Domů / / / / Co podporuje růst vlasů a pomá...

Co podporuje růst vlasů a pomáhá proti šedivění vlasů? Vzájemné tření nehtů - fakt nebo mýtus?

Poslední úprava 03.07.2017
Sdílet článek

Lidé, kteří se věnují doplňkové medicíně věří, že tření nehtů o nehty vám dopomůže k pevným, hustým a zdravým vlasům. Pozitivní výsledky jsou podporovány několika neoficiálními tvrzeními. Existuje také mnoho zastánců a následovníků této starodávné praxe. Někteří dokonce tvrdili, že jim znovu začaly růst vlasy na plešatých oblastech.

Podle čínských tradic, pokud si třete o sebe nehty, uvidíte jeřába. A vidět jeřába znamená štěstí. Musíte také uznat, že Číňané mají pevné, husté a zářivé vlasy ... Jóga zase tvrdí, že pokud si budete 5 až 10 minut denně třít o sebe nehty, je to cvičení, co podpoří růst vlasů. Údajně je vhodné i proti šedivění vlasů. Současně zlepšuje celkové zdraví vlasů.

Není přesně známo, jak by to mělo fungovat. Podle starých tradic, tyto energetické centra či jinak čakry, hrají roli při vyrovnání nerovnováhy v proudění energie, podobně jako v reflexologii. Pokud tedy aktivujete ty správné reflexní body, dráha energie se nasměruje stezkami až k postižené oblasti těla, a zvýší se v ní energie i zdraví.

Toto vysvětlení může mít smysl, protože pokud si třete o sebe nehty na rukou, vyvolává to brnění ve vlasové pokožce. A to je to, co podporuje růst vlasů.

Jak na to?

Třít nehty o nehty byste měli nalačno nebo dvě hodiny po jídle. Stočte prsty k sobě, jakoby do půlpěsti a nehty jedné ruky třete svižně o nehty druhé ruky (kromě palce). Dělejte tak pět až deset minut. Měli byste cítit jakési brnění na vlasové pokožce.

Tento cvik můžete praktikovat všude. Pokud čekáte nebo se vezete autobusem či vlakem, při procházce parkem, doma. Můžete se také soustředit na vlasovou pokožku a na vlasy, můžete si představovat, jak vám rostou pevné a zdravé vlasy.

Doporučuje se třít si nehty o sebe pět až deset minut, dvakrát denně. Výsledky obvykle spatříte po třech až čtyřech měsících.

Tento postup můžete samozřejmě zkombinovat i s jinými domácími recepty na růst vlasů.

Existuje nějaký vědecký důkaz o fungování této techniky?

Postup tření nehtů není vědecky podložený. Lze říci, že doplňkové a holistické terapie jsou obecně pouze málo nebo vůbec nejsou hodnoceny. Znamená to však, že jsou neplatné a nesprávné? Odpověď známá není. Kvůli nedostatku přesného sběru dat či vědeckého zázemí, těžko tyto postupy hodnotit. Navíc, pokud někdo využívá techniku tření nehtů, činí tak spolu s jinými formami domácí léčby. Proto, pokud i dojde ke zlepšení, je těžké přiřadit ho čistě k této jedné technice. Navíc neexistuje žádný (finanční) důvod, pro který by se vědci pouštěli do rozsáhlého nákladného výzkumu, aby toto tvrzení ověřili. Tento postup si totiž nevyžaduje žádnou asistenci lékaře ani využívání produktu, takže ji lze používat a provádět zcela zdarma.

Proč to nezkusit?

Nic to nestojí a můžete to dělat doma. Jen si spojte nehty a začněte. Možná to bude opravdu to, co podporuje růst vlasů právě u vás. Rovně zabojujete i proti šedivění vlasů!

Upozornění

Vyhněte se tření nehtů během těhotenství. Případně, pokud máte problém na pleti nebo nehtech kolem kontaktní oblasti. Tato technika se nedoporučuje ani při vysokém krevním tlaku.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

Čtěte víc

Blízke témy