Domů / / Tipy na urychlení růstu vlasů...

Tipy na urychlení růstu vlasů (kompletní seznam)

Poslední úprava 23.03.2020
Sdílet článek

Chcete vědět, jak dosáhnout, aby vaše vlasy rostly rychleji? Existuje několik způsobů jak stimulovat zdravý růst vlasů, stejně jako celá řada situací, kterým se je třeba se vyhnout, pokud chcete, aby Vaše vlasy rostly rychleji. První a nejlepší rada jak mít dlouhé vlasy je konzumovat zdravou stravu. Když se snažíte vypěstovat si vlasy, je obzvláště důležité dbát na to, co jíte. Při pěstování svých vlasů se vyhněte nárazovým dietám a jiným extrémním opatřením, protože nevyvážená strava skutečně zpomalí růst vlasů a udělá je více náchylné k lámání. Snažte se jíst hodně bílkovin a užívejte vitamíny na správný růst vlasů - zejména vitamin B a vitamin C. Přidání multivitaminového doplňku do své stravy není špatný nápad a prenatální vitaminy jsou známé tím, že zlepšují vzhled, délku a sílu vlasů.

Nalezení správného produktu na růst vlasů

Na trhu existuje několik produktů na růst vlasů. Základem je složení - existují určité látky, které urychlují růst vlasů. Jedná se například o kofein, emu olej, extrakt z čaje Rooibos nebo aminokyseliny jako L-cystein.

Tip: Kombinace stravy stimulující růst a výrobku na růst vlasů vám může pomoci pěstovat své vlasy ještě rychlejším tempem. Dermatologové často doporučují šampon Revita , který tyto látky obsahuje. Kromě toho je účinný i na vypadávající vlasy.

Existují také vitaminy v tabletách na podporu růstu vlasů - viz vitaminy pro rychlejší růst vlasů LongHair.

Proč lidem záleží na rychlejším růstu vlasů?

Existuje mnoho různých důvodů, proč lidé touží po dlouhých, zdravých vlasech a chtěli by podpořit růst vlasů. Důvodem může být pokus ostříhat nebo nabarvit si vlasy, který nedopadl dobře. Dalším důvodem může být špatný výsledek návštěvy kadeřníka, který je vidět, ale možná je za tím jen osobní touha mít dlouhé vlasy. Ke ztrátě vlasů na hlavě mohou vést i zdravotní důvody.

Co dělat, když jsem si ostříhala vlasy příliš nakrátko?

Každý zná ten pocit: máte chuť riskovat a jít do kadeřnictví vyzkoušet nový střih. V kadeřnictví váš nový střih vypadá relativně v pořádku, ale jakmile se dostanete domů a podíváte se do zrcadla, dostaví se šok: váš nový účes není to, v co jste doufali. I když je váš účes na váš vkus příliš krátký, nepropadejte panice, vaše vlasy dorostou. Špatnou zprávou je, že to bude chvíli trvat, protože přírodu nelze k ničemu dotlačit. Existuje však několik způsobů, jak si nechat vlasy dorůst rychleji. Tři nejlepší rady jsou: denně si masírovat pokožku hlavy, aplikovat na ni olej a zdravě se stravovat (tj přijímat správné vitamíny). Jakou stravu si vybírat?

Fakta a mýty o růstu vlasů

Zaměříme se na některá fakta a mýty, které se objevují na internetu týkající se růstu vlasů.

Moje vlasy byly vytrženy i s kořínky - dorostou mi ještě?

Ano, ale v tomto případě bude trvat déle, než vlasy dorostou, protože nejprve musí dorůst nový vlasový kořínek. Dokonce, i když jste si vlasy vážně poškodily, Vaše vlasy vám normální dorostou.

Dorostou vlasy rychleji po holení a stříhání?

Ne. Vlasy rostou z vlasového kořínku a rostou směrem zevnitř ven. Nezáleží tedy na tom, jak často si vlasy stříháte nebo holíte. Vlasy pod kořínky jsou tlustší a kuželovité. To je důvod, proč holení uřízne vlasy na nejširším místě, což vede k na pohled hustším vlasům, což je často mylně označeny jako rychlejší růst vlasů. Pokud se tedy ptáte: "Jak dosáhnout rychlejší růst vlasů?", Časté stříhání není řešením.

