Domů / / Tetování vlasů: klady a zápory...

Tetování vlasů: klady a zápory o kterých byste měli vědět

Poslední úprava 22.03.2023
Sdílet článek

Téměř jedna třetina mužů je holohlavých, přičemž také ženy trpí vypadáváním vlasů. Podívejme se na inovativní zákrok, který může pomoci skrýt prořídlé vlasy. Co byste ale o něm měli vědět předtím, než ho vyzkoušíte? Za prvé, měli byste vědět, že tato procedura není tetování. Není to ani kosmetický make-up, ačkoli tento nový vynález se vyvinul z obou z nich.

Odborně se nazývá kosmetická transdermální replikace vlasů. Některé společnosti ho nazývají pigmentace pokožky hlavy, kosmetická replikace vlasových folikulů nebo mikro vlasová technika - mikropigmentace vlasů. Zde jsou některé výhody a nevýhody, které byste měli zvážit před tím, než se rozhodnete pro jeden z těchto zákroků. Přestože se nabízené procedury mohou lišit, základní proces zahrnuje vkládání inkoustových teček, které vypadají jako malé chloupky těsně pod kůži pokožky hlavy. Pro srovnání, při tetování se používá jehla, která vstřikuje inkoust mnohem hlouběji pod kůži a obvykle způsobuje krvácení. Zde byste se měli začít ptát otázky:

Jaký druh jehly používáte?

Specialisté na replikaci vlasů říkají, že obyčejné tetovací jehly jsou příliš silné na to, aby vlasy vypadaly realisticky, co nechcete. Říkají, že na vlasové zákroky jsou vhodné jemnější kosmetické make-upové jehly. Je tu ale jeden zásadní detail: říkají, že jehla nesmí být dokonale kulatá. Vlasové folikuly, jsou při bližším pohledu vlastně zubaté, nepravidelné. V ideálním případě bude při zákroku použita taková jehla. A samozřejmě, ujistěte se, že zařízení používá u každého zákazníka čistě nové jehly.

Jaké barvy používáte?

Víte jak mají staré tetování často modrou barvu? To určitě na své hlavě nechcete! Ujistěte se tedy, že zařízení, které poskytuje zákrok replikace vlasů nepoužívá obyčejný tetovací inkoust. Zdá se, že kosmetický make-upový inkoust také není zcela v pořádku, protože může vyblednout. Zeptejte se, zda vámi vybraná společnost používá inkoust vytvořený jen pro vlasovou pokožku. Spoločnosti o tom odmítají mluvit, snad z konkurenčních důvodů. Alespoň se ale ujistěte, že použitý inkoust je bezpečný při aplikaci na hlavu. Zeptejte se, jestli má firma certifikát bezpečnosti, ve kterém si můžete přečíst o použitém inkoustu. Hledejte společnost, která vám namíchá barvu, která se bude přibližovat k barvě vašich přírodních vlasů, nebo místo, které má na výběr obrovskou škálu barev, takže si můžete najít takovou, která se vám hodí. A mějte na paměti, že proces replikace vlasy inkoustem je nový, takže dlouhodobé výsledky ještě nejsou známy. Některé společnosti tvrdí, že inkoust může vyblednout a zákazníci mohou potřebovat další zákrok o několik let později.

Mohu vidět výsledky někoho jiného před tím, než podstoupím zákrok?

V době Photoshopu byste se neměli spoléhat pouze na fotky před a po. Dokonce bylo přichycených pár spoločností zaměřujících se na hubnutí jako zmanipulovali fotky před a po, takže se to může opravdu stát. Trvejte na tom, že chcete vidět výsledky osobně - a nestyďte se podívat se zblízka. V ideálním případě budete mít možnost vidět více než jednoho bývalého klienta a alespoň jeden z nich by měl mít stejný typ vypadávání vlasů jako vy.

Mohu si vlasy nechat později odrůst?

U mužů s typickým dědičným vypadáváním vlasů - zbývající vlasy jsou ve tvaru podkovy - by odrostlé vlasy vypadaly divně, protože simulované vlasy na Vaší pleši nedorostou. Nepodstupujte tento zákrok pokud nejste připraveni setrvat u oholené hlavy. Protože tento postup se používá pro maskování řídnoucích vlasů i u žen, odrosty by neměly být pro dámy problém.

