Domů / / / Řídké a jemné vlasy - 11 zlozv...

Řídké a jemné vlasy - 11 zlozvyků, kterých se vyvarujte

Poslední úprava 02.02.2018
Sdílet článek

I když se snažíme dosáhnout "štíhlost nebo tenkost" v pase, pravděpodobně bychom tento přívlastek nechtěli slyšet, pokud jde o naše vlasy. Pokud Vám i vypadávají vlasy více než je běžné, ještě není pozdě zachránit je.

Mnoho aspektů našeho životního stylu - od toho co jíme až po to jak si češeme vlasy - ovlivňuje sílu vlasových vláken, tvrdí lékaři specializující se na vypadávání a transplantaci vlasů. Potěšující novinkou j, že pevnější vlasy se dají získat na základě pár jednoduchých změn v životním stylu. Zde je 10 nejhorších sabotérů vlasového vlákna, a také rady jak je odstranit.

Sprchování se horkou vodou

Horká voda dehydratuje vlasy (stejně i kůži), což vede k suchým lámavým vlasům, které jsou náchylnější vypadávat. Nejen, že smýváte z vlasů ochrannou vrstvu maziva, ale teplo nutí pokožku hlavy tvořit dostatek maziva, což může ničit kořínek vlasu a rozšiřovat poškození.

Jak předejít jemným vlasům: Snižte teplotu vody, kterou se sprchujete a pokuste se oplachovat si hlavu co nejchladnější vodou.

Používání tepelných zařízení na vlasy

Spalující teploty ničí proteiny, které tvoří vaše vlasy a ochraňují kutikulu. Jakmile je pokožka poškozená, rovnováha vlhkosti je narušena a Vaše vlasy jsou náchylnější třepení.

Jak předejít jemným vlasům: Omezte používání tepelných zařízení - dokonce i Vašeho fénu - na dva až třikrát týdně a začínejte s co nejnižšími teplotami. Vždy používejte sprej na ochranu proti teplu, který vytváří tepelnou bariéru, která snižuje tření.

Skoncujte s dietami

Hladovění nutí Vaše tělo přesměrovat energii k základnímu fungování srdce a mozku, místo toho, aby ji směřovalo do Vašich vlasů. Ve skutečnosti, při diagnóze anorexie je jedním z nejfrekventovanějších symptomů ztráta a zjemňování vlasů, říkají dermatologové specializující se na poruchy vlasů.

Jak předejít jemným vlasům: Jezte zdravou stravu bohatou na libové bílkoviny jako např. ryby, kuře, čočku a fazole. Vlasy jsou primárně tvořeny proteiny - je to jediná věc, jejíž pokud nemáte dostatek, může vaše vlasy zničit. Počítejte tak 46g za den (nebo 25-30% z celkového počtu kalorií)

Nesprávné zacházení s mokrými vlasy

Naše vlasy nejsou nikdy křehčí a náchylnější na zničení jako, když jsou nasycené vodou, protože ochranná kutikula je mírně zvýšená. Kartáčování nebo rozčesávání ve sprše, pak následující agresivní osušení ručníkem, vytvoří perfektní bouři, která dokáže vlasy poškodit a vytrhnout.

Jak předejít jemným vlasům: Omezte česání a kartáčování po sprše a rozčešte se předtím, než jsou vaše vlasy vlhké. Pak vymačkejte vlhkost z vlasů do měkkého ručníku.

Těsné a pevné účesy

Nosíte těsný cop nebo cop? Mějte se na pozoru: časté využívání tohoto stylu česání klade na vlasové folikuly nadměrné napětí, ničí jejich a vytváří jizvy, které definitivně a trvale zničí folikuly, tvrdí dermatologové specializující se na zdraví vlasů. Může to vést k trakční alopecii, stavu, který trvale oslabuje folikuly a znemožňuje jejich růst.

