Domů / / / 7 důvodů, proč při vypadávání...

7 důvodů, proč při vypadávání vlasů vyzkoušet jadérka z hroznů

Poslední úprava 27.03.2023
Sdílet článek

Mnoho lidí se při ošetřování padajících vlasů obrací na holistickou nebo přírodní léčbu. Byliny proti vypadávání vlasů a čínské byliny proti vypadávání vlasů se v posledních letech staly velmi běžnými pomůckami při řešení tohoto problému. Další populární forma léčby je změna jídelníčku tak, aby obsahoval více výživných látek, které jsou pro zdravé vlasy potřebné. Je to velmi přínosné pro celkové zdraví, jelikož mnoho z těchto látek pomáhá při léčbě dalších jiných zdravotních problémů.

Dá se najít nespočet druhů výživných látek, které mohou podpořit zdravý růst vlasů a zamezit padání vlasů. Jedním z nich je extrakt z hroznových jadérek. Dá se snadno získat a je velmi zdravý, a to pro každého z nás.

Extrakt z hroznových jadérek

Extrakt z hroznových jadérek je vlastně soubor derivátů vyrobených z celých hroznových jadérek. Extrakt je koncentrátem flavonoidů, kyseliny linolové, vitaminu E a OPC, tedy oligomerních proanthocyanidinů. Poslední dvě složky jsou známé tím, že zastavují padání vlasů a podporují opětovný růst vlasů.

Přestože byly hroznové jadérka středem zájmu medicínského výzkumu, analýzy byly zaměřeny na antioxidační vlastnosti polyfenolového obsahu extraktu. Existují však povzbudivé náznaky, že extrakt z hroznových jadérek může být užitečný při léčbě dlouhého seznamu neduhů, včetně chorob srdce, vysokého krevního tlaku, vysoké hladiny cholesterolu, rakoviny kůže a poškození kůže ultrafialovým zářením, osteoporózy, zubních kazů a otoků. Extrakt z hroznových jadérek má také urychlovat hojení ran a chránit játra.

Když se to tak vezme, většina možností využití vyplývajících z účinku antioxidačních polyfenolů a ochrana kůže poskytovaná proanthocyanidinem také přispívá k mechanismu, při kterém extrakt z hroznových jadérek brání vlasům v padání a podporuje jejich opětovný růst.

Sedm důvodů, proč byste při vypadávání vlasů měli vyzkoušet extrakt z hroznových jadérek

 1. OPC, které se nacházejí v hroznových jadérkách, tlumí produkci DHT, jednoho z hlavních faktorů při padání vlasů. OPC zároveň stimulují vlasové folikuly, čímž podporují zdravý růst vlasů.
 2. Pokud užíváte extrakt z hroznových jadérek, nejenže je vynikající při léčbě padání vlasů, může také pomoci "zvrátit" vliv stárnutí, a to kvůli jeho detoxikačním agentům. Vaše pleť bude vypadat zdravěji, což jak všichni víme, způsobí, že budete vypadat mladší. Stejně, vaše vlasy budou vypadat zdravěji, díky čemuž budete vypadat mladě.
 3. Extrakt z hroznových jadérek snižuje množství DHT ve vlasových folikulech. To znamená, že to bude stimulovat folikuly, takže budou zdravé. Tak budou moci rychleji růst nové, zdravé vlasy.
 4. Pokud budete užívat extrakt z hroznových jadérek, může to dost pomoci při zlepšení vašeho kardiovaskulárního systému. Podpoří to cirkulaci krve, takže vaše tělo dostane množství kyslíku a živin. To, samozřejmě, podpoří zdravý růst vlasů.
 5. Olej z hroznových jadérek obsahuje vysoké hladiny vitaminu E a esenciální mastné kyseliny, které jsou pro zdravé vlasy důležité. Tyto živiny jsou bohaté na antioxidanty a mají protizánětlivé vlastnosti, které nejen podporují zdravé vlasy, ale jsou dobré i pro celkové zdraví.
 6. Olej z hroznových jadérek se užívá jednoduše. Lze ho brát orálně nebo aplikovat přímo na určené místo. Existuje množství vodiček a krémů, dokonce i šampony, které obsahují olej z hroznových jadérek.
 7. Olej z hroznových jadérek může pomoci při zpomalení procesu stárnutí, takže pokud jej používáte, zjistíte, že vypadáte mladší a zdravější. Pomůže udržet zdravé a lesklé nejen vaše vlasy, zářit bude i vaše pokožka. Jednoduše, budete mít sami se sebe dobrý pocit.

Kromě mnoha produktů, které obsahují tuto živinu, je extrakt z hroznových jadérek dostupný v tekuté formě nebo ve formě tobolek. Pokud se rozhodnete pro tekutou formu, stačí používat malé množství extraktu a podpoříte zdravý růst vlasů.

Jak podporuje extrakt z hroznových jadérek opětovný růst vlasů

Cest, kterými extrakt z hroznových jadérek podporuje opětovný růst vlasů a brání ve vypadávání vlasů, je několik. Nejdůležitější je účinek proanthocyanidinů, které se v extraktu nacházejí. Zpomalují přeměnu testosteronu na dihydrotestosteron (DHT).

Vysoké hladiny DHT jsou známou příčinou androgenní alopecie, takže extrakt z hroznových jadérek může být použit na snížení rychlosti ztráty vlasů. Navíc, proanthocyanidiny fungují jako růstové stimulanty vlasových folikulů. Podle japonské studie, proanthocyanidiny extrahované z hroznových jadérek nejen, že vypadávání vlasů zastavili, díky nim se růst vlasových buněk zvýšil až o 200%. Aby se dosáhlo takového účinku, vyvolá proanthocyanidin dva anageny (jde o fázi aktivního růstu vlasů). Namísto telogenní fáze, během níž růst vlasů neprokazuje žádnou aktivitu, proanthocyanidiny vyvolají další anagénovou fázi, což vede k zrychlenému opětovnému růstu vlasů.

Extrakt z hroznových jadérek přispívá k opětovnému růstu vlasů i tím, že podporuje zdraví pokožky. Například, zlepšená mikrocirkulace v kapilárách blízko pokožky znamená, že jsou buňky vlasových folikulů adekvátně perfundované („propírané“) živinami a kyslíkem. Tento účinek je navíc posílen zvýšenou produkcí oxidu dusnatého v těchto místech. Oxid dusnatý je známý vazorelaxant, který rozšiřuje cévy, čímž se zlepšuje cirkulace krve do kapilár, které vyživují buňky pokožky a vlasové folikuly.

A nakonec zůstává antioxidační schopnost extraktu z hroznových jadérek, která předčí dokonce vitamin C a E.

Tím, že extrakt z hroznových jadérek očišťuje od volných radikálů, poskytuje anti-aging výhody a chrání integritu vlasových váčků před oxidačním poškozením, což umožňuje vlasům vydržet déle, než nakonec vypadnou.

Dávkování

Extrakt z hroznových jadérek je dostupný ve formě tobolek a tablet. Většina lidí upřednostňuje tobolkovou formu, protože extrakt má trpkou chuť. Je důležité zvolit takový extrakt, který obsahuje více než 90% OPC a minimálně 40% proanthocyanidinů. Preparáty z hroznových jadérek obvykle obsahují i další složky, které podporují opětovný růst vlasů. Extrakt z hroznových zrnek tedy bývá zkombinovaný s jinými látkami, jako například s extraktem ze saw palmetta, zeleného čaje a zinku.

Studie prokázaly, že je extrakt bezpečný, pokud se užívá v doporučené dávce. Přesto bylo hlášeno několik vedlejších účinků, například nevolnost, bolest hlavy, závratě a suchá, svědivá pokožka. Pacienti užívající léky na ředění krve by se měly extraktu z hroznových jadérek vyhnout, a to kvůli obsahu proanthocyanidinů. Ty tlumí adhezi krevních destiček, odpovědných za sráženlivost krve a prodlužují tak čas srážení krve.

Závěrečné shrnutí o extraktu z hroznových jadérek

 • Extrakt z hroznových jadérek je koncentrát rostlinných složek podporujících zdraví.
 • Oligomerické proanthocyanidiny v extraktu z hroznových jadérek jsou zodpovědné za schopnost extraktu zastavit vypadávání vlasů.
 • Proanthocyanidiny dokáží vyprovokovat ne jednu, ale dvě dávky růstové aktivity vlasů.
 • Extrakt z hroznových jadérek je velmi účinný antioxidant, dokonce přesahuje známé antioxidanty jako je kyselina askorbová a vitamin E.
 • Přípravky na vypadávání vlasů s extraktem z hroznových jadérek jsou efektivnější, pokud jsou zkombinovány s jinými osvědčenými prostředky, jako například s extraktem ze saw palmetta a zinkem.
Zatím bez hodnocení

Čtěte víc

Blízke témy