Domů / / / MSM na růst vlasů. Budou díky...

MSM na růst vlasů. Budou díky MSM růst vlasy rychleji?

Poslední úprava 02.03.2020
Sdílet článek

Chcete vyzkoušet MSM na rychlejší růst vlasů? Pokud ano, přečtěte si, jestli budou výživové doplňky s obsahem MSM pro vaše potřeby ty pravé.

MSM, což znamená metylsulfonylmetan, je sloučenina bohatá na síru. Chemický vzorec metylsulfonylmetanu je (CH3)2 SO2. Tato sloučenina se vyskytuje přirozeně a lze ji nalézt v různých potravinách, například v zelené zelenině, česneku, mořských plodech, cibuli a mléce.

MSM na rychlejší růst vlasů - jak funguje MSM na vlasy?

Mnoho žen užívá MSM na vlasy, protože se v této chemické sloučenině nachází síra, což je jeden ze základních stavebních kamenů vlasů. Ale dokáže metylsulfonylmetan skutečně donutit vaše vlasy k růstu?

Podle některých odborníků lze MSM používat na podporu růstu vlasů. Mnozí lidé si také myslí, že MSM dokáže zrychlit růst vlasů, protože prodlužuje anagenovou fázi vlasového růstového cyklu.

Anagenová fáze růstového cyklu vlasů se často nazývá růstová fáze. Nezapomínejte však, že vlasy běžně povyrostou o něco více než centimetr za měsíc.

Pokud by výživový doplněk dokázal podstatně zvýšit rychlost růstu vlasů, šlo by o vědecký průlom. Naneštěstí nejsou vědecké důkazy v současnosti dostatečně přesvědčivé. V jedné studii, která proběhla v Jižní Koreji, se vědci snažili pochopit vliv metylsulfonylmetanu na zlepšení růstu vlasů při léčbě alopecie. (Shanmugam, 2009)

A přestože jsou výsledky studie neprůkazné, většině lidí může zůstat naděje, že další testy mohou získat dostatečně přesvědčivé důkazy o účinku MSM. Není ale pravděpodobné, že by vlasy po aplikaci MSM začaly výrazně růst. Možné však je alespoň mírné zrychlení růstu vlasů. A pokud by měl pomoci pouze malou trošku, i to je něco ...

Jiné možnosti využití výživových doplňků s obsahem MSM

MSM může být účinný při léčbě různých problémů, jako například hemoroidy, osteoartritida a zarděnky (rosacea). Existují i další potenciální možnosti využití MSM, neexistuje však dostatek důkazů o jeho skutečném účinku. (MSM...)

Pravdou je, že lidské tělo využívá síru na budování i jiných věcí než pouze vlasů. Síra se používá i na tvorbu kostí a formování chrupavek v kloubech. MSM neprospívá pouze vlasům, je dobrý i pro celé tělo.

Co byste měli vědět předtím, než začnete užívat MSM na vlasy

Je nutné poznamenat, že MSM s sebou přináší i několik nežádoucích vedlejších účinků. Prozatím ani není stanovena denní doporučená dávka metylsulfonylmetanu. Denní doporučená dávka je definována jako průměrný příjem potřebný k uspokojení nutričních požadavků téměř všech zdravých lidí. Vysoké dávky mohou vést k negativním příznakům jako je svědění, nespavost, únava, bolesti hlavy, problémy s ledvinami, nevolnost a průjem.

Obecně je MSM považován za bezpečný, pokud se užívá ve správných dávkách. Užívání jakéhokoliv výživového doplňku je vhodné konzultovat se svým lékařem.

Zdroje

MSM na růst vlasů. Budou díky MSM růst vlasy rychleji? Průměrné hodnocení: 5 (1 hodnoceníe)

Doporučené produkty

  • Vitamíny pro vlasy FOLIVITAL PRO

    Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO obsahují vyváženou směs účinných látek, vitamínů a minerálů působících zevnitř na kořínky vlasů pro - silnější vlasy, oživení slabých vlasů a zastavení vypadávajícími vlasů.

Čtěte víc

Blízke témy