, což je doporučená denní dávka.

Vápník (jako korálový vápník) - 70 mg: vápník je primárně známý díky své funkci ohledně pevnosti kostí. Vápník se však spojuje i se snižováním hmotnosti. Studie zjistily, že zvýšené hladiny vápníku v těle jsou spojovány se zvýšeným spalováním tuku. Účinek je dokonce větší, pokud se do jídelníčku přidá ještě vápník navíc. Například mléčné výrobky, které zachovají deficit kalorií. Viditelný účinek ale lze dosáhnout i výživovými doplňky s obsahem vápníku. Rozdíly byly malé, ale po čase bylo znatelné výrazné snížení hmotnosti.

Výtažek z Citrus Aurantium (divoký pomeranč, pomerančovník hořký) - 350 mg (standardně obsahuje 6% synefrinu): podle přehledu několika studií má použití synefrinu za následek zvýšení klidové míry metabolismu (RMR, klidový metabolismus) a zvýšený výdej energie. Při testech, které trvaly více než 6 týdnů, se projevil mírný úbytek hmotnosti. Pochybnosti však vyvolává jeho bezpečnost a množství vedlejších účinků, které se se synefrinem spojují.

Výtažek z Theobroma cacao (kakaovník pravý) - 330 mg (standardně obsahuje 6% teobrominu): kakaovník pravý se používá k výrobě čokolády. Aktivní složka v Theobroma cacao je teobromin. Často se uvádí, že teobromin dokáže pomoci při hubnutí stimulací centrálního nervového systému a zvýšením metabolismu. Na rozdíl od těchto tvrzení, stejně jako v případě tvrzení o tom, že potlačuje apetit, jsou klinické důkazy pouze limitované a navíc s různými smíšenými výsledky.

Glukuronolaktón - 300 mg: jde o chemickou látku, která se v těle tvoří přirozeně, a kterou tělo využívá jako strukturální složku pojivových tkání. Předpokládá se o ní i to, že se váže na některé toxické látky v těle před tím, než se vyloučí močí. To vede k tvrzení, že je detoxikační a používá se v detoxikačních produktech a dokonce i v energetických nápojích. S hubnutím ale vůbec nesouvisí. Navíc si ho tělo samo vytváří, takže jej není třeba dodávat přes výživové doplňky.

Kofein - 200 mg: mnohé studie ukázaly, že kofein podporuje hladiny energie a pozornosti a jemně posílí metabolismus. Způsobí navýšení v počtu kalorií využívaných tělem. Účinky prokázány ve výzkumech jsou malé, některé výzkumy jsou neprůkazné.

L-taurin - 200 mg: často se používá v energetických nápojích, podle některých výzkumů může sehrát tato aminokyselina svou roli při sportovních výkonech. To znamená, že je užitečná pouze pro ty dietující, kteří sportují. V současnosti není známo žádné propojení mezi taurinem a hubnutím.

Výtažek z lístků zeleného čaje (Camellia sinensis) - 100 mg (standardně obsahuje 50% polyfenolů a 35% katechinů): zelený čaj obsahuje velké množství látek ze skupiny antioxidantů, které se nazývají katechiny. Podle studií zvyšují dočasně katechiny i kofein výdej energie vytvořením příznivých podmínek metabolismu. Nicméně metabolický nárůst způsobený zeleným čajem je omezen. V jedné studii odborníci zjistili, že užívání zeleného čaje nebylo dostačující k tomu, aby zabránilo přibývání na váze po dietě s velmi nízkým příjmem kalorií.

5HTP (5-hydroxy L-tryptofan) - 62, 5 mg (výtažek ze semen Griffonia simplicifolia): známý také jako serotain, což je derivát 5HTP. Používá se na zvýšení hladin serotoninu, k léčbě úzkosti a depresí. Podle některých nepřímo vede k poklesu apetitu. Tato složka však má mnoho vážných nežádoucích vedlejších účinků a celkově není dostatečně prozkoumána, takže by se raději neměla používat.

7-Keto (3-acetyl 7-oxodehydroepiandrosterón) - 50 mg: 7-Keto je registrovaný název pro 3-acetyl 7-oxodehydroepiandrosterón. Je považován za urychlovač metabolismu. Výzkumy, kterých se zúčastnili obézní lidé a lidé s nadváhou tvrdí, že užívání 7-Keto v kombinaci s mírným cvičením a dietou se sníženým příjmem kalorií výrazně snižuje tělesnou hmotnost a množství tělesného tuku, ve srovnání se samotným cvičením a dietou se sníženým příjmem kalorií. 7-Keto je známé i pod jinými jmény, například 7-oxo-DHEA a 7-Keto-DHEA.

L-karnitin L-tartrát - 15 mg: doplněním této složky se zlepšuje oxidace tuků.

Co to všechno znamená?

V Oxotrimu je použito několik složek, které nemají s hubnutím nic společného. Patří sem 5HTP, Glukuronolakton a L-taurin. Mají různé úkoly, včetně zlepšení nálady a sportovního výkonu, ale nemají přímou souvislost se snižováním hmotnosti. Protože jsou tam obsaženy ve významném množství, je možné, že by byl Oxotrim efektivnější bez těchto přísad. Nebylo by také třeba užívat vyšší dávky aktivních přísad.

