Domů / / Jak podpořit růst delších a pe...

Jak podpořit růst delších a pevnějších nehtů

Poslední úprava 26.01.2018
Sdílet článek

Zabraňte opakovanému štěpení nebo lámání nehtů pomocí těchto tipů pro růst delších a silnějších nehtů. Vezměte v úvahu následující doporučení ohledně péče o nehty, které zlepší jejich zdraví a vzhled a kromě toho Vám pomohou dosáhnout déle silnější nehty.

Instrukce

  1. Omezte expozici svých nehtů chemikáliím, jako jsou prostředky na mytí nádobí a jiné čisticí prostředky. Pokud se snažíte vypěstovat si déle silnější nehty, tyto chemikálie tento proces zmaří, protože nehty se jejich působením stanou křehčí, což povede k jejich třepení. Po vystavení nehtů takovým chemickým látkám, jejich třeba ošetřit výrobkem určeným na péči o nehty, který jim dodá vlhkost.
  2. Jděte na manikúru nebo masáž rukou, které mohou zvýšit krevní oběh v nehtech, což pomůže jejich růstu. Vyžádejte si ošetření nehtů produkty, obsahujícími složky, které nehty posilují, jako jsou vitamíny A, C a E, vápník a antioxidanty jako například aloe vera.
  3. K dosažení delších silnějších nehtů zvažte použití produktu pro péči o nehty jako například posilovač nehtů. Tyto výrobky pro péči o nehty, které se často aplikují pod nebo na lak na nehty, jsou určeny k ochraně nehtů před vlivy životního prostředí a chemickým poškozením, podporují růst nehtů a zabraňují jejich loupání a třepení.
  4. Přijímejte v stravě dostatek bílkovin, vápníku, zinku, železa a vitaminů A a B. Pokud jsou Vaše nehty například křehké se svislými rýhami, může to indikovat nedostatek vitaminu B. Dobře vyvážená strava Vám pomůže vypěstovat si déle silnější nehty tím, že Vám poskytne živiny, které mohou působit jako zpevňovač nehtů.
  5. Vyhněte se pokušení dát si udělat akrylové nehty. Pokud se snažíte vypěstovat si déle silnější nehty, umělé nehty budou tento proces mařit, protože manikérka Vaše nehty opilníkuje aby tak se tak akryl na nehty lépe přichytil. Toto poškození oslabuje nehty, čímž se stanou náchylnější k dalšímu poškození.

Tipy:

Pokud si na svých nehtech všimnete vlastnosti, jako jsou hluboké rýhy v nehtovém lůžku, příliš žluté nehty (nezpůsobené zbytkem tmavého laku na nehty) nebo nehty, které se oddělují od pokožky, poraďte se s lékařem. Onemocnění nehtů jako jsou tyto, v případě, že jsou doprovázeny jinými příznaky, mohou signalizovat určité onemocnění nebo infekce.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

Čtěte víc