Domů / / Zvětšení prsou - kompletní prů...

Zvětšení prsou - kompletní průvodce bylinami

Poslední úprava 03.08.2022
Sdílet článek

Téměř každý bylinný přírodní doplněk na zvětšení poprsí obsahuje jednu nebo více těchto slavných bylin na zvětšení prsou. Ne náhodou se byliny uvedené v tomto článku objevují v produktech na zvětšení poprsí již celá desetiletí.

Ještě před objevením pilulek se tyto byliny používali po celém světě na zvětšení prsou a podporu sexuálních funkcí a celkové krásy a pohody. Možná jste slyšeli příběhy o ženách v harémech na Blízkém východě, které jedly semena pískavice na podporu vývinu ženských křivek.

Dokonce i v dnešní době tradiční ájurvédskí léčitelé v Indii předepisují pískavici kojícím matkám na zvýšení produkce mléka. Jiné byliny jako je například Saw Palmetto byly použity k léčbě poruch prsů, stejně jako na zvětšenou prostatu u mužů. Rozsah benefitů je široký a stejně jako i jiné metody přírodního zvětšení prsou, tato bylina prospívá celkovému zdraví stejně jako prsům.

Nejsložitější na tom je, že některé z těchto bylin fungují nejlépe společně s jinými bylinami, zatímco jiné byliny si s ostatními nerozumí. Kromě toho, některé z níže uvedených bylin jsou nejlepší pro růst prsou, zatímco jiné nemají přímý vliv na růst prsou, ale jsou nezbytné pro udržení celkového hormonálního zdraví v těle (což je důležité pro přirozený růst prsou).

Takže, před tím než se vydáte na cestu k zvětšení poprsí pomocí bylin, proč se blíže neseznámit s několika z těchto bylinek na zvětšení prsou?

Seznam bylin na zvětšení prsou

Pískavice

Tato bylina se silnou příchutí celeru a javorového sirupu je už dlouho miláčkem průmyslu zvětšení prsou. Semena pískavice obsahují různé rostlinné fyto-estrogeny, které poskytují mastogenický účinek, což má za následek zvětšení prsů. Tato semena kromě ženských steroidních prekurzorů také obsahují látky, které podporují zdravou prsní tkáň.

Pískavice se používá v americké lidové medicíně na podporu menstruace a indičtí Ajurvédští léčitelé ji používají ke zvýšení produkce mléka u kojících matek.

Další výhody: Zmírňuje příznaky menopauzy, napomáhá trávení a zmírňuje zácpu, snižuje hladinu cholesterolu, pomáhá udržet diabetes pod kontrolou, zmírňuje průjem a podporuje tvorbu mléka u kojících matek.

Saw Palmetto

Další populární bylina pro prsa, Saw Palmetto je nejznámější jako anti-androgen. Také pro jeho roli při zvrácení degradace mléčných žláz.

Tato bylina se používá i jako afrodiziakum a k léčbě zvětšené prostaty a nežádoucího růstu ochlupení u žen. K zvětšení prsů dochází důsledkem přítomnosti fyto živin, které stimulují růst prsní tkáně.

Jeho použití se datuje k před-mayským civilizacím, které používaly bobule Saw Palmetta jako jídlo a lék a to zejména na onemocnění prsů u žen. Údajně zvířatům, která se živila bobulemi Saw Palmetta, prokazovaly větší sexuální sílu a lepší svalový tonus. Saw Palmetto je stále doporučeno v přírodní medicíně na zvýšení velikosti prsou.

Další výhody: Pomáhá při léčbě močové inkontinence nebo infekce močových cest, podporuje zdraví prostaty, má anti-androgenní účinky, podporuje zdravou chuť k jídlu a snadné trávení, zpevňuje močovou trubici a podporuje zdravou funkci štítné žlázy a močového ústrojí.

Fenykl

Fenykl, další velmi populární bylina pro zvětšení poprsí, má druhý nejvyšší obsah estrogenových sloučenin, hned po pískavici. V minulosti byl používán na zvětšení velikosti prsou a podporu tvorby mléka u kojících matek. Fenykl je bohatý na fyto-živiny, které podporují růst prsou.

Další výhody: Zmírňuje příznaky astmatu a pálení žáhy, snižuje vysoký krevní tlak, zvyšuje sexuální apetit, používá se k léčbě anginy pectoris a pálení žáhy.

Je poměrně snadné pořídit si fenykl a je nejlépe konzumovat ho jako čaj.

Divoký Yam (wild yam)

Divoký Yam je bylina, která je nejčastěji spojována se zdravím žen. Často se používá k zvětšení prsou, jako sexuální stimulant a v minulosti byl používán pro své přínosy pro reprodukční zdraví žen.

V přírodní medicíně se wild yam doporučuje pro celkové zdraví prsů.

Další výhody: zmírňuje PMS a obtíže při menopauze, podporuje sexuální vitalitu a zdraví prsů.

