Domů / / / Rady pro rychlejší růst vlasů

Rady pro rychlejší růst vlasů

Poslední úprava 11.04.2023
Sdílet článek

Ať už se zotavujete ze špatného střihu nebo jen doufáte, že ve svůj svatební den budete mít vlasy po pás, čekání na to, dokud Vám vlasy dorostou může být poměrně zdlouhavý proces.

Průměrnému člověku vlasy narostou asi centimetr za měsíc. Co můžete podniknout, abyste tento proces pomohli zrychlit? Nemůžeme s jistotou říci, že vám vlasy narostou 5 cm za měsíc, ani který z těchto triků bude fungovat u vás. Ale pokud hledáte způsob jak přidat svým vlasům délku, nemůže ublížit pokud tyto rady na rychlý růst vlasů vyzkoušíte všechny.

Chcete vědět jak rychle Vám narostou vlasy? Vyzkoušejte kalkulačku pro výpočet času potřebného na dorostení vlasů.

Co dělat pro rychlejší růst vlasů

Zkuste prenatální vitamíny

Většina prenatálních vitamínů obsahuje biotin (spolu se železem a kyselinou listovou), který má podpořit zdravý růst vlasů. Biotin pomůže nejen rychlejšímu růstu vlasů, ale i nehtům a pokožce. Samozřejmě, že před tím než začnete užívat nový typ vitaminového doplňku je nejlepší se poradit se svým lékařem.

Šampon na zrychlení růstu vlasů

Na trhu existuje několik produktů na růst vlasů. Základem je složení - existují určité látky, které zrychlují růst vlasů. Jedná se například o kofein, emu olej, extrakt z čaje Rooibos nebo aminokyseliny jako L-cystein. Často se úspěšně k tomuto účelu používá šampon Revita, který je sice určen pro vypadávající vlasy ale díky účinným látkám jako emu olej, roibos extrakt, L-cystein a kofein, působí i na zrychlení růstu vlasů.

Pamatujte na zdravou stravu

Strava bohatá na vitamíny je pravděpodobně nejlepší způsob, jak získat zdravé vlasy, protože stimuluje rychlost růstu vlasů. Chcete-li zdravé vlasy, na vašem nákupním seznamu by se mělo nacházet ovoce, zelenina a potraviny s obsahem železa.

Celá zrna spolu s potravinami bohatými na vápník a aminokyselinu cystein podporují růst vlasů. Cystein je obsažen v potravinách včetně drůbeže, vajec, červené papriky, česneku, cibule, růžičkové kapusty, jogurtu, ovesných vloček a brokolice. A pokud preferujete neužívat výše zmíněné doplňky, biotin můžete získat z ořechů (zejména mandlí a arašídů), žloutků, sóji, a ryb. Přečtěte si také článek o tom, jaké jsou ideální potraviny pro silné a zdravé vlasy.

Pijte hodně vody

Pití vody je dobré pro celé tělo. Vyplavuje toxiny a pomáhá tělu správně fungovat. A protože vlasy jsou v rámci priorit těla, pokud jde o zásobování živinami, na posledních místech, musí být dostatečně hydratované, aby zůstalo i pro vlasy.

Dopřejte si masáž hlavy

Domácí masáž pokožky zvyšuje průtok krve, který pomáhá dostat živiny k vašim folikulům mnohem rychleji. Masáží podporujete i tvorbu a vylučování olejů a mazu, které posilují kořínky a udržují vlasy hydratované. Takže, když si myjete vlasy, zkuste si hlavu masírovat konečky prstů, abyste tak stimulovaly růst vlasů.

Vyhýbejte se stresu

Všimli jste si někdy, že vaše vlasy mají tendenci vypadávat, když jste ve stresu? Stres způsobuje v těle chemické reakce, které negativně ovlivňují zdraví. Tyto změny se projeví na vašem vnějším vzhledu, včetně vlasů. Berte proto věci z nadhledem a vyhýbejte se stresu, protože i ten může za stav vašich vlasů.

