Domů / / / Budou mi ještě růst vlasy poku...

Budou mi ještě růst vlasy pokud mám roztřepené konečky?

Poslední úprava 02.08.2019
Sdílet článek

Tato otázka trápí mnohé ženy. Chtějí mít dlouhé vlasy, ale kvůli roztřepeným konečkům se jim najednou zdá, že jim vlasy přestaly růst. Kde a jaká je pravda? Přestanou kvůli roztřepeným konečkům vlasy růst?

Stručná odpověď zní - ne. Roztřepené konečky nebrání vlasům v růstu. Dokud je člověk naživu a netrpí nějakou nemocí, kvůli které by mu vypadávaly vlasy, budou vlasy růst podle individuálního růstového cyklu vlasů. Ať už s roztřepenými konečky nebo bez nich.

Co ale roztřepené konečky udělají je to, že si kvůli nim délku vlasů nedokážete zachovat. A pokud chcete mít delší vlasy, jde o zachování délky vlasů, ne o to, jak dlouho nebo jak rychle vlasy rostou.

Roztřepené konečky mohou způsobit i to, že se vám vlasy odlomí a pak se zdá, že vlasy nerostou, protože se lámou a třepí rychleji než mohou o něco povyrůst.

Náš tip!
Pilulky na rychlejší růst vlasů - kombinace látek pro lepší a rychlejší růst vlasů, zpevnění vlasů a proti lámavosti vlasů.
Vlasový aktivátor Spectral CSF , ten je určen speciálně pro ženy, které trápí řídnoucí, jemné a lámavé vlasy.

Co dělat, když se konečky třepí?

Nejlepším řešením je roztřepené konečky odstřihnout, abyste začali s čistým štítem. A pokuste se zamyslet, jakým způsobem jste si vlasy poškodili. Takto do budoucna můžete vzniku roztřepených konečků zabránit nebo alespoň zmírnit jejich výskyt. Konečky byste měli podstřihovat i proto, aby se vám netřepili dále po vlasu.

Dalším krokem je zdržet se praktik a účesů, které vaše vlasy ničí. Například, pokud denně na tvorbu účesu používáte teplo, začněte si vlasy upravovat způsoby, které nepotřebují používání tepelných přístrojů. Pokud si při úpravě účesu procházíte po vlasech neopatrně, snažte se být vůči vlasům šetrnější, abyste předešli mechanickému poškození a lámání vlasů.

Vlasy a konce vlasů si můžete chránit i ochrannými účesy, pravidelným hloubkovým ošetřením vlasů, nebo vyhýbáním se vlasovým nástrojům, které vlasy ničí - například kartáče na vlasy. Zmírníte tak výskyt roztřepených konečků, přičemž nezáleží na typu vlasů. Zlepšete zdraví vlasů a konečně se vám podaří zachovat délku, po které toužíte.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

Čtěte víc

Blízke témy