Domů / / / Kolagen a hubnutí

Kolagen a hubnutí

Poslední úprava 17.08.2021
Sdílet článek

Hydrolyzovaný kolagen je forma kolagenu, se kterým se můžete setkat jak s přísadou v želatině, tabletách a jiných potravinách. Tento kolagen je protein vyrobený z kostí a chrupavek některých zvířat. Hydrolyzovaný kolagen se vyrábí odtučněná kostí, jejich drcením nebo mletím, namáčením v kyselině chlorovodíkové, pak v roztoku hydroxidu sodného a nakonec se dehydratují. Prášek, který zůstává z tohoto procesu, lze použít pro výrobu želatiny. Hydrolyzovaný kolagen se stal prominentní složkou také v některých produktech na hubnutí.

Historie

Kolagen se používá již více než 100 let při výrobě želatiny. První obchodní želatina v USA byla želatina Knox, která byla uvedena na trh v roce 1800. Další produkty, které přišly na trh o pár let později, také používají hydrolyzovaný kolagen, a dodnes se používá v některých potravinářských výrobcích.

Hubnutí a svaly

Hydrolyzovaný kolagen se používá také v některých výrobcích na hubnutí. Zejména v těch, které najdeme v podobě nápojů, které účinkují ve spánku. Kolagen také pomáhá ulevit od bolesti kloubů, které jsou spojeny s artritidou. Některé studie uvádějí, že hydrolyzovaný kolagen vykázal účinnost při snížení hmotnosti při lidech s nadváhou.

Přestože kolagen může mít schopnost posilovat pojivové tkáně v těle, není žádný důkaz o tom, že užívání kolagenu podporuje růst svalů.

Úvahy

Vzhledem k tomu, že kolagen je vyroben buď ze skotu, nebo z kostí mořských živočichů, kolagen na hubnutí není vhodný pro vegetariány, nebo pro ty, kteří jsou alergičtí na korýše.

Kolagen a hubnutí Průměrné hodnocení: 3 (1 hodnoceníe)

Doporučené produkty

  • Kolagen v tabletách CollageniQ

    Tablety se 100% kolagenem doplňují potřebné zásoby kolagenu do organismu, čímž podporují zdraví a pružnost pokožky, funkci kloubů a pojivové tkáně.

Čtěte víc

Blízke témy