Domů / / Jak často si leštit nehty?

Jak často si leštit nehty?

Poslední úprava 01.02.2018
Sdílet článek

Vaše nehty jsou jemné a jsou důležitou součástí prvního dojmu, který zanecháte. Když si s někým podáte ruku, půjčíte tužku. Každý si hned všimne vaše ruce a nehty. Takže ať už dáváte přednost pěstovaným nehtům, nalakovaným, nebo upřednostňujete přirozený vzhled, měli byste zvážit leštění nehtu jako součást běžné péče.

Leštění jako technika péče o nehty zahrnuje lehké tření proti nehtu leštidlem. Vyhladíte tak všechny nerovnosti nehtu a získáte lesk. Leštění nehtu také poskytuje zdravotní výhody jako stimulace krevního oběhu pro zdravý růst nehtů. Jak často leštit nehty aby vypadaly co nejlépe?

Existuje několik faktorů, které je třeba si pamatovat při rozhodování kdy leštit nehty. Za prvé, pokud nehty leštíte příliš často může je tím oslabit. Je lepší nehty leštit tak jednou za měsíc. Pokud používáte barevné laky nemusíte vaše nehty leštit a uvažujte o delším časovém rozsahu mezi leštěním nehtů.

Nehty rostou v průměru tempem asi 2-3mm měsíčně. Vzhledem k tomu trvá asi 3-6 měsíců dokud nehet zcela vyroste. To je důvod, proč je důležité, abyste leštili nehty, jen když je to nutné. A spíše se to snažili omezit.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

Čtěte víc