Jak předejít jemným vlasům: Uvolněte se! Pokuste se mít vlasy rozpuštěné, kdy to jen půjde (speciální když spíte, kdy na polštáři vzniká o moc větší tření). Pokud si zapínáte vlasy dbejte na volnost, těsné účesy táhnou pokožku.

Používání produktů na dlouhodobé držení tvaru účesu

Pokud Váš lak či gel tvrdí, že udrží tvar po celý den, říká vlastně to, že se Vaše pomotaný vlasy budou hůře rozčesávat. Tyto produkty obsahují mnoho alkoholu, který vlasy vysušuje a dělá jejich lámavými. V případě, že si chcete takové vlasy rozčesat, budou se lámat a padat.

Jak předejít jemným vlasům: Přejděte na produkty, které vaše vlasy neslepí nebo neztuhne. Namísto toho zvolte jemnější řešení jako např. styling krémy, které udrží Vaše vlasy vlhké a snižují tření při česání.

Užívání antikoncepce

Pokud jste jednou z mnoha žen, které užívají antikoncepci věřte, že padání a zjemňování vlasů může být ovlivněno právě ní. Tabletka, která obsahuje androgeny, může být pro někoho, kdo je na ně citlivý a neví o tom.

Jak předejít jemným vlasům: Přejděte na antikoncepci s nízkým obsahem androgenů. Chcete-li zjistit zda jste přecitlivělá na androgeny, může Vám doktor udělat rychlý stěr z ústní dutiny a zjistit to.

Opalování

I když jste se moudře vzdali opalování se, Vaše vlasy mohou být stále vystaveny UV záření, které ničí pevnost Vašich vlasů. Dlouhodobé vystavování vlasů UV záření vede k oslabení kutikuly a způsobuje lámavost a vypadávání vlasů.

Jak předejít jemným vlasům: Dejte si klobouk - nejlépe s vestavěnou UV ochrannou vrstvou (a nezapomeň si schovat i cop).

Nemyjte vlasy suchým šamponem

Suchý šampon je základem dnes již mnoha kosmetických výbav ženy, je to jednodušší než kdy jindy, přežít pár dní bez mytí vlasů. Pohodlné? Určitě ano. Ale ne pro Vaše vlasy, nahromadění šamponu na pokožce způsobuje lupy a ucpává póry na pokožce, což znemožňuje růst nových folikulů.

Jak předejít jemným vlasům: Není nic špatného na občasném využití suchého šamponu, pokud se to však stane pravidlem zbytky produktu, mazivo a špína mohou ucpat póry na pokožce. Myjte si vlasy každé dva dny a to zejména pokud se potíte nebo používáte hodně přípravků na vlasy.

Užívání některých léků

Některé léky (např. antidepresiva, léky proti úzkosti, anti-hypertenzivní léky) nebo hormony (např. léky na štítnou žlázu) mohou způsobit vypadávání vlasů. Ty mohou narušit nebo narušovat normální cyklus růstu vlasů a vlasy v tzv. klidové fázi začnou vypadávat.

Jak předejít jemným vlasům: Poraďte se se svým lékařem o alternativních lécích, které nemají stejné účinky a vlivy na vypadávání vlasů.

Škrábání hlavy

Svědění pokožky (např. způsobené seboroickou dermatitidou) může vést k vypadávání vlasů na základě škrábání postiženého místa. Jakmile je pokožka poškozená vlasy jsou náchylné k vypadávání.

Jak předejít jemným vlasům: Zbavte se svědění pomocí šamponu, který obsahuje ketokonazol nebo zinek. Doporučujeme používat šampon Revita , který působí příznivě proti svědění a má i fantastické účinky proti vypadávání vlasů.

Čtěte dál
Jak na řídké vlasy
Řídké a jemné vlasy - 11 zlozvyků, kterých se vyvarujte Průměrné hodnocení: 3 (3 hodnocení­)

Doporučené produkty

Čtěte víc

Blízke témy