Domů / / Pomáhá kolagen proti vrásčité...

Pomáhá kolagen proti vrásčité a suché pokožce?

Poslední úprava 20.11.2017
Sdílet článek

Kolagen je jeden z proteinů v těle, který napomáhá zdraví pokožky. Používá se v plastické chirurgii na zvláčnění pokožky a na vyhlazení vrásek. Tablety s kolagenem mohou vylepšit zdraví pokožky, protože jednou z jejich funkcí je udržovat pokožku napnutou a zdravou. Avšak jako u každých doplňků, nejprve se poraďte o léčbě kolagenem s doktorem.

Hydrolyzovaný kolagen

Kolagen v tabletách se vyrábí broušením kostí a chrupavek ze zvířat, kombinovaných s kyselinou chlorovodíkovou k odstranění vápníku, a pak namáčených v hydroxidu sodném. Směs se pak vysouší. Kolagen se používá již mnoho let jako želatina v potravinářských výrobcích a také na obalování tablet. Také hraje velmi důležitou roli ve zdraví vlasů a nehtů. Se stárnutím se produkce kolagenu v lidské pokožce snižuje, zejména v oblasti obličeje a krku, což má za následek výskyt vrásek a suché pokožky. Zvýšení množství kolagenu v těle může vyřešit tento problém.

Výzkum

Některé studie byly provedeny pro stanovení účinků kolagenu na zlepšení pleti. Studie potvrdily, že orální užívání 10 gramů kolagenu denně po dobu 60 dní zlepšily schopnost pokožky absorbovat vlhkost, což činí pokožku zdravější a omezuje výskyt vrásek. Nicméně je zapotřebí další výzkum, protože počet klinických studií je stále omezený.

Užívání kolagenu v tabletách

Tablety s kolagenem můžeme najít běžně v lékárnách nebo online obchodech. Dají se koupit bez lékařského předpisu a měly by obsahovat pokyny pro dávkování. Doporučuje se denní dávka 10g. Nicméně, i když je kolagen druh bílkoviny, doporučuje se zařadit jeho užívání do dobře vyvážené stravy a nespoléhat se na celkový denní příjem bílkovin pouze z tablet. Poraďte se se svým doktorem o vhodné dávce pro Vaše specifické kožní problémy.

Na uvážení

Navzdory vlastnostem kolagenu, které zlepšují kvalitu pleti, dlouhodobé - víceleté užívání kolagenu tablet nebylo dobře prozkoumáno. Nebyly však hlášeny problémy se vzájemným užíváním jiných tablet, stejně jako žádné vedlejší účinky. Těhotné nebo kojící ženy by se měli poradit o užívání kolagenu s ženským lékařem.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

Čtěte víc

Blízke témy