Důležitá poznámka: Divoký yam byl používán v mnoha přírodních výrobcích na zvětšení poprsí a důvodem je látka nazývaná diosgenin. V roce 1950, vědci zjistili, že kořeny divokého yamu obsahují fytoestrogen diosgenin. Diosgenin může být chemicky převeden na progesteron - což je důvod, proč mnohé krémy, které obsahují divoký yam tvrdí, že jsou to krémy s přírodním progesteronem. Tato tvrzení jsou jen částečně správná, protože ačkoliv diosgenin může být převeden na progesteron, tuto přeměnu je třeba provést v laboratoři. Lidské tělo nedokáže proměnit diosgenin na progesteron samo.

Pokud jde o obsah fytoestrogenů v divokém Yamu, několik studií ukázalo, že divoký yam ve skutečnosti nezvyšuje hladinu estrogenu v těle. Pokud hledáte fytoestrogeny, bude nejlepší, pokud si zvolíte jednu z výše uvedených rostlin nebo Pueraria Mirifica.

Dong Quai

Také známý jako čínská Angelica, Dong Quai je známý především pro své použití na stimulaci sexuální touhy a zmírnění příznaků menopauzy, křečí a PMS.

Již po staletí je známo, že tento asijský kořen pomáhá tělu využít hormony efektivně. Přestože Dong Quai nestimuluje prsa přímo, pomáhá v těle vyvážit hladinu hormonů, takže bez ohledu na to, který doplněk výživy na zvětšení poprsí používáte, pokud ho spojíte s užíváním dong quai, bude fungovat účinněji.

Další výhody: Efektivní léčba menopauzy a symptomů PMS

Damiana

Damiana je malý keř vyskytující se v západní Indii. Obsahuje vysokou hladinu fytochemikálií jako je alfa-pinen, beta-karoten, beta-pinen a beta sitosterol.

Tato bylina se používá v tradiční bylinné medicíně k léčbě úzkosti, deprese, chorob močového měchýře a močových cest, při bolestivé menstruaci a klimakterických potížích. Damiana je nejznámější jako přírodní lék na léčbu sexuálních poruch, včetně nízkého libida, předčasné ejakulace a impotence.

Damiana je známější i pro její preventivní použití proti rakovině prsu a na zvětšení prsou.

Damiana byla zkoumána v roce 1998 v in vitro a klinických studiích a bylo zjištěno, že má anti-estrogenní nebo neutralizující účinky díky své schopnosti vázat se na receptory progesteronu. Díky tomuto zjištění vědci dospěli k závěru, že tato rostlina má neutrální nebo anti-estrogenní účinek.

Damiana by mohla být velmi užitečná bylina pro kontrolu hladiny estrogenu v těle, a to zejména pokud trpíte estrogenovou citlivostí nebo dominancí a chcete se ujistit, že své tělo nepřetěžujte přílišným množstvím estrogenu.

Další výhody: Stimuluje střevní trakt, přivádí kyslík do oblasti genitálií, zvyšuje energii, obnovuje libido, zlepšuje sexuální kondici a výkonnost

Benedikt lékařský

Benedikt lékařský, také známý jako požehnaný bodlák, zaječí oko, krasovlásek nebo ostropes byl široce používán na pomoc kojícím ženám zvýšit jejich produkci mléka. Kromě stimulace toku mléka u kojících matek, je benedikt známý posílením růstu prsu tím, že vyvažuje hladinu hormonů u žen.

Další výhody: posiluje srdce, plíce a zvyšuje krevní oběh, je užitečný pro léčbu zažívacích potíží (stimulací produkce slin a trávicích šťáv).

Poznámka: Užívání benediktu lékařského se nedoporučuje těhotným ženám, lidem, kteří jsou alergičtí na sedmikrásky a ambrózie, stejně jako lidem, kteří trpí gastrointestinálními problémy, protože tato bylina vyvolává produkci kyseliny v žaludku.

Srdečník obecný

Srdečník obecný je bylina známá svou schopností přirozeně podpořit zvětšení prsou. Tato bylina obsahuje leonurin, který podporuje činnost dělohy.

Srdečník obecný se tradičně používá jako tonikum na reprodukční tkáně a ke snížení hladiny krevních lipidů.

Květ chmele

Květ chmele je většinou v přírodních bylinných doplňcích výživy na zvětšení poprsí používaný na stimulaci vývoje mléčné žlázy. Tento konkrétní keř je bohatý je flavonoidy, které regulují produkci hormonů, a tím zefektivňují působení jiných doplňků výživy na zvětšení poprsí, které používáte.

Ovsík vyvýšený

Ovsík je bohatý na saponiny, flavonoidy, minerály a alkaloidy, z nichž všechny jsou nezbytné pro podporu zdravého hormonálního systému v těle.

Kořen pampelišky

Kořen pampelišky má dvě hlavní použití: podporuje tvorbu žluči a odstraňuje přebytečnou vodu z těla, která se nahromadí následkem problémů s játry. Kořen pampelišky je neuvěřitelně efektivní v oddělování starého tkáně a jeho vylučování z těla, které je klíčem k tvorbě nových buněk a tkání prsu.

