Domů / / / / Jak urychlit růst vlasů po tra...

Jak urychlit růst vlasů po transplantaci vlasů

Poslední úprava 13.03.2023
Sdílet článek

Mnozí lidé mají zkušenosti s vypadáváním vlasů, které může vést až k plešatění. Zatímco vypadávání vlasů v důsledku chorob, špatné výživy a chirurgických zákroků se může vyřešit samo, jiné typy vypadávání vlasů, jako například dědičné vypadávání vlasů u mužů, mohou mít za následek trvalou ztrátu vlasů. Transplantace vlasů je chirurgický postup, který může pomoci odstranit holá místa na hlavě. Může trvat zhruba šest měsíců dokud nově narostlé vlasy začnou vypadat přirozeně. Správná péče o vlasy po transplantaci může pomoci zlepšit šance na úspěšné výsledky a podpořit nejrychlejší možný růst vlasů.

Jemné zacházení

Po transplantaci vlasů se chovejte ke své pokožce hlavy jemně. Používejte jakékoliv léky, které lékař předepsal s použitím minimálního tlaku, aby se zabránilo porušení sekcí transplantovaných vlasů. Počkejte dokud Vám lékař doporučí, abyste si myli vlasy šamponem. Jakmile to dovolí, použijte jemný šampon abyste opatrně vyčistili prostor kolem vlasových folikulů. Pro tuto příležitost se často doporučuje šampon proti vypadávání vlasů Revita, který dokáže i urychlit růst vlasů po transplantaci. Jemně naneste šampon, opláchněte a vyhněte se silnému tlaku vody. Vysušte si pokožku hlavy suchým měkkým ručníkem.

Žádné škrábání

Můžete si všimnout mírné svědění a strupy kolem transplantovaných vlasů, ale vyvarujte se škrábání pokožky hlavy nebo vybírání malých strupů.

Omezená fyzická aktivita

Bezprostředně po transplantaci omezte svou činnost. Vyhněte se všem fyzickým aktivitám, jako je běh, jízda na kole a celkově sport nejméně 7 až 10 dní. Tato doba odpočinku může pomoci zabránit porušení v oblastech transplantovaných vlasů.

Správná výživa

Konzumujte vyváženou stravu, která obsahuje celou řadu zdravých potravin. Správná výživa může zlepšit růst vlasů. Konzumujte stravu, která obsahuje potraviny bohaté na antioxidanty, jako jsou borůvky, dýně, papriky, třešně a rajčata. Vyhněte se potravinám, na které můžete být alergičtí, jako je sója, pšenice a mléčné výrobky, jakož i veškeré přísady, které by mohly způsobovat alergické reakce. Každý den vypijte nejméně šest až osm sklenic vody.

Masáž vlasové pokožky

Když Vám lékař povolí manipulovat s oblastí kolem transplantovaných vlasů, dopřejte si jemné masáže vlasové pokožky. Smíchejte tři kapky esenciálního oleje z rozmarýnu, šalvěje a máty peprné s 1 polévkovou lžící olivového oleje. Naneste olejovou směs na pokožku hlavy a jemně masírujte jednou nebo dvakrát denně. Tato aktivita zlepší cirkulaci krve v pokožce.

Šampony a vlasové aktivátory

Pravidelně používejte šampon pro rychlejší růst vlasů v kombinaci s vlasovými aktivátory.

Tipy a upozornění

  • Dodržujte pokyny lékaře, aby dosáhli nejlepších výsledků vaší transplantace.
  • Po transplantaci vlasů užívejte vitaminy skupiny B, abyste pomohli urychlit jejich růst. Vitaminy skupiny B mohou pomoci posílit vaše nehty, kůži a vlasové folikuly, stejně tak urychlit růst nových vlasů. Bezpečné a doporučené dávkování pro vitaminy skupiny B je jedna 100mg tableta jednou denně.
  • Vypijte 10 až 12 sklenic vody denně, abyste pomohli urychlit růst vlasů. Pití velkého množství vody může pomoci vypláchnout toxiny a choroboplodné zárodky mikroorganismů prostřednictvím vaší moči. Když pijete více vody, vaše tělo stráví méně energie a času na odstranění těchto mikroorganismů a toxinů. Následně se vaše tělo může soustředit na přinášení více kyslíku a živin do vaší pokožky a pomoci urychlit růst vlasů.
  • Po operaci jezte dvě nebo tři porce zdravé stravy bohaté na proteiny každý den, abyste pomohli urychlit růst vlasů a posílily vlasové folikuly. K těmto potravinám patří tofu, brokolice, fazole a další celozrnné obiloviny. Vaše vlasy, včetně transplantovaných vlasů, se skládají z bílkoviny zvané keratin. Dokonce i po operaci může nedostatek bílkovin ve stravě zpomalit růst vlasů nebo způsobit jejich rychlé vypadávání.

Zatím bez hodnocení

Čtěte víc

Blízke témy