Vypadávání vlasů po těhotenství

Je možné, že po těhotenství dojde k vypadávání vlasů? Ano, je to možné. Přečtěte si více na stránce o vypadávání vlasů v období a po těhotenství.

Onemocnění a léky - dorostou mi vlasy zpět?

Ano. Pokud byl vlasový folikul poškozen z důvodu nemoci (štítné žlázy, hypofýzy, atd.) Nebo užívání léků (chemoterapie apod.). S největší pravděpodobností je hlavním důvodem to, že kořínky jsou stlačené. Růst nových vlasů pak již obvykle není překážkou. V tomto případě se ohledně opětovného růstu vašich vlasů obraťte na odborníka.

Růst vlasů a vypadávání vlasů - rozdíly mezi muži a ženami

Přestože mezi muži a ženami nejsou žádné výrazné rozdíly, pokud jde o růst vlasů, faktem je, že pokud jde o vypadávání vlasů, rozdíl tady je. Ve většině případů, kdy vlasy vypadávají mužům, je to kvůli mužskému vzorovému vypadávání vlasů. Vypadávání vlasů u žen může postupovat podobně, ale může být také způsobeno hormony a užíváním léků.

Budou mít suché vlasy vliv na růst vlasů?

Ne, jen to že máte suché vlasy, nebude mít vliv na růst vlasů. Pokud ale máte velmi suché vlasy, můžete se pokusit udělat něco s jejich zdravím a ošetřit je.

Existuje spojitost mezi barvou vlasů a růstem vlasů?

Ne. Ačkoli pokud jde o růst vlasů, existují genetické a rasové rozdíly, nelze tvrdit, že existuje určitý vztah mezi barvou Vašich vlasů a tím jak rychle rostou.

Znamenají roztřepené konečky, to že moje vlasy budou růst pomaleji?

Ne, roztřepené konečky nemají obvykle nic společného s rychlostí růstu vlasů. Roztřepené konečky jsou však známkou nezdravých vlasů nebo prostě jen špatného střihu.

Můžete získat krásné vlasy jejich česáním?

Ano. Pomáhá to prokrvení vlasové pokožky. Když se tedy vrátíme k otázce: "Jak mohu dosáhnout rychlejší růst vlasů?" Pravidelné česání přispívá ke zdravým, dlouhým vlasům.

Jak mít dlouhé vlasy rychleji - co dělat

Přečtěte si také následující tipy, které pomohou rychlejšímu růstu Vašich vlasů a také jejich zdraví.

 • Zdravé stravování. Strava bohatá na vitamíny je pravděpodobně nejlepší způsob, jak získat zdravé vlasy, protože stimuluje rychlost růstu vlasů. Chcete-li zdravé vlasy, na vašem nákupním seznamu by se mělo nacházet ovoce, zelenina a potraviny s obsahem železa.
 • Kartáčování vlasů. Kartáčování vlasů (před a po mytí), stimuluje prokrvení vlasové pokožky a rovnoměrně roznáší živiny ve vlasech.
 • Hydratace vlasů. Existují prostředky, kterými můžete své vlasy hydratovat. Doporučuje se i použití olejů (např. Olivový olej).
 • Vyhněte se stresu. Pověra, že vlasy vám mohou ze stresu vypadnout, je pravdivá, takže se uklidněte a snažte se vyhnout stresu!
 • Doplňky výživy. V případě, že nedokážete pokrýt své výživové potřeby v běžné stravě, užívejte vitaminové doplňky na růst vlasů (jedním z nejlepších dostupných vlasových doplňků je momentálně komplex vitamínů Foligain). Vitaminy A, C, H, a všechny vitaminy B, stejně jako měď, zinek, keratin (protein), oxid křemičitý a železo vám pomohou dosáhnout zdravé a delší vlasy.

Co nedělat

Teď už víte, co podporuje růst vlasů a co je udržuje zdravé a stabilní. Nyní bychom se měli zmínit o věcech, které nejsou zdravé pro vlasy. Kromě špatné stravy a velkého množství stresu jsou zde i jiné věci, kterým byste se měli vyhnout, pokud chcete, aby vám narostly vaše "vysněné vlasy".

