Domů / / / Rady jak zlepšit růst vlasů

Rady jak zlepšit růst vlasů

Poslední úprava 07.10.2016
Sdílet článek

Vlasy téměř každého člověka jsou geneticky naprogramovány narůst asi 15cm za rok. To je průměrně zhruba centimetr za měsíc. I když není možné dosáhnout, aby vlasy rostly rychleji, než to umožňuje genetika, existují určité změny, které je možné udělat v životním stylu a stravování abyste zvýšili svou aktuální rychlost růstu vlasů. Následující kroky mohou pomoci ke zdravějším vlasům a zdravějšímu životnímu stylu.

1. Zařaďte do své stravy nízkotučné proteiny, mezi které patří odtučněné mléko, vaječné bílky, grilované kuře a ryby. Vzhledem k tomu, že vlasy jsou vyrobeny z bílkoviny, může strava s vysokým obsahem bílkovin zvýšit rychlost, kterou vlasy rostou. Naopak strava neobsahující dostatek bílkovin může vést k úbytku růstu vlasů.

2. Přidejte do svého jídelníčku multivitaminové doplňky, pokud je ještě neužíváte. Nedostatek vitamínů a minerálů může pře řídit vlasy a zpomalit jejich růst. Vitaminy skupiny B jsou zvláště důležité. Podle odborníků biotin a vitamin B7 zlepší růst vlasů a jeho nedostatek může způsobit vypadávání vlasů.

3. Pijte alespoň 8 sklenic vody denně. Ledviny jsou schopny zpracovat až 60 sklenic vody denně. (Nedoporučuje se však pít tolik vody delší dobu.) Voda pomůže vypláchnout toxiny z vašeho systému a zvýšit rychlost metabolismu, takže tělo bude schopno zpracovávat živiny rychleji. Můžete také pít zelený čaj jako součást svého pitného režimu. Sycené nápoje, káva nebo pivo by se neměly započítávat mezi příjem vody.

4. Pokud jste dospělý pijte alespoň 7 hodin denně. Zatímco spíte, tělo uvolňuje testosteron a růstový hormon a tyto hormony přispívají k růstu vlasů.

5. Pokud je to možné vyhněte se stresovému životnímu stylu. Vědci tvrdí, že nadměrný stres přesune vlasové folikuly do klidové fáze, během stresových období. Tato klidová fáze trvá asi 2 až 3 týdny a je dočasná. Velké množství fyzického a emocionálního stresu může také způsobit nadměrné vypadávání vlasů.

Rady a varování

Nekuřte. Kouření připravuje vaše orgány o základní živiny, které přispívají k růstu vlasů. Zvažte přírodní prostředky, jako je cvičení, meditace nebo jóga, jako zmírnění stresu.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

Čtěte víc

Blízke témy