Domů / / / Vitamin E - účinky na vlasy

Vitamin E - účinky na vlasy

Poslední úprava 01.06.2020
Sdílet článek

Pro mnohé je neznámý. Vitamin E je základní živinou, která pomáhá udržet zdravé srdce a pokožku. Víc než to, vitamin E se prokázal stejně prospěšný pro zdraví vlasů. Nedá se přesně určit jako vitamin E pomáhá udržovat vlasy zdravé, pravděpodobně jde o stejný mechanismus, který pomáhá i srdci. Tím, že umožňuje růst kapilár, má příznivý účinek na vlasy. Je prevencí proti ztrátě vlasů a podporuje růst vlasů.

Výhody, které nabízí vitamin E vlasům

Existuje množství výhod, které vitamin E poskytuje našemu tělu, včetně zdravého růstu vlasů. Pravidelný příjem tohoto vitamínu je prospěšný pro vlasy a účinky se mohou ukázat již v průběhu několika týdnů. Tento vitamín se může aplikovat i na kůži čímž pomáha zlepšit její vzhled. Pomůže zlepšit kvalitu vlasů a jejich strukturu, když pravidelně používáte olej s vitamínem E.

Výhody, které vitamín E poskytuje

Růst vlasů: Vitamin E je velký stimulant růstu kapilár, když jsou kapiláry zdravé a bohaté, krevní oběh v pokožce hlavy se zvýší, čímž podporují silný a zdravý růst vlasů.

Předčasné šediny: Vitamin E obsahuje silné a účinné antioxidanty, které mají příznivé účinky pro tělesné tkáně. Když jsou tělesné tkáně zdravé a silné, proces stárnutí se zpomaluje také. A příznaky stárnutí, které se objevují na naší kůži, se stejně objevují i ​​na vlasech. Při pravidelném užívání vitamínu E, může vypadat mladší nejen pleť, ale může to zabránit i předčasnému šedivění.

Lesklé vlasy: Olej s vitamínem E se může používat lokálně - přímo na vlasy. Vlasy tak působí lesklejší a silnější než předtím. Tento vitamín můžeme kombinovat s kondicionérem a masírovat si rovněž pokožku hlavy.

Roztřepené konečky: Mnoho žen si stěžuje na roztřepené konečky, vzhled jejich vlasů působí mdle a vlasy jsou suché a bez života. To může být způsobeno horkým vzduchem (fén) bez použití správné ochrany vlasů nebo i běžným barvením. Za účelem obnovení zdraví vlasů může prospívat kombinace směsí olejů - kokosového, olivového, konopného oleje a oleje obsahujícího vitamin E. Používají se od kořínků vlasů až ke konečkům.

Zdroje vitamínu E

Je mnoho způsobů jak získat denní přísun vitamínu E, ať už je to z doplňků nebo z jídla, které jíte. Zde najdete různé zdroje tohoto vitamínu:

Potravinové zdroje

Vitamín E najdete v různých potravinách. Zelená listová zelenina, špenát, kapusta, mandle jsou výborným zdrojem vitaminu E, nemluvě o tom, že pomáhají udržet vaše tělo fit a zdravé. Ovoce jako papája, kiwi, také nabízejí množství vitaminu E. Avokádo obsahuje pouze zdravé tuky, které podpoří vaše zdraví a také obsahuje i vitamín E.

Výživové doplňky

V současnosti najdeme mnoho doplňků s vitaminem E, které můžeme zakoupit v obchodě, ale ještě předtím se informujte o správném dávkování, abyste zabránili komplikacím. Vitamin E ředí krev, podporuje dobré prokrvení. Pokud to přeženete, může to mít za následek špatnou srážlivost krve. Doporučená denní dávka vitamínu E je 15-19 mg za den nebo 22,5-28,5 IU denně. Toto množství závisí na věku, pohlaví.

Tip: Vitamin E je možné aplikovat i přímo na vlasy a vlasovou pokožku. Jednoduše propíchneme kapsle s vitaminem E a aplikujeme přímo na pokožku hlavy. Jelikož vitamín E je považován za přirozený olej, můžete ho nechat na vlasech celý den a pak jen opláchnout.

Vlasové přípravky

V dnešní době je na trhu množství voľně prodejných přípravků, které podporují zdravý růst vlasů a obsahují vitamín E. Jejich pravidelné používání může podpořit lesklejší, jasnější a zdravější vlasy. Kromě lepšího vzhledu, používání těchto přípravků údajně pomůže vlasům růst rychleji.

Zdroje

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

  • Vitamíny pro vlasy FOLIVITAL PRO

    Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO obsahují vyváženou směs účinných látek, vitamínů a minerálů působících zevnitř na kořínky vlasů pro - silnější vlasy, oživení slabých vlasů a zastavení vypadávajícími vlasů.

Čtěte víc

Blízke témy