Domů / / / / Jak si vybrat správný hřeben n...

Jak si vybrat správný hřeben na vlasy?

Poslední úprava 05.04.2023
Sdílet článek

Váš kartáč nebo hřeben na vlasy je pravděpodobně jedna z nejdůležitějších věcí péče o vlasy. Určitě ve velmi těsném závěsu za správným šamponem. Hřeben dokáže vlasy rozmotat, přesouvat vlahu a hydratovat je. Protože je tak důležitý, určitě nevemete jen tak ledajaký z regálu. Ne všechny hřebeny a kartáče jsou totiž stejné. Je také nutné zvážit strukturu vlasů a typ vlasů. Od kartáčů se štětinami z divočáků, přes kovové a nylonové štětiny, po kulaté, převzdušněné či lopatkové tvary. Volba je široká a hraje velkou roli v optimální péči o vlasy.

Jak si tedy vybrat hřeben na vlasy podle typu vlasů?

Jemné vlasy

Jemné nebo řídké vlasy jsou většinou ochablé a zplihlé. To je důvod, proč budete nejspíš potřebovat kruhový kovový kartáč na vlasy.

Kudrnaté vlasy

Zřetelně kudrnaté vlasy jsou velmi postáčené, ale jednotlivé prameny jsou velmi jemné a snadno se rozlomí. Z tohoto důvodu je lepší používat pogumované hřebeny. Umělé štětiny pomáhají minimalizovat statické výboje a pomáhají uhladit vlasové kutikuly.

Normální vlasy

Jeden z hlavních problémů při normálních vlasech, které nejsou ani příliš řídké ani příliš husté, ani příliš rovné ani příliš kudrnaté, jsou rozlítané a neposlušné drobné vlásky. Vhodný je kulatý kombinovaný kartáč s nylonovými a štětinovými kartáčky, které se dokáží vypořádat s rozcuchanými odstávajícími vlasy. Nylon drží vlasy v hřebenu a štětiny je vyhladí a učešou.

Husté vlasy

Lidé s hustými vlasy potřebují hřeben na vlasy, který vlasy umravní a podpoří kořínky. Štětinky z divočáka pomohou utlumit vlasy, pokud jde o objem. Zároveň dodají vlasům lesk, protože vlasy rovnoměrně promastí.

Zatím bez hodnocení

Čtěte víc

Blízke témy