Jak dosáhnout přirozeně vypadající vlasovou linii?

Toto je nejdůležitější aspekt zákroku. Pokud je vlasová linie na čele příliš nízko, může to vypadat hrozně. Z tohoto důvodu je nejlepší začít s konzervativní linií vlasů. Vždy k ní můžete přidat více. Je mnohem jednodušší k ní přidat jako z ní odebrat. Inkoust může být odstraněn, obvykle pomocí laseru, ale je to velmi těžké a může to být bolestivé. Mnoho mužů má na hlavě dostatek jemných vlasů na to aby se našla odpovídající linie vlasů. Také se ujistěte, že jste si vybrali vlasovou linii vhodnou pro váš věk. Dokonce i lidé, kteří netrpí mužským dědičným vypadáváním vlasů mají tendenci přirozeného ústupu vlasů na spáncích. Vypadávání vlasů u žen je obvykle rozptýlené nebo se soustřeďuje na temeno hlavy, takže je snazší určit kam linii vést.

Co když mi vypadne více vlasů?

Ptejte se na to v zařízení napřed. V ideálním případě by měly aplikovat inkoust tak, aby splynul s vašimi vlasy. Pokud ztratíte více vlasů, už na těch místech budete mít vytetované vlasy, které budou sloužit jako kamufláž. Zeptejte se, jestli je nějaký problém s absolvováním dalšího zákroku v případě potřeby.

Co když chci, aby moje vlasová linie s věkem ustupovala přirozeně?

To je při tomto zákroku trochu problém. Z tohoto důvodu je dobré začít s konzervativní novou vlasovou linií. Vždy můžete absolvovat dodatečný zákrok pokud chcete posunout vlasovou linii směrem níže. Ale jakmile se pro ni rozhodnete, je pravděpodobné, že tento vzhled vám zůstane natrvalo.

Co budu dělat, když moje přírodní vlasy začnou šedivět?

Některé společnosti zabývající se vlasovou replikací říkají, že to není problém u mužů, kteří nosí své vlasy ostříhané nakrátko nebo u žen, které si často barví vlasy. Pravdou ale je, že tento zákrok nebyl prováděn dost dlouho na to, aby bylo možné posoudit, jak vytetované vlasy splynou s prošedivělými vlasy. Některé společnosti tvrdí, že mohou na pokožku hlavy znovu aplikovat šedý pigment. Pokud si myslíte, že v budoucnu budete chtít mít přirozeně šedivé vlasy, ptejte se mnoho otázek týkajících se této problematiky.

Může být replikace vlasů použita v kombinaci s jinými zákroky proti vypadávání vlasů?

Zastánci tohoto zákroku říkají, že jsou s ním spokojeni, protože může být použíté na zamaskování jizev po transplantaci vlasů. Může také maskovat alopecii, při které lidé někdy ztrácejí celé ložiska vlasů. Říkají také, že muži, kteří celá léta nosili příčesek se ho nyní mohou zbavit aniž by museli přiznat, že ho někdy nosili! V ideálním případě to bude jen vypadat že jste se rozhodli oholit si hlavu.

Je pobyt na slunci problém?

Ano, může být. Centra, které poskytují tuto léčbu říkají, že UV záření může ovlivnit barvu. Svým zákazníkům doporučují opalovací krém, nebo klobouk, v případě, že budou na slunci po dlouhou dobu. A protože nikdo neví, jak inkoust vydrží po celá desetiletí, je to otázka, kterou je třeba pečlivě zvážit.

Je to bezpečné?

Vzhledem k tomu, že tento zákrok je tak nový, existuje velmi málo, možná až žádné údaje o tom, jestli u lidí má nežádoucí účinky. Takže nejlepší, co můžeme udělat, je porovnat tento zákrok replikace vlasů s podobnými: permanentní make-up a tetování. Dva hlavní možné zdravotní problémy jsou čistota jehel a možnost, že byste mohli mít alergickou reakci na použité barvy. Zeptejte se, zda používají zcela nové jehly u každého klienta. Je také dobrý nápad, vyzkoušet tuto proceduru na nenápadné části vaší pokožky předtím, než podstoupíte celkový zákrok.

Tetování vlasů: klady a zápory o kterých byste měli vědět Průměrné hodnocení: 3.6 (7 hodnocení­)

Čtěte víc

Blízke témy