Domů / / Nejlepší potraviny na spalován...

Nejlepší potraviny na spalování tuků

Poslední úprava 29.06.2020
Sdílet článek

Některé potraviny mají velmi vysoký termogenní efekt, takže doslova spalují kalorie. Jiná zase obsahují živiny a látky, které nastartují metabolismus.

Celozrnné výrobky

Tělo spaluje dvakrát tolik kalorií trávením celozrnných potravin (zejména těch, bohatých na vlákninu, jako jsou ovesné vločky a hnědá rýže) jako zpracovaných potravin.

Libové maso

Protein má vysoký termogenní efekt: Během trávení můžete spálit asi 30% kalorií, které tyto potraviny obsahují (na strávení kuřecích prsou, které mají asi 300 kalorií, je třeba asi 90 kalorií).

Mléčné výrobky

Jsou bohaté na vápník a vitamin D a pomáhají zachovat a vybudovat si svalovou hmotu nezbytnou pro udržení si výkonného metabolismu.

Zelený čaj

I zelený čaj se řadí mezi potraviny na spalování tuků. A to díky EGCG, sloučenině, která má dočasně urychlit látkovou výměnu. Chcete-li zvýšit její příjem, mějte v chladničce vždy džbán ledového čaje.

Čočka

Je to malá zásobárna železa. Když chybí živiny, metablizmus se zpomalí, protože tělo nedostává to, co potřebuje, aby mohlo efektivně pracovat, říkají experti.

Pálivá paprika

Kapsaicin, složka, která dodává chilli papričkám jejich pálivost zahřeje tělo, díky čemuž se spalují kalorie. Kapsaicin se nachází v syrových, sušených i vařených papričkách i v koření. Přidávejte kajenský pepř nebo štiplavou omáčku do polévek, ke vajíčkům i masu, v co největším množství.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

  • Pilulky na hubnutí Oxotrin

    Pilulky na rychlé hubnutí Oxotrin obsahují patentovanou termogenickou složku, o jejíž studie potvrdily, že výrazně urychluje metabolismus a je vhodná na zdravé hubnutí.

Čtěte víc