Domů / / / Vypadávání vlasů představuje p...

Vypadávání vlasů představuje pro muže větší trauma než impotence

Poslední úprava 08.03.2023
Sdílet článek

V nedávno provedeném průzkumu o tom, co má podle mužů nejhorší vliv na jejich sebedůvěru, předběhlo vypadávání vlasů impotenci a zápach z úst.

Podle výsledků průzkumu budou muži raději impotentní jako plešatí. Celkově 94% z dotázaných mužů potvrdilo, že by vypadávání vlasů mohla být nejhorší věc, která se přihodila jejich tělu, zatímco neschopnosti dosažení erekce se obává 89% dotázaných.

V průzkumu 2000 mužů si tři čtvrtiny dotázaných myslí, že šedivění vlasů by bylo kruté, 64% z nich se hrozí nadváhy a 61% respondentů uvádí, že ztráta zubů by byla určitě nepříjemná.

Přibližně 45% by rozčilovalo nošení "popelníků" (brýlí s tlustými skly) a 24% by nesneslo zápach z úst.

Zajímavé je, že pouze jedna třetina z dotázaných se obává ohluchnutí.

Vypadávání vlasů se tedy umístilo na prvním místě mezi největšími obavami u mužů. Toto zjištění však není pro odborníky nic neobvyklého. Vypadávání vlasů je obecně velmi znepokojující jev, protože se nedá tak snadno zamaskovat a navíc, lidé s pleší jsou častěji terčem posměchu jako lidé trpící nadváhou nebo šedivými vlasy.

Psychoterapeuti se shodují v názoru, že od mužů s vypadávajícími vlasy se obecně očekává, že budou akceptovat vtipy mířené na svou osobu. Nicméně tlak, který toto očekávání vyvolává, má velmi negativní dopad na mužské sebevědomí a celkovou fyzickou a mentální pohodu.

Odborníci z vlasových klinik zase pozorují, že vypadávání vlasů je příliš osobní na to, aby to bylo zábavné.

Vypadávání vlasů představuje pro muže větší trauma než impotence Průměrné hodnocení: 5 (1 hodnoceníe)

Čtěte víc

Blízke témy