Domů / / Nejlepší potraviny na spalován...

Nejlepší potraviny na spalování tuků

Poslední úprava 25.04.2018
Sdílet článek

Některé potraviny mají velmi vysoký termogenní efekt, takže jak přežvykujete, doslova spalujete kalorie. Jiná jídla obsahují živiny a látky, které nastartují váš metabolismus. Nakrmte ho nimi.

Celozrnné produkty

Vaše tělo spaluje dvakrát tolik kalorií trávením celozrnných potravin (zejména těch, bohatých na vlákninu, jako jsou ovesné vločky a hnědá rýže) jako zpracovaných potravin.

Libové maso

Protein má vysoký termogenní efekt: Během trávení můžete spálit asi 30% kalorií, které tyto potraviny obsahují (na strávení kuřecích prsou, které mají asi 300 kalorií, je třeba asi 90 kalorií).

Nízkotučné mléčné výrobky

Jsou bohaté na vápník a vitamin D a pomáhají vám zachovat a vybudovat si svalovou hmotu nezbytnou pro udržení si robustního metabolismu.

Zelený čaj

Pití čtyř šálků zeleného čaje denně pomohlo lidem shodit téměř tři kila za osm týdnů, uvádějí odborníci. Děkujte za to EGCG, sloučenině, která má dočasně urychlit látkovou výměnu. Chcete-li se zvýšit její příjem, mějte v chladničce vždy džbán ledového čaje.

Čočka

Jeden šálek obsahuje 35% vaší denní spotřeby dobrého železa - skvělá zpráva, protože až 20% z nás nemá dostatečné množství železa. Když vám chybí živiny, váš metablizmus se zpomalí, protože tělo nedostává to, co potřebuje, aby mohlo efektivně pracovat, říkají experti.

Pálivá paprika

Kapsaicin, složka, která dodává chilli papričkám jejich pálivost zahřeje vaše tělo, díky čemuž spálíte další kalorie. Kapsaicin se nachází v syrových, sušených i vařených papričkách i v papričkách v prášku. Přidávejte kajenský pepř nebo štiplavou omáčku do polévek, ke vajíčkům i masu, v co největším množství.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

  • Pilulky na hubnutí Oxotrin

    Pilulky na rychlé hubnutí Oxotrin obsahují patentovanou termogenickou složku, o jejíž studie potvrdily, že výrazně urychluje metabolismus a je vhodná na zdravé hubnutí.

  • Zelená káva extrakt 6000

    Podporuje zdravý krevní tlak, pomáhají spalovat tuk a udržovat zdravou hladinu cukru v krvi

  • Goji Kustovnice Čínská Bio extrakt 2000

    Goji Berry jsou bohaté na antioxidanty, které pomáhají posílit imunitní funkce u mužů i žen. Výborný doplněk v období hubnutí nebo detoxikace.

Čtěte víc