Domů / / / / Saw Palmettem proti padání vla...

Saw Palmettem proti padání vlasů

Poslední úprava 12.09.2019
Sdílet článek

Pokud Vám začali vypadávat vlasy, možná jste zkusili vyhledat přírodní přípravky a vitamíny nebo doplňky, které pomáhají zastavit vypadávání. Přípravek Saw Palmetto se používá v Evropě při příznacích zvětšené prostaty. Je hojně využíván pro svůj efekt na dihydrotestosteron - hormon přispívající také k vypadávání vlasů. Mnohé studie se jeví slibně a Saw Palmetto je stále používanější přírodní lék proti vypadávání vlasů.

Informace o rostlině

Saw palmetto je ovoce rostliny známé také jako trpasličí palma. Její latinský název je Serenoa repens. Roste v teplém podnebí včetně jihovýchodní části Spojených států. Extrakt pochází z bobulí této rostliny, které mají tvar podobný olivám a na podzim mají modročernou barvu. Houštiny saw palmetta jsou důležitou součástí domova zvířat na jihovýchodě, jako například leopard nebo mláďat medvěda černého, které tuto rostlinu požírají.

Vypadávání vlasů a Androgeny

Androgenní alopecie, AGA, se obvykle nazývá mužským dědičným padáním vlasů, i když se může objevit i u žen. Vysoká hladina látky zvané dihydrotestosteron (androgen), způsobuje opožděný růst vlasů. Blokování receptorů tohoto androgenu naopak pomáhá zabránit jeho nepříznivým účinkům na vlasy.

Extrakt ze Saw Palmetta

Přeměna hormonu testosteronu na dihydrotestosteron pomocí enzymu 5 alfa reduktázy je známým faktorem při AGA. Saw Palmetto extrakt účinkuje pozitivně v blokování působení 5 alfa reduktázy, čímž zabraňuje tvorbě dihydrotestosteronu a následnému vypadávání vlasů. Výtažky ze Saw Palmetta byly účinné v potlačení vypadávání vlasů.

Jiné výhody užívání extraktu

Kromě zastavení vypadávání vlasů může extrakt ze Saw Palmetta také pomoci s některými z příznaků spojených s nezhoubným zbytněním prostaty (BHP), která se spouští v případě velkého množství 5 alfa reduktázy a dihydrotestosteronu. Saw Palmetto účinně snižuje příznaky poruch močových cest související s BHP.

Zdroje

Zatím bez hodnocení

Čtěte víc

Blízke témy