Domů / / / 4 věci, které potřebujete vědě...

4 věci, které potřebujete vědět o transplantaci vlasů

Poslední úprava 23.02.2018
Sdílet článek

1. Trocha historie transplantace vlasů

V roce 1950 dermatolog Dr. Norman Orentreich experimentoval s kožními štěpy na pokožce hlavy popálené oběti. Doktor byl příjemně překvapen zjištěním, že zdravé vlasové folikuly se přenesly na zjizvenou a popálenou pokožku hlavy pacienta a vyrostly z nich zdravé vlasy. Takto se začala jeho revoluční procedura transplantace vlasů. Lékaři ze všech koutů země se přišli naučit jeho techniky, a dokonce si dali transplantace vlasů provést i na sobě.

2. Trsy vlasů jako vlasy panenky

V době této operace transplantace vlasů, to nejlepší, co lékaři mohli udělat, bylo převést vlasy v malých shlucích, nebo vlasových trsech jako vlasy panenky. Obvykle to vypadalo v pořádku, dokud pacient nepokračoval v procesu plešatění a nezačal ztrácet vlasy kolem těchto trsů. Jediné co pak na hlavě zůstalo, byly tyto malé chomáčky srsti v moři plešatosti.

3. Pokročilé techniky

V pozdních 1980-tých letech, lékař ze San Antonia v Texasu použil na transplantaci jednotek vlasových folikulů vysoce výkonný mikroskop. Jednotky vlasových folikulů jsou malé váčky podobné tulipánu, které drží asi 1-4 vlasové folikuly. Tyto malé jednotlivé vlasy rostou společně v těchto seskupeních, těchto váčcích. Proto při transplantaci vlasů pomocí těchto štěpů folikulárních jednotek, a hlavně ověřeným a vyškoleným lékařem, může pacient mít téměř nerozpoznatelnou transplantaci.

4. Dávejte si pozor na hlavu

Vlasový průmysl byl útočištěm pro podvody a neúčinné přípravky od doby prvního prodejce. Je tu spousta triků a metod, které prostě nedokážou obnovit vlasy. Na transplantaci vlasů je nutná dovednost, školení, zkušenosti a dokonce i umělecké schopnosti. Existuje mnoho strašidelných příběhů o vlasových zákrocích, které se nezdařily. Zákon nevyžaduje speciální školení zaměřené na transplantaci vlasů. Kosmetická chirurgie je obchod, a v klinikách transplantace vlasů vás často uvítá prodejce, ne lékař. Buďte rozumní, opatrní a udělejte si vlastní průzkum.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

Čtěte víc

Blízke témy