Domů / / Saw Palmetto: Tradiční lék na...

Saw Palmetto: Tradiční lék na prostatu

Poslední úprava 22.01.2018
Sdílet článek

Saw Palmetto je doplněk výživy získaný z tmavě fialových bobulí Serenoa repens, trpasličí palmovité rostliny, která je původem z Kalifornie a jižních pobřežních oblastí Severní Ameriky. Jako lék má Saw Palmetto dlouhou historii, která sahá až k domorodým Američanům, kteří používají bobule k léčbě močových problémů u mužů, stejně jako problémů s prsy u žen.

Dnes je tento doplněk často používaný k léčbě benigní zvětšené prostaty (BHP), onemocnění, které obvykle postihuje muže před padesátkou. Nedávno se také stal uznávaným alternativním druhem léčby vypadávání vlasů, ložiskového vypadávání vlasů u mužů, a onemocnění jako alopecie.

Přírodní léčba BHP

Benigní zvětšení prostaty je nenádorové onemocnění prostaty, při kterém se prostata sama zvětšuje a způsobuje nepohodlí a zvýšenou frekvenci močení. Někdy se proces močení stane fyzicky namáhavý, s přerušovaným tokem moči a bolestí v močovém traktu.

Přestože Saw Palmetto nezmenší velikost zvětšené prostaty, zmírňuje příznaky. Nedávná studie účinků Saw Palmetta ukázala zlepšení průtoku moči v průměru o 43%, a zlepšení nepohodlí v močovém traktu u 28% těch, kteří ho užívali.

Saw Palmetto je v současné době i nejpopulárnější přírodní lék na vypadávání vlasů. Výzkum jeho účinnosti stále probíhá, ale malá studie z roku 2002 ukázala, že u 60% účastníků se dostavil nový růst vlasů a zpomalení v dalšího vypadávání vlasů ve srovnání s těmi, kterým bylo podáváno placebo. Zatímco výsledky výzkumu zůstávají nejednoznačné, přetrvávající popularita tohoto přípravku poskytuje rostoucí množství důkazů, že Saw Palmetto funguje u tisíců lidí, kteří ho užívají.

Poraďte se se svým lékařem před zahájením užívání jakýchkoliv doplňků výživy. Těhotné a kojící ženy by se měly Saw Palmettu vyhnout.

Saw Palmetto: Tradiční lék na prostatu Průměrné hodnocení: 5 (2 hodnocení­)

Doporučené produkty

Čtěte víc