 • Šampony s obsahem silikonu. Tento typ šamponů vysušuje vlasy a způsobuje, že se rychleji ničí. Fény a žehličky mají podobný účinek jako silikonové šampony. Tyto produkty vlasy téměř napadají a vlasy se stávají nestabilní.
 • UV světlo. UV záření bílí vlasy, co vašim budoucím vlasům a budoucímu vzhledu velmi škodí. Pokud chodíte často na slunce, měli byste si alespoň někdy chránit vlasy kapucí nebo čepicí.
 • Sůl a chlorovaná voda. Vlasy se zjemní a pak znovu vyschnou, což způsobuje postupnou změnu, která je špatná pro vlasy, zejména v kombinaci se sluncem!
 • Gumky a sponky. Pokud je nosíte každý den na stejném místě, vlasy se Vám tam mohou zlomit!
 • Bělení, barvení, prodlužování vlasů a trvalá ondulace. Další vysvětlování je zbytečné, protože je dobře známo, že všechny chemické látky, které se používají v této oblasti poškozují vlasy.

Minimalizujte stres

Všimli jste si někdy, že vaše vlasy mají tendenci vypadávat, když jste ve stresu? Stres způsobuje v těle chemické reakce, které negativně ovlivňují Vaše zdraví. Tyto změny se projeví na vašem vnějším vzhledu, včetně vlasů.

Udělejte svému zdraví laskavost tím, že minimalizujete stres. Pokud se mu nemůžete úplně vyhnout, hledejte způsoby jak se na konci dne odreagovat. Lehké cvičení, masáže a aromaterapie jsou skvělé způsoby, jak snížit stres a zlepšit zdraví svých vlasů. Ze všech způsobů jak si vypěstovat vlasy rychleji, snížení stresu je tím, který bude přínosem pro celé vaše tělo.

Řešte své zdravotní problémy

Pokud jíte správně a máte relativně málo stresu, ale vlasy vám nerostou tak rychle, jak byste chtěli, konzultujte svého lékaře. Některé léky a onemocnění mohou způsobit zpomalení nebo zastavení růstu vlasů. Další závažná onemocnění mohou způsobit i vypadávání vlasů.

Když půjdete za svým lékařem, vezměte si s sebou seznam všech léků, které užíváte, včetně těch volně prodejných jakož i všech vitamínů a minerálů. Váš lékař vám bude schopen pomoci určit, zda jsou vaše problémy způsobené něčím vážnějším.

Minimalizujte poškození

Jakmile vaše vlasy začnou růst, budete muset minimalizovat škody způsobené stylingovými nástroji a přípravky. To znamená stop natáčkám, žehličkám, barvám a jiným druhům ošetření vlasů. Umyjte si vlasy, nechte je uschnout a pak jejich rozčesejte tvrdým, ale jemným kartáčem na vlasy. Lámání a poškození vlasů se vyhněte za každou cenu.

Nejsou to jen chemikálie a ošetření vlasů, které mohou způsobit jejich poškození. Nošení vlasů v příliš těsném ohonu, nebo jejich zapletení do malých copánků mohou také zapříčinit poškození nebo lámání vlasů. Vyhněte se jakémukoliv účesu, který příliš zatěžuje jakoukoli část vašich vlasů.

Léky a potravinové doplňky pro husté dlouhé vlasy

Na otázku Jak dosáhnout rychlejší růst vlasů? Neexistuje žádná zázračná odpověď. Jako ale vidíte, existuje mnoho možností a způsobů jak podpořit růst vlasů a stejně hodně nebo dokonce ještě více situací, kterým se je třeba se vyhnout, pokud chcete mít delší vlasy. Existují však některé šampony (Revita šampon) a vitaminové nebo minerální doplňky (jako například Foligain), které stimulují zdravý růst vlasů a které lze bezpečně používat.

Vlivy na vlasy: zdravotní problémy a dědičnost

Dědičné vypadávání vlasů nebo ztráta vlasů v důsledku nemoci je ale úplně jiná téma. V takovém případě je vždy vhodné konzultovat s odborníkem na tuto oblast a zjistit co může ve Vaší situaci pomoci. Snažit se zjistit jak si "rychle vypěstovat vlasy" není řešením. Zde si prostudujte informace o dědičném vypadávání vlasů.

Bez ohledu na to, kolik času a peněz investujete do různých vlasových produktů, zdraví Vašich vlasů začíná uvnitř. Vlasy jsou částí tělového tělního integumentu (latinský název pro pokrývku), který je podobný nervovému systému. Integument zahrnuje kůži, nehty a vlasy. Tyto tři části těla spolu souvisí, ačkoli vlasy jsou trochu jiné, protože vlasy rostou směrem zevnitř ven. Lidé používají k dosažení zdravých vlasů různé vlasové přípravky.

