Domů / / Domácí léky na růst vlasů

Domácí léky na růst vlasů

Poslední úprava 15.06.2020
Sdílet článek

Kde začít, pokud máte problém s řídnoucími vlasy nebo vypadávajícími vlasy. Lidé používali přírodní prostředky proti vypadávání vlasů po staletí.

Ta dobrá zpráva je, že se níže můžete dočíst, které přírodní prostředky proti vypadávání vlasů by mohly fungovat i pro Vás. Ta špatná zpráva je, že budou fungovat pouze v případě, že je vaše padání vlasů zvratitelné. Někdy však poslouží jako vhodná prevence vypadávání vlasů, než nastoupí silnější kalibry léčby vypadávání vlasů.

Domácí recepty na zahuštění vlasů

Pravidelné stříhání

Udržujte vlasy zdravé pravidelným stříháním (každých 6 až 8 týdnů), jemným týdenním mytím, denními hydratačními kondicionéry, a sušením vlasů na vzduchu, ne fény.

Kokosové mléko

Vmasírujte do pokožky hlavy kokosové mléko, nechte působit 30 minut, poté opláchněte teplou vodou. Opakujte 3 krát týdně, dokud se vaše vypadávání vlasů nesmírní a nezačnou růst zdravé vlasy.

Avokádo

Smíchejte kokosový olej s avokádem a natřete na vlasy. Tato kombinace eliminuje lupy a oživí vlasy - co je dobré pro jejich přirozený růst.

Ibišek

Povařte květy ibišku v kokosovém oleji a rozetřete na vlasy, abyste je ošetřili. Jemně je opláchněte a upravte jako obvykle.

Mandlový olej

Každý den aplikujte na vlasy několik kapek mandlového oleje.

Saw palmetto

Saw palmetto se používá k léčbě vypadávání vlasů po celá desetiletí. Je to primární aktivní složka nacházející se v převážné většině přírodních prostředků proti vypadávání vlasů a může pomoci vlasům přirozeně růst.

Kopřiva

Kopřiva dvoudomá, jedna z nejběžnějších bylin používaných v tradiční lidové medicíně. Říká se, že pomáhá přírodnímu růstu vlasů.

Gotu kola

Gotu kola. Tato populární bylina je k dispozici ve své přirozené podobě v mnoha obchodech se zdravou výživou a může stimulovat růst vlasů.

Ženšen

Ženšen. Říká se, že tento čínský bylinný lék omlazuje pokožku hlavy, zvyšuje průtok krve, a pomáhá novému růstu vlasů.

Fo-ti

Fo-ti. Také známý jako He shou wu (čínský pro "černovlasý pan He"), tato bylina se konzumuje jako čaj nebo v bylinných lécích, které pomáhají zvýšit růst vlasů a snížit jejich vypadávání.

Vitamin A

Vitamin A je nezbytný pro růst vlasů, ale příliš mnoho vitaminu může způsobit vypadávání vlasů, takže se ujistěte, abyste to nepřehnaly. Vyzkoušejte přírodní zdroje potravy, jako je mango, pomeranče, mrkev, sladké brambory nebo dýně.

Vitamin B

Vitamin B posiluje tvorbu hemoglobinu, který pomáhá pokožce hlavy získat dostatek kyslíku, aby zůstala zdravá, a podporuje růst vlasů. Potravinové zdroje jsou brambory, banány, fazole, cizrna, kuřecí prsa, ovesné vločky, vepřová panenka a roštěnec.

Kyselina listová

Kyselina listová. Nachází se v kapustě, čočce, cizrně, papáji, hrášku, a chřestu. Kyselina listová přispívá k přirozenému opětovnému růstu vlasů.

Vitamin E

Vitamin E, který pomáhá krevnímu oběhu ve vlasové pokožce a zlepšuje růst vlasů, lze nalézt ve většině obilovin, mandlích, světlicovém kukuřičném a sójovém oleji.

Vitamin C

Vitamin C je potřebný pro zdravý vývoj kolagenu, který je nezbytný pro růst silných vlasů. Užijte si kiwi, guava, papriky a pomeranče.

Cvičení

Cvičení. Denní cvičení zlepšuje krevní oběh v celém těle, včetně pokožky hlavy, což může mít za následek rychlejší růst vlasů. Ujistěte se, že dáte svému srdci zabrat alespoň 3-4 krát týdně.

Domácí léky na růst vlasů Průměrné hodnocení: 4 (1 hodnoceníe)

Doporučené produkty

Čtěte víc

Blízke témy