Domů / / / Jablka a růst vlasů

Jablka a růst vlasů

Poslední úprava 17.04.2023
Sdílet článek

Po letech testování stovek rostlinných extraktů, skupina japonských výzkumníků našla v roce 2002 dvě sloučeniny, které úspěšně podporují růst vlasů. (Kamimura, 2002) Jedním z nich byla odrůda hroznů chardonnay, zatímco druhá byla z jablek. Jablečný extrakt účinkoval mnohem lépe než kterákoli jiná zkoušená látka, což podnítilo kosmetické společnosti zahájit výrobu roztoků na růst vlasů založených na jablkách.

Jezte jablka

Podle výzkumného týmu, nezralé jablka obsahují Procyanidin B-2, přírodní látku, která má zpracovávat bílkoviny takovým způsobem, že způsobuje růst nových vlasů. Je také bohatá na antioxidanty, což z ní činí látku obnovující buňky. (Kamimura, 2002) Přestože není tak vysoce koncentrovaná v zralých jablkách, jejich konzumace Vám ji také dodá v určitém množství spolu se všemi výhodami antioxidantů. Pokud Vaším cílem je růst nových vlasů a udržování jejich zdraví, můžete zkusit sníst alespoň jedno jablko denně.

Jablko na vlasy?

Samozřejmě, není to jen o jablkách. Kosmetické společnosti však ve svých osvědčených produktech kombinují takové výtěžky a látky, které se spojují s podporou růstu vlasů. Dlouholetá tradice a spokojení uživatelé naznačují, že je to cesta tím správným směrem.

Šampony proti vypadávání vlasů

Populární šampon Revita od společnosti DS Laboratories s obsahem jablečných jadérek a dalších přísad a rostlinných extraktů stimuluje růst vlasů. (Apple Polyphenols..., Revita...)

Vlasové aktivátory

Většina výrobců doporučuje pro získání maximálních výsledků používat vlasové aktivátory několik měsíců, takže zvolte metodu, která velmi nenaruší váš životní styl. Ze známých přípravků na vlasy tuto látku obsahuje kromě zmíněného šamponu i Spectral DNC-N nebo Spectral RS s Aminexilem.

Bezpečnost

Jablka jsou bohaté na vlákninu a různé základní živiny. Extrakt z jablka je bezpečný pro lidskou spotřebu, a to i ve vysokých koncentracích. Je přírodní a cenově dostupný, což je lákavá myšlenka pro mnoho lidí, kteří hledají přírodní řešení vypadávání vlasů.

Zdroje

Zatím bez hodnocení

Čtěte víc

Blízke témy