Nezdravé vlasy

Kromě toho že (samozřejmě) nezdravé vlasy nejsou zdravé, nezdravé vlasy často vypadají ošklivě. Jsou fádní, suché, mají mnoho roztřepených konečků a mohou vypadat velmi kudrnaté. Špatná výživa je obvykle hlavní příčinou nezdravě a špatně vypadajících vlasů. Zdravé vlasy jsou snadno rozpoznatelné, protože jsou obvykle silné a nejsou suché.

Přidejte do svého jídelníčku zdravé potraviny

Vyvarujte se špatným stravovacím návykům, jako je konzumace příliš mnoho soli, cukru a živočišných tuků, které špatně ovlivňují na vlasy. Tento druh stravy se také může představovat pro tělo zátěž. Budete mít potřebu jíst více. Pokud nejíte správné potraviny ztratíte vitamin B. Vitamin B má v lidském těle několik různých funkcí. Mimo jiné může přispět ke snížení vypadávání vlasů a posílení nehtů. Není těžké jíst potraviny, které obsahují vitamin C a B jako jsou vejce a chléb. Více informací o vitaminech nebo doplňcích výživy najdete zde.

Multivitaminové tablety

Multivitaminové pilulky mohou být pro vlasy zdravé, ale je důležité získat správné živiny z potravin, které jíme. Mnoho lidí užívá multivitaminové tablety, aniž by chápali, co vlastně užívají nebo co potřebují. Multivitamínový produkt, který budete užívat by měl obsahovat vitamín, A protože udělá zázraky s vaší pokožkou, a platí to i pro pokožku hlavy. Vitamin A se nachází například v meruňkách. Pokud opravdu chcete konzumovat všechny potřebné vitamíny a minerály pro rychlejší růst vlasů je třeba užívat doplňky na růst vlasů jako je Foligain. Snažte se nejíst nezdravé potraviny nebo pít nezdravé pít nápoje, které zbavují tělo živin. Snažte se nejíst čokoládu, protože je to lahodné, ale často nezdravé jídlo.

Voda a Omega - 3 tuky

Kolik sklenic vody je nezbytných pro zdravé vlasy? Abychom byli přesní na dosažení zdravě vypadajících vlasů by bylo ideální vypít alespoň 8 sklenic vody denně. Pijte vodu na pročištění svého organismu. Pijte vodu každý den, protože je to jednoduché a levné. Vlasy se skládají z 98 procent z bílkovin. Vlasy jsou mrtvé proteiny. Jakmile vlas vyroste z hlavy, je mrtvý. Když si to uvědomíte, je snadné dospět k závěru, že bílkoviny by měly být součástí Vaší každodenní stravy. Několik dobrých zdrojů zdravých bílkovin jsou semena, ořechy a ryby.

Vlasový fooding

Mezi Vašimi chuťovými pohárky a krásou vašich vlasů existuje souvislost! Vlasový fooding je nový způsob stravování, který je povýšeno na umění, který kombinuje zdraví, zábavu a chuť.

Co dělá takové recepty tak zdravé? Vitamíny!

 • Vitamin A je zodpovědný za růst vlasů a dodává jim lesk a pružnost.
 • Vitamin B2 je prospěšný pro celkové zdraví vašich vlasů.
 • Vitaminy B5 a B7 zabraňují dehydrataci, redukují vypadávání vlasů a dodávají vlasům objem a pružnost.
 • Vitamin B6 reguluje produkci mazu.
 • Vitamin C dodává vašim vlasům energii.
 • Vitamin E stimuluje krevní oběh v pokožce hlavy, který dělá divy pro růst vlasů.

Na závěr

Pokud budete postupovat podle výše uvedených pokynů a tipů jak mít dlouhé vlasy, měli byste být na dobré cestě k dlouhým krásným vlasům, které jste vždy chtěli. Trochu úsilí a hodně trpělivosti je klíčem k pěstování si svých vlasů.

Tipy na urychlení růstu vlasů (kompletní seznam) Průměrné hodnocení: 3 (2 hodnocení­)

Doporučené produkty

 • Vitamíny na vlasy Foligain

  • Silné složení vitamínů pro vypadávající vlasy pro muže i ženy
  • Pomáhá zastavit vypadávání i aktivovat vypadané vlasy

  Lék na předpis? : Ne

Čtěte víc

Blízke témy