Zvolte ten správný polštář

Lépe řečeno, povlečení na polštář. Vyměňte bavlnu za hedvábí. Chcete-li udělat maximum pro růst vlasů, dopřejte jim i tento luxus. Hedvábí je hladší a jemnější, vlasy se vám nebudou zamotávat a tudíž se budou méně lámat.

Nevěřte mýtu o stříhání vlasů

Často slyšíme, že časté stříhání vlasů pomůže vlasům růst rychleji. Tato rada je zcela nepravdivá. Vzhledem k tomu, že vlasy rostou z vlasové pokožky, zastřihování konečků neovlivní jejich růst. Na druhou stranu, roztřepené konečky mohou vést k poškození, co dělá udržení si délky vlasů složitější. Aby se zabránilo třepení a lámání vlasů, omezte tepelnou úpravu vlasů na minimum a používejte pouze gumičky, které nepoškozují vlasy.

Co určitě nedělat, pokud chcete zdravé, rychle rostoucí vlasy

Nemyjte si vlasy příliš často

Ačkoli mnoho žen vychází z toho, že krásné vlasy jsou umyté vlasy, pokud se o ně staráte nesprávně, můžete nadělat více škody než užitku. Dennodenní šamponování vlasy vysušuje, přicházíte o přirozený maz, který je při dlouhých vlasech pro konečky obzvlášť důležitý. Proto, myjte vlasy maximálně čtyři až pětkrát do týdne.

Nepoužívejte šampony se silikony

Tyto typy šamponů vlasy vysušují a vlasy se pak rychleji lámou. Fény a žehličky mají podobný účinek. Pokud takové šampony používáte, vlasy se stávají nestabilními a vy můžete zapomenout na rychlejší růst vlasů.

Nebalte vlasy do ručníku

Zabalit si vlasy po umytí do ručníku a nechat je proschnout se zdá být zcela logické. Pokud jsou ale vlasy mokré, jsou křehké a náchylné na lámání. Lepší je vlasy ručníkem jemně poklepávat a následně dosušit na volném vzduchu.

Vlasy příliš nečešte

Úplně stačí maximálně deset minut denně. Není třeba se hnát do žádného extrému, tedy ani příliš mnoho, ani příliš málo česání. Česání stimuluje vlasovou pokožku, uvolňuje maz a oleje a šíří je po vlasech. Češte je jemně, zvláště, pokud jsou ještě vlasy vlhké po koupeli.

Vyhýbejte se UV záření

UV paprsky navíc vytahují barvu z vlasů, jsou pro vlasy velmi destruktivní. Pokud se extrémně často vystavujete slunečním paprskům, měli byste si na slunci chránit vlasy kloboukem, čepicí či kapucí.

Pozor na slanou a chlorovanou vodu

Vlasy nejdříve změknou (nasáknou vodou) a pak se znovu vysuší, takto dochází k neustálým změnám, které jsou pro vlasy špatné. Hlavně v kombinaci se slunečním zářením.

Gumičky a spony do vlasů vybírejte s rozumem

Upjaté účesy růstu vlasů také neprospívají. Pokud máte vlasy sepnuté ztuha a navíc vždy na stejném místě, mohou se vám vlasy poškodit a postupně lámat.

Neustále barvení, prodlužování vlasů a trvalá vlasům škodí

Další vysvětlování je snad již zbytečné. Je dobře známo, že všechny chemické látky vlasy ničí a poškozují. Proto opatrně s barvením i úpravou vlasů za pomoci tepla.

Nakonec už jen poslední rada, buďte trpělivá! I to nejlepší z nejlepších řešení na rychlejší růst vlasů vyžaduje trpělivost a vytrvalost. Pokud budete dělat ty správné věci a jste odhodlána dosáhnout dlouhé vlasy, výsledky se dostaví. Nedejte se po týdnu odradit, nebuďte sklíčená a hlavně se z frustrace nedejte ostříhat úplně nakrátko. Nezapomínejte, že rychlost růstu vlasů se každému čekajícímu zdá příliš pomalá ...

Zdroje

Zatím bez hodnocení

Čtěte víc

Blízke témy