Vitamíny na vlasy

Poslední úprava 11.05.2020
Sdílet článek

Zdravé a zdravě vypadající vlasy jsou znakem dobrého celkového zdraví i správného a dobrého způsobu péče o vlasy. Na druhou stranu, neustálý neutuchající růst vlasů z nich dělá to nejlepší místo na odhalení změn v celkovém metabolismu těla.

K řídnutí vlasů a nežádoucímu vypadávání vlasů přitom dochází z různých příčin a důvodů, a patří sem i nedostatky ve výživě či snížená schopnost těla zpracovat některé vitaminy a minerály. (Goldsmith, 1980)

Většina obecně zdravých lidí podle odborníků paradoxně nezískává ze své stravy dostatek potřebných živin. (Goldberg, 2010) V některých případech je základem problému (nejen s vlasy) nezdravé stravování nebo zdravotní problémy, které jsou predispozicí různých nutričních deficitů. Tyto nedostatky se velmi často odrazí nejdříve na vlasech a vlasové pokožce, též kůži a nehtech.

Ať už jde o podvýživu, chronické nemoci nebo prostě samotné stárnutí, změny se projevují i na vlasech, chybí jim vitaminy na vlasy. Vlasy mění barvu a šediví, bývají oslabené, lámavé a častokrát začínají nadměrně vypadávat. (Goldberg, 2010)

Pokud však tělu dodáte vše co potřebuje, nebude nucené ubírat zásoby vitamínů a minerálů vašim vlasům, pokožce a nehtům.

Zdroje

Zatím bez hodnocení

Blízke témy