Domů / / Jak opravit chyby a zabránit š...

Jak opravit chyby a zabránit škodám při barvení vlasů?

Poslední úprava 16.08.2016
Sdílet článek

Barvily jste si doma vlasy a nedopadlo to podle vašich představ? Nebo vám na hlavě vznikla doslova katastrofa? Zde je několiktipů, jak odstranit nakapanou barvu, jak zabránit poškození kůže, nebo předejít vyblednutí vlasů po barvení.

Na barvení vlasů se připravte

Kromě pomůcek, které jsou součástí barvy na vlasy, si nachystejte i alobal. Jím zakryjte vše, co nechcete obarvit. Například ramena brýlí, pokud je musíte mít při barvení na hlavě!

Nedovolte, aby jste si barvením poranili pokožku

Pokud vám barva na vlasy dráždí pokožku, zkuste do směsi přidat trochu umělého sladidla. Sladidlo pomůže neutralizovat obsažený amoniak. Pokožce se uleví a barva neztratí na účinku.

Pozor na nerovnoměrné nanesení barvy

Pokud si vlasy barvíte doma, musíte si uvědomit, že chemické látky z barvy pronikají rychleji do bledších oblastívlasů, čímž se vytváří nevyrovnaný vzhled. Vyhněte se tomuto problému jednoduchým řešením - kypřící prášek do pečiva! Rozpusťte dvě polévkové lžíce jedlé sody nebo prášku do pečiva ve dvou šálcích vody a vlasy si touto směsí opláchněte ještě před nanesením barvy. Soda "vyzvedne" kutikulu, čímž umožní barvě pronikat do vlasů rovnoměrně a vytvoříte si tak profesionální vzhled.

Potřebujete si opravit nedokonalosti po barvení vlasů?

Nuže, pokud vám barvení vlasů totálně nevyšlo a vy takto nemůžete ani vyjít z domu ... musíte začít opravovat napáchané škody. Pokud jste si barvily vlasy nahnědo nebočerveně, umyjte si vlasy několikrát za sebou šamponem proti lupům, který obsahuje pyrithion zinku. Tato chemická látka smývá barvu mnohemrychleji než normální šampony, přitom ale vlasy nepoškodí. Pokud jste si barvily vlasy na blond, musíte na opravu použít nějakou jinou, další barvu.

Jak snadno odstranit vylitou barvu na vlasy?

Sice máte krásně zabarvené vlasy, ale barva na vlasy je i po celé vaší koupelně? K odstranění barvy na vlasy z nábytku, zrcadel a toalety použijte metodu odzkoušenou profesionálními salony. Přetřete všechny fleky vatou či odličovacím tampónem namočeným do čerstvého peroxidu vodíku.

Aby barva nevybledla

Mnoho přípravků na vlasy obsahuje alkohol, barvené vlasy pak získají plnější vzhled. Alkohol vám ale vysušuje vlasy i vlasovou pokožku. Než si tedy koupíte nějaký produkt na vlasy, pečlivě si prostudujte jeho složení. A alkoholu se vyhýbejte! Abyste si zachovali svou novou barvu vlasů, oplachujte je před každým mytím bílým octem, který utěsní a uzavře vlasové kutikuly..

Jak opravit chyby a zabránit škodám při barvení vlasů? Průměrné hodnocení: 4 (1 hodnoceníe)