Domů / / Cviky proti celulitidě - je to...

Cviky proti celulitidě - je to jednoduché!

Poslední úprava 25.11.2022
Sdílet článek

Ženy všech věkových kategorií mohou padnout za oběť těmto frustrujícím hrbolkům. Co můžete tedy udělat, abyste se zbavili celulitidy?

Každý má prameny pojivové tkáně, které rozdělují tukové buňky do komor a spojují tuk s kůží. U žen jsou tato vlákna uspořádány do tvaru včelích pláství, takže při případném zvětšení množství tuku se tuk vyboulí směrem ven jako náplň matrace. U mužů vidíte méně celulitidy, protože jejich vlákna leží vodorovně a překřižují se, což zabraňuje vyboulení nebo tvoření váčků.

Přestože celulitida může vzniknout kdykoliv, je pravda, že se může zdát, že se celulitida objeví z ničeho nic a zhoršuje se s věkem. Je to proto, že se naše tkáně mění. Tyto prameny pojivové tkáně s věkem hrubnou a naše kůže se stává tenčí, takže celulitida se stane výraznější. Ještě důležitější je to, že i tuk získáváme věkem.

Se správným cvičebním plánem můžete zredukovat svou celulitidu a Vaše spodní část těla může vypadat hladší a pevnější.

Trik je v zapojování všech svalů dolní části těla ze všech možných úhlů, čímž se zmenší zásoby tuku pod nimi a nahradí se ztracená svalová tkáň, což dodá celé oblasti pevný zformovaný vzhled.

Dělejte 1 sadu 10-15 opakování těchto cvičení 3 dny v týdnu. Zvedejte se pomalu, 2 sekundy nahoru a 4 sekundy zpět dolů. Před zahájením se důkladně zahřejte chůzí například na stacionárním kole.

Cvik: Ze strany na stranu

Procvičovány svaly: čtyřhlavý sval, abduktory, dvouhlavý stehenní sval, velký přitahovač, hýždě

Vybavení: Činky Toto základní cvičení si můžete zjednodušit tím, že ho budete dělat bez činek. Držte jen ruce v bok. Abyste si ho ztížili, při provádění cvičení držte činky na ramenou.

1. Postavte se s nohama na šířku ramen, aby Vaše palce na nohách byly v úhlu asi 45 stupňů a hřbet rovný. Držte činku v každé ruce a položte si je na boky.

2. Vykročte velký krok doleva a ohněte levé koleno, dokud vaše stehno není rovnoběžné s podlahou, zatímco je vaše pravá noha natažená. Nedovolte, aby levé koleno vyčnívalo nad prsty na nohou nebo aby byl zadek níž než koleno. Zastaňte, pak se vraťte do výchozí polohy a opakujte tento pohyb na pravé straně bez odpočinku mezi cviky.

Cvik: Výkop dozadu na čtyřech

Procvičovány svaly: hýždě

Vybavení: Kotníčkové závaží Když děláte toto cvičení, zapamatujte si, abyste neohýbali záda nebo se nehrbili. To vám zabrání ho zatěžovat. Cvičení si můžete zjednodušit tím, že ho budete dělat bez kotníkového závaží. Pokud nemáte kotníkové závaží, dělejte toto cvičení s lehkou činkou umístěnou v ohybu za kolenem nohy kterou cvičíte.

1. Dejte si na sebe kotníkové závaží, ohněte se na předloktí a kolena (podobně jako při pozici "na všech čtyřech" ohněte ruce a podepřete svou váhu svými předloktími místo rukou). Hřbet musí být rovný a hlava v jedné linii s hřbetem tak, že oči hledí směrem dolů.

2. Držte záda rovná a nohu ohnutou, pomalu vyšvihněte pravou nohu dozadu a zvedněte ji směrem ke stropu, dokud Vaše stehno nebude rovnoběžné se zemí. Vaše nohy by měly zůstat ohnuté po celou dobu cvičení. Podržte po dobu 1 sekundy, pak se vraťte do výchozí polohy. Udělejte jednu sadu s pravou nohou, pak vyměňte a opakujte s levou.

