Domů / / / / Saw Palmettem proti padání vla...

Saw Palmettem proti padání vlasů

Poslední úprava 10.09.2016
Sdílet článek

Pokud Vám začali vypadávat vlasy, možná jste zkusili vyhledat přírodní přípravky a vitamíny nebo doplňky, které pomáhají zastavit vypadávání. Přípravek Saw Palmetto se používá v Evropě při příznacích zvětšené prostaty. Je hojně využíván pro svůj efekt na dihydrotestosteron - hormon přispívající také k vypadávání vlasů. Mnohé studie se jeví slibně a Saw Palmetto je stále používanější přírodní lék proti vypadávání vlasů.

Informace o rostlině

Saw palmetto je ovoce rostliny známé také jako trpasličí palma. Její latinský název je Serenoa repens. Roste v teplém podnebí včetně jihovýchodní části Spojených států. Extrakt pochází z bobulí této rostliny, které mají tvar podobný olivám a na podzim mají modročernou barvu. Houštiny saw palmetta jsou důležitou součástí domova zvířat na jihovýchodě, jako například leopard nebo mláďat medvěda černého, které tuto rostlinu požírají.

Vypadávání vlasů a Androgeny

Androgenní alopecie, AGA, se obvykle nazývá mužským vzorem plešatost, i když se může objevit i u žen. Výzkumníci došli k závěru, že vysoká hladina látky zvané dihydrotestosteron (androgen), způsobuje opožděný růst vlasů. Také zjistili, že blokování receptorů tohoto androgenu pomohlo zabránit jeho nepříznivým účinkům na vlasy.

Extrakt ze Saw Palmetta

Přeměna hormonu testosteronu na dihydrotestosteron pomocí enzymu 5 alfa reduktázy je známým faktorem při AGA. Saw Palmetto extrakt účinkuje pozitivně v blokování působení 5 alfa reduktázy, čímž zabraňuje tvorbě dihydrotestosteronu a následnému vypadávání vlasů. Vědci zjistili, že výtažky ze Saw Palmetta byly účinné v potlačení vypadávání vlasů.

Jiné výhody užívání extraktu

Podle článků zveřejněných ve vědeckých časopisech, kromě zastavení vypadávání vlasů může extrakt ze Saw Palmetta také pomoci s některými z příznaků spojených s nezhoubným zbytněním prostaty (BHP), která se spouští v případě velkého množství 5 alfa reduktázy a dihydrotestosteronu. Tyto studie prokázaly, že Saw Palmetto účinně snižuje příznaky poruch močových cest související s BHP.

Zatím bez hodnocení

Čtěte víc

Blízke témy