Domů / / Jak si posílit nehty

Jak si posílit nehty

Poslední úprava 21.04.2016
Sdílet článek

Jak si posílit nehty

Vaše nehty jsou ukazatelem Vašeho celkového zdraví. Nehty obsahují keratin, druh proteinu, který roste v závislosti na rychlosti reprodukce buněk. Slabé a křehké nehty jsou obvykle známkou špatného zdravotního stavu nebo nesprávné péče o nehty. Nehty jsou náchylné k praskání, třepení nebo zabarvení pokud nejsou udržovány v dobrém stavu. Produkty péče o nehty pomáhají zlepšit stav nehtů. Strava bohatá na vitaminy a minerální látky v kombinaci s pravidelným stříháním a pilováním poskytuje základ pro silné nehty.

Ihned po koupeli či sprchování si nehty ostříhejte dorovna. Nehty jsou po koupeli nebo sprše měkčí a je jejich snadnější ostříhat.

Nehty si pilujte v jednom směru, abyste tak na nich vytvořili čistou linii. Jemnější stranou pilníku si okraje nehtů vyhlaďte a vytvořte tak zaoblené hrany.

Každý den si na nehty naneste krém na ruce, abyste tak udrželi nehty a pokožku kolem nich hydratovanou. Nehty, kterým chybí vlhkost, jsou náchylné ke štěpení nebo popraskání.

Vyhněte se okusování nehtů. Bakterie z úst se rozšíří na prsty a mohou tak infikovat oblast nehtů. Vaše zuby na nehtech vytvoří napjatý drsný okraj, což může oslabit celkový zdravotní stav vašich nehtů.

Udržujte si své nehty v suchu. Nehty vystaveny vlhkosti, jsou náchylné na bakterie, které mohou růst pod nehty a oslabit jejich.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty