Domů / / / / Jak urychlit růst vlasů po tra...

Jak urychlit růst vlasů po transplantaci vlasů

Poslední úprava 07.08.2019
Sdílet článek

Mnozí lidé mají zkušenosti s vypadáváním vlasů, které může vést až k plešatění. Zatímco vypadávání vlasů v důsledku chorob, špatné výživy a chirurgických zákroků se může vyřešit samo, jiné typy vypadávání vlasů, jako například vzorové vypadávání vlasů u mužů, mohou mít za následek trvalou ztrátu vlasů. Transplantace vlasů je chirurgický postup, který může pomoci odstranit holá místa na hlavě. Může trvat zhruba šest měsíců dokud nově narostlé vlasy začnou vypadat přirozeně. Správná péče o vlasy po transplantaci může pomoci zlepšit šance na úspěšné výsledky a podpořit nejrychlejší možný růst vlasů.

Krok 1

Po transplantaci vlasů se chovejte ke své pokožce hlavy jemně. Používejte jakékoliv léky, které lékař předepsal s použitím minimálního tlaku, aby se zabránilo porušení sekcí transplantovaných vlasů. Počkejte dokud Vám lékař doporučí, abyste si myli vlasy šamponem. Jakmile to dovolí, použijte jemný šampon abyste opatrně vyčistili prostor kolem vlasových folikulů.

Náš tip: Pro tuto příležitost se často doporučuje šampon proti vypadávání vlasů Revita, který dokáže i urychlit růst vlasů po transplantaci. Jemně naneste šampon, opláchněte a vyhněte se silnému tlaku vody. Vysušte si pokožku hlavy suchým měkkým ručníkem.

Krok 2

Můžete si všimnout mírné svědění a strupy kolem transplantovaných vlasů, ale vyvarujte se škrábání pokožky hlavy nebo vybírání malých strupů.

Krok 3

Bezprostředně po transplantaci omezte svou činnost. Vyhněte se všem fyzickým aktivitám, jako je běh, jízda na kole a celkově sport nejméně 7 až 10 dní. Tato doba odpočinku může pomoci zabránit porušení v oblastech transplantovaných vlasů.

Krok 4

Konzumujte vyváženou stravu, která obsahuje celou řadu zdravých potravin. Správná výživa může zlepšit růst vlasů. Konzumujte stravu, která obsahuje potraviny bohaté na antioxidanty, jako jsou borůvky, dýně, papriky, třešně a rajčata. Vyhněte se potravinám, na které můžete být alergičtí, jako je sója, pšenice a mléčné výrobky, jakož i veškeré přísady, které by mohly způsobovat alergické reakce. Každý den vypijte nejméně šest až osm sklenic vody.

Krok 5

Když Vám lékař povolí manipulovat s oblastí kolem transplantovaných vlasů, dopřejte si jemné masáže vlasové pokožky. Smíchejte tři kapky esenciálního oleje z rozmarýnu, šalvěje a máty peprné s 1 polévkovou lžící olivového oleje. Naneste olejovou směs na pokožku hlavy a jemně masírujte jednou nebo dvakrát denně. Tato aktivita zlepší cirkulaci krve v pokožce.

Krok 6

Pravidelně používejte šampon pro rychlejší růst vlasů v kombinaci s vlasovými aktivátory.

Tipy a upozornění

Dodržujte pokyny lékaře, aby dosáhli nejlepších výsledků vaší transplantace.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

Čtěte víc

Blízke témy