Domů / / / Jak dlouho a jak rychle rostou...

Jak dlouho a jak rychle rostou vlasy?

Poslední úprava 07.10.2016
Sdílet článek

Pokud si chcete nechat narůst dlouhé vlasy, přečtěte si článek a dozvíte se, jak růst vlasů funguje. Odhalíme také specifické příčiny, proč se můžete s růstem vlasů potrápit. Pojďme spolu odhalit, jak rychle a jak dlouho rostou vlasy.

Obecný přehled

Je zcela přirozené, že si většina lidí přeje, aby jim vlasy rostly rychleji. Obzvláště, pokud se potýkáme s takzvanou "mikrovlnkovou generací", což je skupina lidí, kteří jsou zvyklí na téměř okamžité výsledky. Nepíšou dopisy, protože e-maily jsou rychlejší. Nechodí do knihoven, protože Google je vzdálen pouze pár kliků ... Mikrovlnková generace je tedy obecně netrpělivá. Dokonce i ohřátí jídla právě v mikrovlnce se jim někdy zdá jako příliš časově náročné ...

Totéž platí pro ženy, které chtějí změnit svůj účes nebo si chtějí nechat narůst vlasy. Je třeba si však uvědomit, že některé věci se až tak moc urychlit nedají.

Proces růstu vlasů

Vlasy potřebují na růst svůj čas, ale nejen ten. Existuje několik faktorů, které určují rychlost růstu vlasů (tedy fakt, jak dlouho rostou vlasy a jak rychle rostou vlasy), ale tím nejdůležitějším je čas. Ten se nahradit nedá, vlasy třeba nechat růst.

Jsou možnosti, jak povzbudit a posílit proces růstu, plynutí času je ale základním faktorem. Růst vlasů je proces a aby byly zdravé a vypadaly co nejlépe, musí tento proces proběhnout. A to příliš neurychlíte.

V průměru narostou vlasy zhruba o centimetr za měsíc, nebo 12 centimetrů za rok. Rychlost růstu vlasů u některých etnických skupin se může odchylovat oběma směry. Nejsou však natolik enormní, aby šlo o nějaké podstatné odchylky a mnohdy je lze připsat i genetickým faktorům.

Některým lidem vlasy rostou rychleji, některým pomaleji. To je vše. Dobrou zprávou je, že bez rozdílu v tom, jak rychle rostou vlasy jsou vaše vlasy neustále v růstovém procesu, a to 24 hodin denně. Růst vlasů probíhá podle určitého konkrétního vzorce. Většinou si při růstu uvědomíte zvětšení na objemu, hustotě a pevnosti vlasů, až později zvýšení samotné délky vlasů. Právě zde vidět, jak dlouho rostou vlasy a jak rychle rostou vlasy.

Vyvarujte se však porovnávání rychlosti růstu vašich vlasů s rychlostí růstu vlasů někoho jiného. Protože co je normální pro jednoho, nemusí být normální pro vás. Je třeba také zmínit, že člověk nebývá vždy tím nejlepším soudcem, pokud se zaměří na rychlost růstu vlasů a kvalitu nových vlasů. Důvod je jednoduchý, své vlasy máte dennodenně na očích a ztrácíte potřebný odstup. Nevidíte drobné změny jako lidé, kteří vás nevidí denně. Takže je dost dobře možné, že vám vlasy rostou rychleji, než si myslíte.

Vlasy mají tři fáze růstového cyklu - anagen (růst, růstová fáze), katagen (regrese, fáze zastavení růstu) a telogen (odpočinek, klidová fáze). Dlouhá léta si odborníci mysleli, že vypadávání vlasů je součástí telogénu. Oficiálním názvem fáze vypadávání je "exogenní". Přesněji řečeno, k uvolňování dochází v průběhu růstového cyklu.

Jak dosáhnout maximální délku vlasů

Běžnou obavou lidí, kteří si chtějí nechat narůst dlouhé vlasy je pojem "konečná délka". Jde o to, že lidem narostou vlasy pouze do určité délky a dále jednoduše růst nebudou. Tento fakt má méně co do činění s genetikou, jde spíše o správnou péči o vlasy.

Čím jsou vaše vlasy delší, tím mají větší tendenci lámat se. Můžete však zvolit "ochranný styling", tedy zvolit takovou péči o vlasy, kterou je budete chránit. Nebudete je vystavovat extrémní horku. Ujistíte se, že vlasům poskytnete dostatečné množství proteinů a hydratace. Pokud se bavíme o "konečné délce" vlasů, můžeme říci, že nevhodná péče je mnohem pravděpodobnějším faktorem pro jakýkoliv omezený růst, než přirozené vlasové limity člověka na růst dlouhých vlasů.

Přesto nelze obejít růstový cyklus vlasů a jeho limity pro růst vlasů. Každý jeden vlas na hlavě má svou růstovou periodu, po které vypadne a je nahrazen novým vlasem. Naštěstí rychlost, jakou tento proces probíhá, je pro každý vlas jiná. Znamená to, že prameny vlasů na hlavě se nikdy nedostanou do procesu vypadávání a nahrazování najednou. Bylo by to hrozné, pokud bychom "shodili" všechny vlasy současně. Člověk by byl celý život konfrontován s opakujícími se periodami úplné plešatosti (i když na plešatosti není nic špatného).

Jak dlouho a jak rychle rostou vlasy? Průměrné hodnocení: 4 (1 hodnoceníe)

Doporučené produkty

Čtěte víc

Blízke témy