Domů / / Jak se zbavit strií po těhoten...

Jak se zbavit strií po těhotenství

Poslední úprava 08.02.2018
Sdílet článek

Strie po těhotenství

Jedním z nejčastějších problémů, které ženy zažívají v průběhu těhotenství je výskyt strií. Strie jsou přirozenou reakcí na rychlý růst ženského těla, a mohou se objevit prakticky kdekoliv na těle, čili nejsou omezeny jen na oblasti břicha.

Samozřejmě, že vaše malé děťátko stojí za každou jednu otravnou strii, ale nebylo by třešničkou na dortu zbavit se těchto jizev? Samozřejmě, že ano! Naučit se ošetřovat strie poté jak se objeví, je důležitý způsob, aby se každá žena cítila ve svém těle sebejistě.

 • Proč se strie vytvářejí?
 • Myslíte že všechny ženy mají strie?
 • Můžete zabránit striím během těhotenství?
 • Je možné snížit výskyt strií?
 • Měli byste používat během těhotenství krém na strie?
 • Jaké produkty jsou nejúčinnější?
 • Náš tip pro ještě lepší výsledky
 • Jaký je ten nejlepší způsob jak se zbavit strií po těhotenství?

Proč se strie vyskytují?

Důvod, proč dochází k vytvoření strií je proto, že kožní buňky jsou nuceny regenerovat se rychleji, než za normálních okolností, což vede k natahování kožní tkáně. Kdykoliv roste tělo příliš rychle, jako například při náhlém přibývání na váze a svalové hmotě, nebo těhotenství, kůže nemusí být schopna udržet krok s tímto tempem růstu.

Některé ženy jsou k vytvoření strií náchylnější než jiné, závisí to na druhu jejich kůže. Ženy, které mají mastnější kůži mají tendenci mít méně strií. Strie se mohou objevit na jakékoliv barvě kůži a neobejdou ani muže.

Mají všechny ženy strie?

Ne všechny ženy budou mít v těhotenství strie a to z několika důvodů. Za prvé, některé ženy mají tendenci růst rychleji než ostatní, což způsobí, že jejich pokožka je náchylnější na strie. U žen, které pravidelně svou kůži hydratují, je menší pravděpodobnost vzniku strií, jako u jiných.

Můžete zabránit těhotenským striím?

Existují způsoby, které mohou zabránit striím během těhotenství, ale dá to práci. Tradiční prevence strií v těhotenství bylo dosaženo použitím výrobků, jako je kakaové máslo, vitamin E olej, nebo jiné silné zvlhčující prostředky.

Ve skutečnosti, nejlepší krém na strie během těhotenství obsahuje řadu z těchto složek spolu s jinými změkčovadly a zvlhčovadly, které prokazatelně snížily výskyt strií a zregenerovali poškození kůže, ke kterému došlo před tím.

Je možné zredukovat vzhled strií?

Zpočátku by měly být vaše hlavní cíle zaměřené na prevenci strií v průběhu těhotenství. Pokud najdete nejlepší krém na strie v těhotenství, může vám pomoci vyhnout se striím úplně.

U těch žen, které již mají zkušenosti se striemi buď jako výsledek těhotenství nebo z důvodu přibírání na váze v minulosti, může vysoce kvalitní krém na strie pro těhotné udělat velký rozdíl. Klíčem k úspěchu je vybrat správný druh krému na strie při těhotenství, aby se předešlo vzniku strií a snížit výraznost stávajících strií opravou celkové kvality kůže.

Měli byste během těhotenství použít krém na strie?

Bylo prokázáno, že je mnohem účinnější striím předcházet, než je ošetřovat poté, co se již objevily. Jak již bylo řečeno, těhotenské krémy na strie mohou být použity denně, hned od prvního dne v těhotenství a dlouho po narození dítěte. Je to ten nejlepší způsob, jak se postarat a podmínit pokožku tak, aby si zachovávala své původní zdraví a dokázala čelit nadměrnému natažení.

Mnoho žen doporučuje používat krém na strie v ranních hodinách a na večer, nejlépe po teplé sprše nebo koupeli, aby se zajistilo proniknutí přírodních složek hluboko do kůže.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

 • Krém na strie Slimcode

  Profesionální krém na strie - brání vzniku a rozšiřování strií způsobených v pubertě, těhotenství nebo během rapidního nárůstu hmotnosti.

Čtěte víc