Domů / / Gelové nebo akrylové nehty? -...

Gelové nebo akrylové nehty? - srovnání

Poslední úprava 04.03.2020
Sdílet článek

Ženy mají mnoho možností, když si jdou dát do salonu udělat nehty. Pokud uvažujete nad falešnými nehty, mohou se Vás zeptat, zda chcete gelové nebo akrylové nehty. Předtím, než se ale rozhodnete, je zde několik informací, které byste měli vědět.

Akrylové nehty

Akrylové nehty jsou běžné v kosmetickém průmyslu již léta, a tato jejich výdrž přispěla k jejich přetrvávající popularitě. Proces aplikace je následující: Akrylové nehty se aplikují tak, že se pomocí tekutého monomeru a polymerního prášku na Vašich přírodních nehtech vytvoří tvrdá ochranná vrstva. Akryl tvrdne, pouze když je vystaven vzduchu. Když akryl ztvrdne, poskytuje dokonalé plátno pro nanesení barvy na nehty.

Gelové nehty

Aplikace gelových nehtů Vám poskytuje sílu akrylových nehtů a vzhled přírodních nehtů. Na rozdíl od akrylových nehtů, gelové nehty ztvrdnou jen při vystavení UV záření. Gelové laky jsou podobné lakům na nehty - máte základní nátěr, barvu na nehty a vrchní nátěr. Každá vrstva musí ztvrdnout pod UV světlem po dobu dvou až tří minut. Oba typy nehtů představují chemický proces vazby na přirozený nehet, ale mezi nimi dvěma existují některé rozdíly.

Gelové nehty nebo akrylové nehty… Které jsou lepší?

Gelové i akrylové nehty přinesou podobné výsledky. Mohou prodloužit krátké nehty, posílit nehty a Vaše prsty mohou s jejich pomocí vypadat déle a štíhlejší. Zde jsou některé výhody a nevýhody, které Vám mohou pomoci se rozhodnout, který druh nehtů zvolit.

Klady akrylových nehtů

 • Pokud si akrylový nehet zlomíte, můžete si ho téměř vždy opravit sama doma.
 • Proces odstranění je jednoduchý, pokud je proveden profesionálem. Nehty mohou být rozmočené a nemusí být odpilníkované.
 • Akryl je velmi silný. Pokud Vám byly akrylové nehty aplikovány správně a řádně se o ně staráte, mohou Vám vydržet dlouhou dobu a jsou velmi robustní.
 • Aplikace akrylových nehtů obvykle stojí méně než aplikace gelových nehtů.

Nevýhody akrylových nehtů

 • Mohou poškodit nehtové lůžko. Toto poškození může vytvořit živnou půdu pro plísně a bakterie.
 • Akrylové nehty mohou vypadat méně přirozeně než gelové nehty a to zejména pokud nebyly použity správně.
 • Proces aplikace zahrnuje silné chemikálie a výpary - doporučuje se aby těhotné ženy akrylové nehty během těhotenství nepoužívali.

Klady gelových nehtů

 • Gelové nehty mohou vypadat přirozené a lesklé jako jiné typy kosmetických nehtů.
 • Doba vytvrzování je kratší než u akrylových nehtů.
 • Při aplikaci gelových nehtů nejsou přítomny výpary, které jsou přítomny při aplikaci akrylových nehtů - jsou proto považovány za bezpečnější, ekologičtější variantu.

Nevýhody gelových nehtů

 • Nevydrží vám tak dlouho a jsou méně odolné než akrylové, ačkoli jsou obvykle dražší.
 • Většina druhů gelových nehtů si na ztvrdnutí vyžaduje UV světlo, takže je těžší udělat si je doma.
 • Pokud se gelový nehet ulomí, může to být problém. Někdy to ani nemusí být čistý zlom, ale rozlámaný na kousky, takže opravit si nehet sama doma obvykle není možné. Budete se muset objednat na manikúru.
 • Gelové nehty je často nutné odpilníkovat, ačkoli tam existují některé druhy, které se dají rozmočit.

Přestože oba typy nehtů mohou být aplikovány doma, jejich aplikaci může být nejlepší ponechat na profesionály. Výpary z akrylových nehtů mohou být příliš silné a bez UV světla, nebudete schopni dosáhnout, aby Vám gelové nehty ztvrdly.

Co se týče dotváření nehtů, můžete si je malovat, můžete si dát udělat francouzské špičky, nebo si dát na oba typy nehtů udělat jiné vzory. Někteří lidé si myslí, že sprejové designy vypadají lépe na gelových nehtech, protože mají lesklejší povrch.

Jak se tedy rozhodnout?

Existuje mnoho proměnných, které byste měli zvážit, když přijde na rozhodování o umělých nehtech, takže se poraďte s nehtovými techniky a prodiskutujte své možnosti.

Gelové nebo akrylové nehty? - srovnání Průměrné hodnocení: 4.3 (4 hodnocení­)

Doporučené produkty

 • Vitamíny pro zdravé nehty

  Vitaminový komplex na nehty dodá potřebné výživné látky potřebné pro růst zdravých a pevných nehtů .

Čtěte víc