Domů / / / / Ženšen na vlasy - podpoří růst...

Ženšen na vlasy - podpoří růst a zastaví vypadávání vlasů

Poslední úprava 08.06.2022
Sdílet článek

Červený ženšen (panax ginseng) má mnoho jmen, například ženšen pravý, ženšen korejský či ženšen asijský. Je to rostlina pocházející z Číny a Koreje. Červený ženšen se často zaměňuje s americkým ženšenem, jde ale o zcela jinou rostlinu. Červený ženšen je známý různými zdravotními přínosy. Dokáže bojovat proti únavě, zlepšuje paměť a používá se k léčbě mnoha zdravotních problémů jako je nachlazení, cukrovka, astma, tuberkulóza, a jiné. Červený ženšen, tedy ženšen pravý se považuje za krále léčivých bylin. Čínští bylinkáři, kteří znají jeho potenciál ho používají k léčení různých zdravotních problémů a onemocnění již více než 5000 let.

Vedle jiných přínosů se ženšen pravý nebo ženšen červený považuje za velmi dobrý i pro podporu růstu vlasů. Tato kořenová rostlina má schopnost působit na vlasovou pokožku a spouští růst vlasů. Červený ženšen je pro vlasy prospěšný, i pokud se užívá vnitřně, i pokud se aplikuje na vlasovou pokožku zvenčí. Ženšen pravý se využívá ve většině šamponů a kondicionérů, protože stimuluje vlasové folikuly a podporuje růst vlasů. Podle studií, lidem, kteří užívali produkty s obsahem ženšenu pravého, rostly vlasy rychleji než je to běžné. Nepřímo různými způsoby ovlivňuje vypadávání vlasů. Pravidelné užívání extraktu ze ženšenu pravého lidi zbavuje stresu. V jedné studii dostávali lidé červený ženšen, následkem čehož pociťovali zlepšení kvality života. Ginsenosidy, které se nacházejí v červeném ženšenu udržují psychické i fyzické zdraví člověka. Ginsenosidy umožňují tělu zvládat stres přirozenou cestou. Existuje mnoho možností jak přijít o vlasy kvůli stresu. Užíváním ženšenu pravého tedy minimalizujete stres a zachráníte si vlasy, protože zmírníte vypadávání vlasů.

Posiluje imunitní systém a pomáhá tělu zbavit se snadno infekcí a onemocnění, čímž podporuje celkové zdraví. Tělo potřebuje hodně času na to, aby se "opravilo", takže se nestíhá zaměřit i na růst vlasů, pokud je imunita oslabena. Červený ženšen dodává imunitnímu systému energii, takže zlepšuje stav vlasů a vlasové pokožky. Tím brání poškození vlasů kvůli stresu a nemoci.

Červený ženšen má antioxidační vlastnosti, které prospívají kardiovaskulárnímu systému a podporují dobrý průtok krve. Zdravý průtok krve ve vlasové pokožce aktivuje vlasové folikuly a reguluje růst vlasů.

Mnoho studií potvrzuje vliv rostliny ženšen pravý na vlasy, konkrétně na růst vlasů. Ženšen je dostatečně silný na to, aby dokázal porazit androgenní alopecii, známou také jako plešatění. Díky němu může množství lidí předejít plešatosti, kterou někteří považují za ostudnou.

Ženšen pravý je dobrým zdrojem aminokyselin, vitaminů, přírodních enzymů a jiných esenciálních olejů. Má 42 přírodních minerálů a poskytuje tělu rozmanité výživné látky. S tímto vědomím začali obchodníci ve svých produktech a výrobcích využívat ženšen, resp. výtažky ze ženšenu. Můžete najít spoustu výživových doplňků s obsahem ženšenu pravého určené na opětovný růst vlasů a zastavení padání vlasů.

Podle jedné studie má panax ginseng, pokud je užíván lokálně (topikálně), schopnost podpořit růst vlasů a lze jej používat k léčbě alopecie. Druhou možností je použití ženšenu pravého na podporu rychlejšího růstu vlasů. Podle studie bylo po aplikaci ženšenu pozorováno výrazné prodloužení anagénové fáze. Pozorování byly zaznamenávány fotograficky i histologicky. Při lokální aplikaci ženšenu pravého dochází k regeneraci vlasů. Pokud tedy hledáte přírodní prostředek na vypadávání vlasů nebo na rychlejší růst vlasů, je vaším řešením ženšen pravý - panax ginseng.

Studie: Účinnost ženšenu pravého při léčbě alopecia areata

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

  • Šampon proti vypadávání vlasů FOLIVITAL PRO

    Účinný šampon proti vypadávání vlasů určený pro muže i pro ženy. Synergická směs DHT blokátorů, antioxidantů, minerálů, proteinů a léčivých bylin obnovuje rovnováhu, optimalizuje zdraví vlasové pokožky a zlepšuje vitalitu a tloušťku vlasů.

Čtěte víc

Blízke témy