Domů / / / / Vypadávání vlasů - příručka pr...

Vypadávání vlasů - příručka pro začátečníka

Poslední úprava 14.05.2020
Sdílet článek

Pokud jste nedávno zaznamenali zvýšené vypadávání vlasů nebo jste se rozhodli po delším čase konečně s vypadávajícími vlasy něco udělat, jste na správném místě. Tento článek je odrazový můstek pro Vaše další pátrání po příčinách vypadávání vlasů a branou k možnostem, které jsou v dnešní době dostupné pro lidi trpící vypadáváním vlasů. Pomůžeme vám porozumět, proč vlasy vypadávají a jaké jsou možnosti s tím něco udělat. Dozvíte se informace o způsobech, dostupných produktech a lécích, které jsou určeny k boji proti vypadávání vlasů.

Zjistěte příčinu vypadávání vlasů

Vypadávání vlasů je velmi komplexní problém a není vždy jednoduché najít přesnou příčinu. Nejčastěji vypadávají vlasy díky genetickým předpokladům - jedná se o tzv. androgenní nebo vzorové vypadávání vlasů.

 1. Proto si na úvod hledání možných příčin položte otázku, jestli se ve vaší rodině vyskytly nebo vyskytují případy vypadávání vlasů u mužů nebo i žen. Pokud ano, a jedná se dokonce o případy dědičného vypadávání vlasů, je zde velká pravděpodobnost, že jste vypadávání vlasů "zdědili" po někom z rodiny.
 2. Pozorně si čtěte články ze sekce o příčinách vypadávání vlasů - může Vás správně nasměrovat. Při hledání příčiny je také vhodné dozvědět se více ze sekce o různých typech vypadávání vlasů.
 3. Neváhejte navštívit svého lékaře, vysvětlete mu Váš problém a nechte si udělat například vyšetření krve nebo štítné žlázy. Kožní lékař Vám pomůže identifikovat případné kožní onemocnění, které by mohlo způsobovat vypadávání vlasů. Pokud vyšetření nezjistí žádný závažný problém je pravděpodobné, že trpíte dědičným vypadáváním vlasů.

Nechci mít hlavu bez vlasů - Jaké mám možnosti?

 • Léčba vypadávání vlasů. Na trhu existují produkty proti vypadávání vlasů, které jsou pro většinu mužů i žen opravdu účinné. Příčiny dědičného vypadávání vlasů jsou známé a proto je třeba se soustředit na jejich odstranění. Nejdůležitější je vybrat si účinnou a vhodnou léčbu. V sekci léčba vypadávání vlasů se dozvíte mnoho důležitých informací. Konkrétní rady jak postupovat a jakou léčbu zvolit si můžete přečíst v článku úspěšná léčba vypadávání vlasů.

  Výhody: zpomalení, zastavení vypadávání vlasů nebo dokonce obnova vlastních vlasů bez chirurgického zásahu.

  Nevýhody: dlouhodobý proces, možné vedlejší účinky, vysoká cena některých léků.

 • Nedělat nic. Nepřinese vám to hlavu plnou vlasů ale je to přece jen možnost. Můžete se pokusit smířit s tím, že Vám vlasy budou vypadávat, a na hlavě bude postupně růst lysina. Stejně se můžete dát se ostříhat nakrátko a opticky tím zmírnit následky vypadávání. Je to nejjednodušší a nejlevnější způsob jak se vyrovnat se ztrátou vlasů. Bohužel, snadno se to řekne ale už těžší udělá. Ztráta vlasů znamená pro mnohé lidi i ztrátu psychické pohody nebo sebevědomí a proto se často s tímto stavem není jednoduché smířit.

  Výhody: Levné

  Nevýhody: Pro většinu lidí roztříštěné sebevědomí, psychická nepohoda

 • Zahušťovadla, paruky a příčesky. Kvalitní zahušťovače jsou velmi oblíbené u lidí s řídkými vlasy, protože po jednoduché aplikaci (nasypání na vlasy a zasprejování tužidlem), působí vlasy většinou velmi přirozeně. Co se paruky týče, tato je připevněna k vlasům nebo přilepena k pokožce hlavy aby pevně držela na místě. V dnešní době jsou techniky pro výrobu paruk a příčesků na pokročilé úrovni a vyrábí se i z lidských vlasů a proto působí maximálně přirozeně.

  Výhody: zahušťovače - rychlá aplikace, přirozený efekt, bez vedlejších účinků, výhodná cena. Paruka - kvalitní paruka vypadá po dostatečné úpravě přirozeně, žádné vedlejší účinky jako při užívání léků.

  Nevýhody: zahušťovače: není 100% odolný vůči vodě, strach z odhalení. Paruka: dlouhý čas na úpravu, neustálý stres z odhalení, vysoká cena údržby ročně

 • Transplantace vlasů. Vaše vlasy Vám budou chirurgicky nasazeny z dárcovské části hlavy (většinou zadní část) na vypadané místa.

  Výhody: Pokud není transplantace nutná na velké ploše a provedena dobře, účes vypadá přirozeně.

  Nevýhody: Pokud vypadávání vlasů pokračuje, nasazené vlasy nezakryjí lysiny. Procedury jsou finančně náročné. Podstupování rizik zpackané operace, která může Váš vzhled ještě zhoršit.

Ať už si zvolíte jakoukoliv z těchto možností, učiňte tak po důkladném uvážení všech výhod i nevýhod.

Zdroje

Vypadávání vlasů - příručka pro začátečníka Průměrné hodnocení: 5 (1 hodnoceníe)

Doporučené produkty

 • Vitamíny pro vlasy FOLIVITAL PRO

  Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO obsahují vyváženou směs účinných látek, vitamínů a minerálů působících zevnitř na kořínky vlasů pro - silnější vlasy, oživení slabých vlasů a zastavení vypadávajícími vlasů.

Čtěte víc

Blízke témy