Domů / / / Polyfenoly jablek na růst vlas...

Polyfenoly jablek na růst vlasů

Poslední úprava 14.09.2017
Sdílet článek

Polyfenoly jsou antioxidanty, které se nacházejí v rostlinách a dokáží zpomalit nebo zastavit jiné molekuly před oxidací. Když molekuly oxidují, mohou produkovat volné radikály. Volné radikály způsobují škody na buněčné úrovni, která se může projevit na kvalitě vlasů - suché a poškozené nebo rychlosti růstu - pomalým růstem vlasů. Existují šampony, kondicionéry a vlasové vody, které se mají podpořit růst vlasů a jejich zdraví a bojovat proti plešatosti. Výzkum naznačuje, že pozitivní výsledky lze dosáhnout při používání výrobků obsahujících polyfenoly.

Jablka

Bylo prokázáno, že jedním z polyfenolů, které podporují růst vlasů je procyanidin B-2. Tento účinný antioxidant je přítomen ve slupce nezralých jablek. V zralých jablkách není jeho koncentrace tak vysoká. Pravidelnou konzumací jablek však získáte alespoň nějaký procyanidin B-2, stejně jako další důležité živiny.

Výzkum polyfenolů

Našli dva extrakty, které podporují růst vlasů: jeden v hroznech a jeden v jablkách. Podle výzkumného týmu procyanidin B-2 získaný z nezralých jablek pomáhá růstu nových vlasů. Procyanidin B-2 konkrétně prodlužuje růstovou fázi vlasů a zkracuje jejich klidovou fázi.

Studie

V první studii bylo 29 plešatejúcich mužů léčených roztokem jablečného procyanidinu B-2. Po šesti měsících, výzkumníci oznámili, že růst vellus - jemných vlasů a koncových vlasů byl významně vyšší u mužů, kteří dostali procyanidin B-2 než u těch, kteří dostali placebo. Chloupky vellus jsou krátké vlasy, které obsahují málo nebo žádný pigment, zatímco koncové vlasy jsou dlouhé vlasy, které rostou na hlavě. Japonští vědci provedli další studii zahrnující 21 mužů v různých fázích dědičného vypadávání vlasů. Výzkumníci oznámili, že po 12 měsících léčby, u 71 procent byl prokázán zvýšený počet vlasů. Do jejich třetí studie bylo zařazeno 29 plešatejúcich mužů. Po čtyřech měsících léčby 78,9 procenta prokázalo zvýšenou průměrnou tloušťku vlasů.

Výběr produktu

Na trhu je několik produktů proti vypadávání vlasů obsahujících tuto látku. Určitě stojí za zmínku vysoce kvalitní šampon proti padání vlasů Revita. Najdete ji však i v přípravku proti vypadávání vlasů Spectral RS s Aminexilem od stejného výrobce.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

  • Šampon proti vypadávání vlasů Revita

    • Používaný k léčbě vypadávání vlasů celosvětově
    • Nejvíce účinných látek obsažených v šamponu

    Lék na předpis? : Ne

  • Vitamíny pro vlasy FOLIVITAL PRO

    Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO obsahují vyváženou směs účinných látek, vitamínů a minerálů působících zevnitř na kořínky vlasů pro - silnější vlasy, oživení slabých vlasů a zastavení vypadávajícími vlasů.

Čtěte víc

Blízke témy