Domů / / Nízkokalorické potraviny - top...

Nízkokalorické potraviny - top 20 potravin s nula kaloriemi

Poslední úprava 06.05.2022
Sdílet článek

Téměř každý zdravý uvědomělý člověk vyhledává při sníženém výdeji energie bezkalorické potraviny nebo nízkokalorické potraviny. Kalorický příjem je přímo úměrný k přibývání na váze, proto je důležité na tento fakt nezapomínat. Někteří lidé volí hotová jídla nebo balené polotovary, které jsou "bez kalorií" nebo "nízkokalorické", tyto ale obsahují jiné škodlivé přísady. Většina z nich může v konečném důsledku obsahovat velmi mnoho kalorií. Nabízíme vám seznam 20 nízkokalorických potravin (či dokonce bezkalorických potravin), po kterých můžete s klidným svědomím sáhnout.

Vodní meloun

Vodní (červený) meloun patří mezi dobře známé bezkalorické potraviny. Je bohatý na obsah vody a antioxidantů. Je to zdravá svačinka, vhodný salát nebo dezert. Můžete si ho dopřát po obědě nebo po večeři jako sladkou odměnu.

Celer

Celer také patří mezi bezkalorické potraviny. Není výborný pouze kvůli nulovému obsahu kalorií, dokáže také zmírnit akné a navíc, vyzdvihuje chuť jídel. Abyste maximalizovali přínosy celeru, dozdobte jím polévky, saláty či pálivá jídla.

Citron

Ano, i citrusové plody patří mezi nízkokalorické potraviny. Dokonce bezkalorické potraviny. Citrony jsou zároveň vynikajícím zdrojem vitamínu C a dělají zázraky s játry a trávicím systémem. Vymačkejte si citron do teplé vody a vypijte hned ráno nalačno. Můžete si ho přidávat i do jídla.

Kadeřávek

Kapusta kadeřavá je další adept na seznam bezkalorické potraviny. Je bohatá na vitamin A, K a C a je bohatá i na antioxidanty. Přidejte si ji do salátu, smoothie nebo ji dejte do omáček, anebo použijte jako přílohu ke kuřecímu masu.

Cibule

Cibule je výborná pochutina a lze ji dát téměř do každého jídla, protože podtrhuje jeho chuť a dodává výbornou texturu. Cibule patří mezi nízkokalorické potraviny, navíc má řadu přínosů - pomáhá například při hubnutí, stimuluje libido, zvyšuje plodnost.

Mrkev

Mrkev je univerzální nízkokalorickou potravinou. Lze ji dát do jídla, do salátu nebo sníst v syrovém stavu. Mrkev slouží i na ochran u zraku a obsahuje antioxidanty.

Rajčata

Rajčata patří k nejzdravějším potravinám na Zemi a patří mezi bezkalorické potraviny. Jsou známé vysokou koncentrací lykopenu. Přidávají se do salátů, polévek, omáček. Můžete je však sníst i za syrova.

Jablka

Jablka patří mezi nízkokalorické potraviny, známé jsou však i jako ovoce s negativními kaloriemi - to znamená, že pomáhají spalovat více kalorií. Jablka jsou bohaté na vlákninu, která vám zaplní žaludek a jsou výbornou snídaňovou volbou.

Brokolice

Brokolice je výbornou bezkalorickou potravinou bohatou na vlákninu. Obsahuje vitamin C přibližně ve stejném množství jako pomeranč. Ať už si ji dáte smaženou nebo dušenou, přidáte do salátu nebo ji uvaříte s trochou másla a cibule, získáte vynikající jídlo.

Hřiby

Hřiby obsahují nejméně kalorií a jsou bohaté na vitamin D, který pomáhá při vstřebávání vápníku. Můžete si je vysmahnout nebo udělat na páře, přidat do salátů nebo do omáčky k těstovinám.

Cuketa

I cuketa patří mezi nízkokalorické potraviny. Obsahuje esenciální fytoživiny, které pomáhají v prevenci rakoviny prostaty u mužů. Cuketa je bohatá na mangan, který pomáhá zpracovávat uhlohydráty v těle. Udělejte si ji na páře, přidejte do salátů či omáček nebo snězte jen s trochou koření, mletého chilli a soli.

Grapefruit

Grapefruit jedí lidé, kteří si dávají pozor na váhu. Je to proto, že patří mezi nízkokalorické potraviny. Grepy jsou bohaté na antioxidanty a esenciální živiny. Můžete si ho dát samotný nebo přidat do salátu, udělat si z něj smoothie nebo vymačkat šťávu.

Zelí

Zelí nenajdete pouze v seznamu bezkalorických či nízkokalorických potravin, patří i do seznamu potravin na hubnutí. Je to proto, že je bohatá na minerály, vlákninu a obsah vody. Přidejte ji do salátů, nebo si ji upečte s kuřetem.

Řepa

Řepa obsahuje málo kalorií, ale musíte ji jíst čerstvou, ne sterilizovanou. Zavařená už totiž obsahuje množství kalorií kvůli přísadám. Řepa pročišťuje krev a je bohatá na vlákninu, která udržuje hladký běh metabolismu. Dejte si ji samotnou nebo ji přidejte do salátů či jiných jídel.

Kokosová voda

Kokosová voda prokazatelně snižuje krevní tlak u hypertonických lidí. Přidejte nějaké ovoce, abyste získali chuť navíc, nebo si kokosovou vodu vlijte do ovocného džusu. Pokud máte rádi chuť kokosu, dejte si ji klidně samotnou. Každopádně, pokud chcete nízkokalorický nápoj, pijte ji čistou.

Špenát

Nejenže je špenát zařazen do kategorie nízkokalorické potraviny, je také bohatý na lutein, draslík, vlákninu, kyselinu listovou posilující mozek. Pouze jeden šálek listů obsahuje 15% denní dávky vitamínu E, což je důležitý antioxidant. Dejte si ho do salátů, jako polévku nebo do omáček.

Chřest

I chřest je na seznamu bezkalorických potravin s mnoha přínosy pro zdraví. Je bohatý na vitamin K, kyselinu listovou, vitamin B1 a jiné. Dejte si jej za syrova do salátů nebo jej spařte či ugrilujte.

Ředkvička

Ředkvička má extrémně nízký obsah kalorií a hodně vlákniny. Pomáhá vstřebat jídlo, urychluje a zlehčuje metabolismus. Pokud si dáte ředkvičku na snídaně, zasytí vás na dlouhou dobu.

Sladká paprika

Sladká paprika (kapie) má jen velmi málo kalorií. Kromě toho pomáhá i při hubnutí, protože dokáže spalovat tuky. Dejte si ji do salátů, omáček či na těstoviny.

Jarní cibulka

Jarní cibulka obsahuje málo kalorií, málo sodíku a žádný tuk. Můžete ji přidat téměř do každého jídla, do salátů, do omáček, nebo ji snězte jenom tak, s chlebem.

Nízkokalorické potraviny - top 20 potravin s nula kaloriemi Průměrné hodnocení: 1.4 (8 hodnocení­)

Doporučené produkty

  • Pilulky na hubnutí Oxotrin

    Pilulky na rychlé hubnutí Oxotrin obsahují patentovanou termogenickou složku, o jejíž studie potvrdily, že výrazně urychluje metabolismus a je vhodná na zdravé hubnutí.

Čtěte víc