Domů / / / Lopuchový olej na vypadávání v...

Lopuchový olej na vypadávání vlasů - jak zvrátit řídnutí vlasů pomocí oleje z kořene lopuchu

Poslední úprava 14.07.2020
Sdílet článek

Zastavit padání vlasů můžete zkusit již v základech, a to pomocí různých přípravků na vypadávání vlasů. Představíme si jeden ze způsobů, jak na vypadávání vlasů. Je jím olej z kořene lopuchu, známý také jako lopuchový olej.

Důležité ale je znát příčinu padání vlasů.

Lopuch je bodlákovitá rostlina z rodu Arctium, je to dvouletá bylina. Je bohatý na esenciální mastné kyseliny, železo a draslík, stejně i na důležité aminokyseliny potřebné pro tvorbu proteinů, které se nacházejí ve vlasech. Kořen podporuje růst vlasů zlepšením cirkulace krve ve vlasové pokožce. Přivádí potřebné živiny pro podporu růstu vlasů do folikulů. Kromě toho, že je dobrý na vypadávání vlasů, dokáže lopuchový olej zmírnit podráždění vlasové pokožky a zlepšit zdravotní stav vlasové pokožky.

Jak si udělat vlastní lopuchový olej na vlasy

Vše co budete potřebovat, je několik sušených nebo čerstvých kousků kořene z lopuchu, olivový olej a sterilní zavařovací sklenici.

  1. Kořeny nasekejte na drobné kousky, mírně je rozmačkejte paličkou.
  2. Vložte do zavařovací sklenice a doplňte olivovým olejem podle svého uvážení.
  3. Pohár uložte na tmavé místo. Pokud jste použili čerstvý kořen, tak ho dejte do lednice.
  4. Nechte 6 týdnů louhovat, dokud olej nevytáhne všechny dobré látky z kořenů.
  5. Zavařeninový pohár jednou za týden otevřete, abyste mohli odstranit vzduchové bubliny.
  6. Po šesti týdnech olej slijte a můžete používat.

Pokud používáte sušené kořeny, oškrábejte z nich všechnu špínu a nasekejte je na drobné kousky. Pokud budete používat čerstvý kořen, tak ho potom jako ho nasekáte, nechte ještě na několik dní vysušit, až potom připravujte olej. Takto se může ještě z čerstvých kořenů odpařit vláha. Vlastnosti oleje z kořene lopuchu můžete vylepšit přidáním kopřivového oleje, přesličky, březového oleje nebo jinanu. Jde o dobře známé přírodní složky na podporu růstu vlasů.

Jak používat lopuchový olej na růst vlasů

Jelikož problémem jsou kořínky vlasů, nejlepší způsob jak použít lopuchový olej, je vmasírovat ho do vlasové pokožky. Rozdělte si vlasy na jednotlivé části a olej jemně vetřete do vlasové pokožky. Pak můžete začít pokožku intenzivně masírovat, zaměřte se hlavně na problémové oblasti. Masírujte po dobu 10 minut každé 2 až 3 dny. Měli byste cítit, že se vám vlasová pokožka zahřívá, tehdy masírujete správně. Olej nechte ve vlasech a na pokožce a vlasy si normálně upravte do účesu. O víkendu si vlasy můžete normálně umýt - s použitím běžného šamponu a kondicionéru.

Pokud budete lopuchový olej používat důsledně, měli byste spatřit zlepšení v průběhu 8 až 12 týdnů.

Zdroje

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

  • Šampon proti vypadávání vlasů FOLIVITAL PRO

    Účinný šampon proti vypadávání vlasů určený pro muže i pro ženy. Synergická směs DHT blokátorů, antioxidantů, minerálů, proteinů a léčivých bylin obnovuje rovnováhu, optimalizuje zdraví vlasové pokožky a zlepšuje vitalitu a tloušťku vlasů.

Čtěte víc

Blízke témy