9 řešení proti vypadávání vlasů způsobenému štítnou žlázou

Poslední úprava 02.03.2023
Sdílet článek

Hypotyreóza je onemocnění, při kterém štítná žláza neprodukuje dostatečné množství hormonů štítné žlázy a v důsledku toho dochází k mnohým komplikacím. Hormony štítné žlázy jsou významně zodpovědné za udržení pevného zdraví vlasů a nízké množství těchto hormonů může vést k určitým problémům s vlasy, a to zejména k jejich řídnutí. Řídnutí vlasů lze připisovat mnohým onemocněním, ale hypotyreózu můžeme považovat za jedno z nejčastějších onemocnění, které vede k několika problémům s vlasy. Proti vypadávání vlasů kvůli štítné žláze naštěstí existuje řada řešení, která stojí za to zkusit. Tyto přípravky se používají s cílem zvýšit produkci hormonů štítné žlázy, a právě to je jedním z nejlepších řešení, jak porazit vaše zdravotní problémy.

Zelený čaj proti vypadávání vlasů

Zelený čaj můžeme považovat za jeden z nejzdravějších přípravků na poražení problémů způsobených hypotyreózou as tím souvisejících obtíží s vypadáváním vlasů. Zelený čaj je bohatý na aminokyseliny, které vám pomohou zlepšit fungování štítné žlázy a mezi tyto aminokyseliny patří i tyrosin. Zelený čaj je proto doporučením pro všechny, kteří trpí onemocněním štítné žlázy, protože právě díky zelenému čaji můžete zpozorovat překvapivé pozitivní účinky a podpořit normální růst vlasů.

Kokosový olej proti vypadávání vlasů

Pokud trpíte některým z mnoha problémů s vlasy, za který mohou nízké hladiny hormonů štítné žlázy, je dobré zkusit kokosový olej. Ten je totiž známý tím, že si dokáže s tímto problémem docela slušně poradit. Nesmíte zapomenout na to, že právě polynenasycené mastné kyseliny jsou ve skutečnosti důvodem, který se skrývá za hypotyreózou. Právě tyto kyseliny jsou známé tím, že zabraňují vylučování hormonů štítné žlázy, a tím způsobují mnoho problémů s vlasy. Na druhé straně kokosový olej obsahuje vysoké množství mastných kyselin se středně dlouhým řetězcem, kterých je dostatek na to, aby vám pomohli vypořádat se s nízkým množstvím hormonů štítné žlázy a dokonce navrátit normální funkci štítné žlázy. Doporučuje se proto každý den zkonzumovat 1 polévkovou lžíci kokosového oleje. Kokosový olej můžete aplikovat i na vlasy pro jejich zdravý růst.

Pupalkový olej proti vypadávání vlasů

Pupalkový olej je dalším éterickým olejem, který dokáže být významně prospěšný v péči o vlasy, zejména v případě pokud trpíte problémy s vlasy, jako například při hypotyreóze. Pupalkový olej totiž obsahuje vysoké množství kyseliny gama-linolenové, která je vlastně omega 6 mastnou kyselinou. Tato linolenová kyselina je významně odpovědná za zdravý růst vlasů. Mezi její prospěšné účinky patří i schopnost zastavit konverzi testosteronu na DHT, a právě tento proces je odpovědný za vyléčení mnoha zdravotních problémů. Právě proto se pupalkový olej doporučuje všem, kteří trpí problémy s vypadáváním vlasů, které jsou způsobeny štítnou žlázou. Pupalkový olej byste měli aplikovat každý večer na vlasy a vlasovou pokožku. Tento olej lze také konzumovat ve formě kapslí, pokud neupřednostňujete přímou aplikaci.

Konzumace jídel bohatých na vitamín C

Vitamín C je významnou živinou v lidském těle, která je zodpovědná za budování silného imunitního systému a proto je velmi důležité zahrnout do vašeho jídelníčku jídla bohatá na tento vitamín a konzumovat je pravidelně. Se silným imunitním systémem si totiž víte snadněji poradit s problémy se štítnou žlázou a efektivně podpořit opětovný růst vlasů. Mezi potraviny bohaté na vitamin C patří samozřejmě citrusové ovoce, zejména citrón, pomeranč, ale také med a podobně. Doporučuje se také (pro ještě lepší účinek) na prázdný žaludek každý den vypít sklenici vody s citronem.

Konzumace jídel bohatých na vitamin E

Vitamin E je dalším vitamínem, který je významně důležitý pro naše tělo a je také známý pro jeho schopnost podpořit růst vlasů. Vitamin E je totiž antioxidant, který dokáže bojovat proti volným radikálům, které jsou zodpovědné za vypadávání vlasů. Dokáže je odstranit z těla. Právě proto pomáhá vitamin E s léčbou vypadávání vlasů a důležité je také poznamenat, že nepomáhá pouze proti vypadávání vlasů ale také při opětovném růstu vlasů.

Joga

O józe bylo prokázáno, že pomáhá s mnoha zdravotními problémy a to dokonce i s těmi závažnějšími. V případě hypotyreózy a nedostatku hormonů štítné žlázy, která vede k vypadávání vlasů je jóga také řešením. Existuje mnoho jógových póz, které dokáží být efektivní při léčbě hypotyreózy, které je třeba si zapamatovat a opakovat na pravidelné bázi pro dosažení pozitivního účinku proti vypadávání vlasů.

Konzumace jídel bohatých na omega 3 mastné kyseliny

Omega 3 mastné kyseliny jsou tuky, které jsou významně důležité pro vaše tělo a jsou známé tím, že pomáhají bojovat proti různým problémům včetně hypothyreózy, a to účinně a úplně. Omega 3 mastné kyseliny jsou navíc účinné v péči o vlasy. Právě proto je zahrnutí omega 3 mastných kyselin do vašeho jídelníčku vysoce doporučeno. Omega 3 mastné kyseliny se nacházejí například v rybách či vlašských ořechách.

Cvičení

Kromě jógy se i běžné cvičení považuje za jeden z účinných přírodních způsobů, jak se vypořádat s problémem v podobě hypotyreózy, a současně zmírnit vypadávání vlasů, ke kterému dochází v důsledku nízkého množství hormonů štítné žlázy.

Mořské řasy

Jód je živinou, která je významně odpovědná za vylučování hormonu štítné žlázy a mořské řasy obsahují jeho vysoké množství. Právě proto jsou mořské řasy efektivně nápomocné v boji proti vypadávání vlasů.

Jód na vlasy a přínosy jódu pro růst vlasů

  • Jód dokáže obnovit vlasy. Ale jak? Jód ničí houby a plísně, které likvidují vlasové folikuly. Jód má i mocné antiparazitické, antivirové a antibakteriální vlastnosti, díky čemuž pomáhá udržovat zdraví vlasové pokožky.
  • Jód stimuluje i štítnou žlázu, což pomáhá podporovat růst vlasů a udržovat jejich sílu a pevnost.
  • Kvůli svým antibakteriálním a antiparazitickým vlastnostem pomáhá bojovat proti infekcím na vlasové pokožce. Čistí folikuly a kořínky. Tak mohou vlasy růst rychleji.
  • Jód slouží jako prevence před suchými vlasy, vypadáváním vlasů a šedivěním vlasů.
  • Jód dělá vlasy pevné a posiluje je od kořínků.

Zdroje

Zatím bez hodnocení

Čtěte víc

Blízke témy