Domů / / / Vypadávání vlasů a vitamin A

Vypadávání vlasů a vitamin A

Poslední úprava 13.03.2018
Sdílet článek

Vitamín A je nezbytný pro mnoho tělesných funkcí, včetně zdravého růstu vlasů. Tento vitamín je rozpustný v tucích, vaše tělo ukládá jeho přebytek a užívá ho, což může vést k toxicitě. Jedním z příznaků je vypadávání vlasů. Spolu s vitaminem A toxicitou je mnoho dalších příčin vypadávání vlasů. Váš lékař vám může pomoci určit konkrétní příčinu vašeho problému, stejně jako diskutovat o příjmu vitaminu A.

Význam vitaminu A

Vitamín A je nezbytný pro dobré vidění, také pomáhá při reprodukci buněk. Reprodukce buněk je nezbytná pro několik tělesných procesů, včetně růstu vlasů. Kromě toho, vitamin působí jako antioxidant, ale také chrání vlasové folikuly před poškození způsobeným volnými radiální.

Doporučení a zdroje vitaminu

Doporučená dávka pro vitamin A je 900 mcg nebo 3000 IU pro muže ve věku nad 19 let a 700 mikrogramů nebo 2310 IU u žen nad 19 let, které nejsou těhotné nebo kojící. Vitamin A můžete konzumovat ve formě potravin jako vejce, játra, mléčné výrobky. Tmavozelené listové zeleniny a tmavě žluté nebo oranžové zeleniny a ovoce - jako jsou mrkev, meruňky, broskve, dýně - obsahují beta-karoten, z kterého vaše tělo může také produkovat vitamín A.

Toxicita a vypadávání vlasů

Konzumace vysokého množství vitaminu A může mít za následek ztrátu vlasů. Tolerantní horní hranice vitamínu pro lidi nad 19 let je 10000 IU denně a vyšší množství může být toxické. Příznaky a symptomy toxicity vitamínu A jsou suchá kůže, nevolnost, průjem. Je těžké se předávkovat vitaminem A prostřednictvím svého jídelníčku, ale můžete být ohrožen pokud užíváte doplňky. Vždy se poraďte se svým lékařem, zvláště pokud užíváte jiné léky.

Nedostatek vitaminu a zdravé vlasy

Ne jen dostatek tohoto vitamínu může mít nepříznivé účinky na vaše vlasy. Nízké hladiny vitaminu mají za následek suché a lámavé vlasy. Pokud se vaše vyprahlé vlasy začínají lámat na koncích nebo u kořínku, může dojít k vypadávání vlasů. Nedostatek tohoto vitamínu je v západním světe vzácný, symptomy zahrnují suché oči, šeroslepost, průjem, snížená schopnost bojovat s injekcí. Stejně jako u všech vitamínů je důležité konzumovat vitamin A s mírou a udržet své tělo a vlasy zdravé.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

Čtěte víc

Blízke témy