Cvik: Zvedání vnitřní nohy vleže

Procvičovány svaly: Vnitřní stehna

Vybavení: Kotníčkové závaží Při procvičování těchto svalů, si můžete vypracovat výraznou štíhlou linii vnitřní strany svých nohou. Když děláte toto cvičení udržujte horní část těla nehybnou; odolejte nutkání houpat tam a zpět jak se Vaše noha zvedá a klesá. Tento pohyb můžete nejprve vyzkoušet bez závaží protože se vám na začátku může zdát podivný.

1. Dejte si na sebe kotníkové závaží, lehněte si na levou stranu, hlavu si položte na levé rameno a pravou ruku si pro podporu položte na zem před Vaší hrudí. Ohněte koleno své vrchní nohy a položte chodidlo před levé koleno. Vaše spodní noha by měla být zcela natažena.

2. Pomalu zvedněte spodní nohu tak vysoko, jak je to pohodlně možné. Podržte po dobu 1 sekundy, pak se pomalu vraťte na zem. Udělejte jednu sadu s levou nohou, pak změňte strany a opakujte s pravou.

Cvik: Podřep se zvedáním nohy

Procvičovány svaly: hýždě, dvouhlavý stehenní sval, velký přitahovač, čtyřhlavý sval, bederní a bederní sval a abduktory

Vybavení: Kotníčkové závaží Dejte si na sebe kotníkové závaží a postavte se na šířku ramen, s rukama v bok, lokty do stran a palci na nohách směřujícími mírně od sebe. Nezapomeňte držet hlavu rovně a hledět směrem dopředu. Pokud si cvičení chcete trochu ztížit, držte činku v každé ruce jako děláte tyto pohyby.

1. Pomalu ohněte kolena a udělejte podřep dozadu jako kdybyste jeli zadkem směrem dolů k pomyslné židli. Držte záda narovnaná a nedovolte aby vaše kolena přečnívaly nad prsty na nohou. Zastaňte, když jsou vaše stehna téměř rovnoběžně s podlahou, nechoďte níže.

2. Zastaňte, pak vyrovnejte nohy a jak stojíte zvedněte levou nohu z podlahy směrem do strany. Znovu zastaňte, pak se vraťte do výchozí polohy. Opakujte s pravou nohou. Během cvičení nohy střídejte.

Cvik: Roztahování nohou do V

Procvičovány svaly: vnější strana stehen

Vybavení: Guma na cvičení Vnější stehna jsou problémovou oblastí pro mnoho žen. Vyformování těchto svalů pomůže nejen při celulitidě, ale získáte i sílu a stabilitu.

Tyto pohyby provádějte s zády vztaženou na podlaze. Nepřehýbejte spodní část zad ani neotáčejte trup. Pokud je problémem udržení rovnováhy, lehněte si vedle židle a přidržujte se jedné z jejích nohou.

1. Gumu na cvičení si uvažte volně kolem kotníků a lehněte si na záda s rukama na zemi podél těla. Zvedněte nohy nahoru přímo nad boky a roztáhněte nohy natolik, že guma je jemně napnutá. Ohněte nohy v kotnících.

2. Pomalu se rozkročte tolik, kolik můžete. Když je napětí příliš velké a již nedokážete roztáhnout nohy víc, zastaňte, pak pomalu vraťte nohy zpět do výchozí polohy.

Cvik: Výpady jednou nohou

Procvičovány svaly: čtyřhlavý sval, dvouhlavý stehenní sval, velký přitahovač

Vybavení: robustní židle nebo lavice Vzhledem k tomu, že je to trochu pokročilé cvičení, spíše než začnete si udělejte několik obyčejných výpadů abyste si zvykli na tento pohyb. Pokud si chcete udělat toto cvičení ještě těžší, držte činky v rukou podél těla.

1. Postavte se asi 60cm před pevnou židli nebo lavici zády k ní. Pokrčte levé koleno a natáhněte levou nohu za sebe, čímž dáte horní část levé nohy na sedadlo židle. Hřbet musí být rovný, hlava v jedné linii s páteří a vaše oči se dívají směrem dopředu.

2. Pomalu ohněte pravé koleno, dokud není rovnoběžně s podlahou. Nedovolte, aby vaše pravé koleno vyčnívalo nad vašimi prsty na nohou. Zastaňte, pak se vraťte zpět do výchozí polohy. Udělejte jednu sadu s pravou nohou, pak změňte strany a opakujte s levou.

Cviky proti celulitidě - je to jednoduché! Průměrné hodnocení: 3.8 (4 hodnocení­)

Čtěte víc