Některé z aktivních přísad jsou v relativně nízkých dávkách, zvláště ve srovnání s relevantními klinickými testy. Například, studie o 7-Keto používali 200 mg denně, přitom denní dávka Oxotrimu obsahuje pouze 50 mg.

Mnohé z dalších přísad, které se klinicky spojují se zvýšeným hubnutím obsahují kofein nebo jiné stimulanty.

Zdá se, že tvrzení, že tato tableta kromě hubnutí i potlačuje chuť k jídlu, jsou založeny čistě na přísadě 5HTP. Primárně je určena k léčbě úzkosti a deprese, její schopnost utlumit apetit je nedostatečně prozkoumána a není ani přesvědčivě prokázána. Takže tvrzení, že jde o látku, která tlumí chuť k jídlu, je trochu přehnané.

Má Oxotrim nějaké vedlejší účinky?

Zatímco výrobci Oxotrimu tvrdí, že při používání tohoto produktu nehrozí žádné vedlejší účinky a že je absolutně bezpečný, profil přísad říká něco jiného. Dokonce i ty nejbezpečnější dietní tablety a výživové doplňky mohou vyvolat nežádoucí účinky, i když pouze u malého procenta uživatelů.

5HTP bylo spojováno s mnoha nežádoucími vedlejšími účinky. Není známo, zda byly tyto nežádoucí účinky způsobené poškozeným produktem, kontaminantem nebo samotným produktem.

Existují obavy, že může způsobit vážné nežádoucí účinky, například syndrom zvaný eozinofilie myalgie. Někteří lidé si myslí, že je tento vedlejší účinek způsobený kontaminantem v některém 5HTP produktu. Neexistuje však dostatek vědeckých důkazů, že to bylo způsobeno 5HTP, kontaminantem nebo nějakým jiným faktorem. Pokud toho nebude známého víc, měl by se 5HTP užívat jen s opatrností.

Jiné potenciální vedlejší účinky 5HTP zahrnují pálení žáhy, bolest břicha, nevolnost, zvracení, průjem, ospalost, sexuální problémy a problémy se svaly.

Mezi vedlejší účinky spojované s kofeinem patří bolest hlavy, časté močení, nervozita, dehydratace, zvýšený krevní tlak, bušení srdce a problémy se spánkem. Kofein také zvyšuje účinky Citrus aurantium, který nese své vlastní vedlejší účinky, včetně zvýšeného srdečního tepu a zvýšeného krevního tlaku, bušení srdce, mdlob a dokonce i srdečního infarktu a mrtvice u zdravých pacientů.

Upozornění

Není určen pro osoby mladší 18 let.

Neužívejte ho, pokud jste těhotná nebo kojíte.

Není vhodný pro lidi trpící na zdravotní problémy se srdcem, včetně vysokého krevního tlaku.

Existují recenze na užívání Oxotrimu od jeho uživatelů?

Přesto, že je mnoho možností, kde mohou uživatelé prezentovat svůj názor na užívání Oxotrimu, nebyly nalezeny žádné uživatelské recenze. Není tedy možné určit, jestli produkt ve skutečnosti účinkuje, případně zda jsou běžné nějaké vedlejší účinky.

Funguje tedy Oxotrim?

Podle jeho složení obsahuje Oxotrim velké množství přísad, jejichž schopnost zvýšit metabolismus a pomoci tak při hubnutí byla klinicky prokázána.

Některé z těchto přísad, včetně základu produktu, 7-Keto, se v něm ve skutečnosti nacházejí pouze ve velmi malých množstvích. Obzvláště ve srovnání s relevantními klinickými testy. Je možné, že Oxotrim vylepší hubnutí u lidí, kteří již drží dietu a pravidelně cvičí. Ale jeho vliv nebude natolik výrazný, jak tvrdí jeho výrobce. To může mnoho zákazníků zklamat, ačkoli by během užívání svoji hmotnost částečně snížily.

Shrnutí

Celkově vyznívá Oxotrim jako slibný prostředek, pokud v něm budou zapracovány správné množství přísad. Používání klinicky ověřených přísad je pro účinnost dietní tablety podstatné. Přísady musí být smíchány v dostatečném množství, aby účinkovaly efektivně. Kofein se v Oxotrimu nachází v dostatečně velké dávce (200 mg), denní dávka ale obsahuje pouze čtvrtinu požadovaného množství hlavní složky, tedy 7-Keto. Nelze proto očekávat, že účinky dietní tablety dosáhnou efekt slibovaný výrobcem, nebo takové výsledky, jaké byly dosaženy v klinických testech.

K dispozici nejsou žádné zákaznické recenze o produktu, takže není záznam o tom, že Oxotrim pomáhá při hubnutí. Také jsou v něm obsaženy některé složky, které k hubnutí nepřispívají. Jedna z nich, 5HTP, by také mohla být zdrojem různých vedlejších nepříznivých účinků.

Oxotrim Průměrné hodnocení: 4.2 (26 hodnocení­)

Doporučené produkty

 • Pilulky na hubnutí Oxotrin

  Pilulky na rychlé hubnutí Oxotrin obsahují patentovanou termogenickou složku, o jejíž studie potvrdily, že výrazně urychluje metabolismus a je vhodná na zdravé hubnutí.