Domů / / / Ovoce a zelenina potřebné pro...

Ovoce a zelenina potřebné pro růst vlasů

Poslední úprava 26.10.2017
Sdílet článek

Pravděpodobně jste slyšeli hodně o tom jak důležité je jíst ovoce a zeleninu pro udržení celkového zdraví. Pokud je tělo zdravé uvnitř, ukáže se to na vnějšku přes pěkné, dobře rostoucí vlasy. Ovoce a zelenina jsou plné živin, které mohou pomoci vlasům růst, takže pravidelná konzumace různých druhů ovoce a zeleniny je dobrý způsob, jak investovat do zdravých vlasů.

V růstu vlasů brání i vypadávání vlasů, co je stresující záležitost. Často jde o vedlejší účinek stárnutí. A přestože jsou statistiky dost bezútěšné, neznamená to, že každý musí být na stará kolena plešatý nebo s prořídlými vlasy. Lék, který by kompletně vyléčil vypadávání vlasů, neexistuje. Existují způsoby ošetření a terapie, které padání vlasů zpomalí. K dispozici jsou také mnohem agresivnější a mnohokrát bolestivé zákroky - rekonstrukce vlasů, transplantace vlasů, laserové ošetření. Existují však i přírodní alternativy - co tedy pomůže proti vypadávání vlasů a poslouží jako podpora růstu vlasů?

Jako první je třeba říci, že za normálních podmínek o vlasy nepřijdete z večera do rána. Proces řídnutí vlasů až po plešatou hlavu trvá 15 až 25 let. Pokud vám tedy začali vlasy řídnout, není stále pozdě udělat změny v životním stylu. Tím podpoříte celkové zdraví i růst vlasů.

Vlasy nechtějí růst častokrát proto, že se vlasové folikuly "uloží na spánek" (fáze odpočinku) a fáze opětovného růstu již nenastane. Vědci se snaží v rámci léčby padání vlasů a podpory růstu vlasů spustit právě fázi růstu. Také jde o to, zabránit folikulům, aby se "vypli".

Které je to nejvhodnější ovoce a zelenina, co podporuje růst vlasů?

Citrusové ovoce

Citrusové plody, jako jsou citrony, grapefruity a pomeranče jsou dobré zdroje vitaminu C, silného antioxidantu, který pomáhá růstu vlasů tím, že zvyšuje krevní oběh v pokožce hlavy.

Tmavě zbarvené ovoce

Tmavě zbarvené ovoce - například lesní plody. višně a švestky - obsahují přírodní chemické látky zvané bioflavonoidy, které také působí jako antioxidanty v těle, zvyšují hladiny krevního oběhu v pokožce hlavy, čímž pomáhají vlasům růst. Doporučuje se pravidelná konzumace borůvek a třešní pro podporu zdraví vlasů.

Ostružina

Je malá, ale plná výživných látek. Najdete v ní vitamin C, vlákninu, vitaminy A, E a K, vitamin B, antioxidanty i minerály - měď, magnézium, mangan, draslík, niacin a kyselinu listovou. Díky obsaženým látkám bojují i proti stárnutí, rakovině či neurologickým chorobám. Stačí přidat za hrst ostružin k snídani nebo si je dát jen tak, jako pamlsek během dne.

Ostružina Boysenova

Jde o beztrnný kříženec maliny a ostružiny, někdy se označuje jako ostružinomalina. Kromě velkého množství kyseliny ellagové, která podporuje růst vlasů, obsahuje foláty, mangan a vitamín K.

Fejchoa

Toto exotické, jihoamerické ovoce je známé také jako ananas guava. Obsahuje hodně vitamínu C a draslíku, také saponiny, což je látka snižující cholesterol. Má i protirakovinné vlastnosti. Fejchou lze zpracovat na sirup nebo povidla.

Granátové jablko

Ať už si zvolíte, že budete jíst jadérka nebo pít kvalitní šťávu, granátové jablko je více než pouze ovoce, co podporuje růst vlasů. Údajně jde o pátý nejsilnější antioxidant.

Šipky

Malé plody šípkové růže obsahují obrovské množství vitamínu C, manganu i vápníku. Ze šipek si děláme tradiční šípkový čaj nebo džem. Šípkový olej je úžasnou látkou působící proti příznakům stárnutí, proto se používá v péči o pleť. Kvalitní šípkový olej však můžete vmasírovat i do vlasové pokožky, působí jako podpora růstu vlasů. Nejdříve si však na menší oblasti otestuje reakci kůže na tento olej.

Jahody

Stejně jako ostatní drobné bobulové plody, i jahody obsahují hodně vitamínu C, kyselinu listovou, draslík a mangan. Jsou velmi všestranné, lze je použít do smoothie, zamrazit, udělat z nich džem.

Špenát

Špenát obsahuje hodně železa, které tělo potřebuje k růstu vlasů. Kromě toho, špenát je bohatý na antioxidanty, které zvyšují množství krevního oběhu v pokožce hlavy, který podporuje růst vlasů.

Brokolice

Brokolice je také bohatá na antioxidanty, které mohou pomoci růstu vlasů. Vědci zjistili, že košťálové zeleniny jako je brokolice, květák, kapusta kadeřavá a růžičková kapusta také obsahují látky, které mohou bojovat proti ložiskovému vypadávání vlasů u mužů.

Papriky a dýně

Všechny odrůdy paprik a dýní obsahují antioxidanty, které mohou podporovat zdraví vlasů. Také se doporučuje jíst papriky a dýni pro boj proti vypadávání vlasů a podporu jejich růstu.

Toto ovoce a zelenina vám velmi dobře poslouží jako podpora růstu vlasů. Zároveň však posílíte celkovou imunitu a uděláte dobrou věc pro celé své tělo.

Ovoce a zelenina potřebné pro růst vlasů Průměrné hodnocení: 3 (1 hodnoceníe)

Doporučené produkty

  • Vitamíny pro vlasy FOLIVITAL PRO

    Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO obsahují vyváženou směs účinných látek, vitamínů a minerálů působících zevnitř na kořínky vlasů pro - silnější vlasy, oživení slabých vlasů a zastavení vypadávajícími vlasů.

  • Pilulky pro rychlejší růst vlasů

    Speciální složení látek pro rychlejší růst vlasů. Urychlí růst vlasů až o 100%

Čtěte víc

Blízke témy