Vylučování je nutné na vyčištění receptorů estrogenu, které jsou zaplaveny toxiny ze životního prostředí, což brání správnému účinkování přírodních doplňků na zvětšení poprsí.

Výhody doplňku: Posiluje funkci žlučníku, zmírňuje žloutenku a celkově pomáhá při problémech s játry.

Červený jetel

Tato bylinka dokáže údajně pomoci při každé běžné nemoci. Jen málo lidí však zná její schopnost zvětšit prsa. Červený jetel je výborným zdrojem různých fytoestrogenů, například genistein. Tato látka je obzvlášť vhodná na zvětšení prsou, protože se dokáže navázat na lidské estrogenové receptory, které kontrolují růst prsou.

Můžete ji užívat ve formě čajového výluhu. Čaj je dobré pít třikrát denně. Případně použít ve formě tinktury.

Další výhody: Využívá se k léčbě mnoha gynekologických problémů, například související s menopauzou. Také snižuje riziko mozkové mrtvice a infarktu u žen po menopauze. Užívání červeného jetele slouží i při prevenci osteoporózy, hladin cholesterolu, údajně dokáže zmírnit riziko výskytu některých druhů rakoviny.

Ploštičník hroznatý

Ploštičník hroznatý (black cohosh) je rostlinka pocházející z východních oblastí Severní Ameriky. V současnosti roste i na mnoha místech v Evropě. Američtí Indiáni používali její kořen a odnože na kousnutí hadem i při porodech. Od počátku 19. století se používal také k léčbě revmatoidní artritidy.

Ploštičník zvyšuje nízké hladiny estrogenu, právě proto je považován za možný prostředek na zvětšení prsou. Na ploštičník si však třeba dávat pozor. Zabírá totiž při vyšších dávkách, tehdy může zvětšit a zpevnit prsy. Problémem je, že vysoké dávky ploštičníku mohou způsobit problémy s játry. Nežádoucí účinky jsou zaznamenány při dávce nad 80 miligramů. Pokud jej užijete s alkoholem, uškodí i nižší dávky.

Další výhody: V současnosti se ploštičník používá při mnoha zdravotních problémech, včetně astmatu, menstruačních potíží, při úlevě symptomů před a při menopauze (hlavně při návalech tepla). Také při léčbě tinitu, na uklidnění kašle a obecně na úlevu od bolesti.

Pueraria Mirifica

Pueraria Mirifica (nebo kořen Kudzu) je bylinka pocházející ze severního Thajska. Domorodé ženy ji používali pro její schopnosti zpomalit stárnutí a omladit člověka. V posledních letech si však získává stále větší popularitu kvůli schopnosti zvětšit prsa.

Pueraria Mirifica obsahuje nejvyšší koncentrace fytoestrogenů, tedy rostlinných estrogenů, z ostatních bylinek. Dokonce více než pískavice či sója. Pueraria je natolik silná, že není nutné užívat žádné další bylinky na podporu růstu prsou.

Další výhody: Pueraria dokáže také ztmavit bílé vlasy a zlepšit růst vlasů. Zvyšuje hladiny energie, zlepšuje proudění krve, zvyšuje chuť k jídlu, zlepšuje barvu pleti, zpevňuje svaly, zmírňuje stres, zmírňuje potíže při menopauze a problémy s prostatou, revitalizuje buňky.

Lékořice

Lékořice se používá v potravinářském průmyslu jako pochutina, dává se také do nápojů. Kvůli zdravotním přínosům se používá kořen lékořice. "Lékořice" je bohatá na fytoestrogeny jako je glabridín. Tyto fytoestrogeny pomáhají provádět úkoly, které jsou v kompetenci estrogenů těla.

Fytoestrogeny obsažené v lékořici mají mírný estrogenní účinek, proto je vhodné na přirozené zvětšení prsů. Má také antiandrogenní vlastnosti, fytoprogestíny a pomáhá zvyšovat hladiny prolaktinu v těle.

Další výhody: Lékořice ulevuje od gastrointestinálních problémů, v případě otravy jídlem, při žaludečních vředech, pálení žáhy urychluje hojení žaludeční výstelky. Také pomáhá při respiračních problémech, pomáhá při vykašlávání. Zmírňuje stres a údajně dokáže pomoci i při léčbě rakoviny prsu a prostaty. Používá se také k léčbě ekzémů a ošetřování zubů - díky antibakteriálním vlastnostem.

Maca

Maca je rostlina z Jižní Ameriky. Její kořen domorodí obyvatelé používali po staletí k léčbě různých problémů i jako potravinu samotnou. Dokáže regulovat rovnováhu hormonů, zvyšuje hladiny estrogenů. Jelikož pomáhá při ukládání tuků, zvětší se nejen prsa ale i boky a hýždě.

Další výhody: Maca dokáže ulevit od únavy, zmírňuje příznaky menopauzy a pomáhá při sexuálních problémech jak u žen tak u mužů.

Zvětšení prsou - kompletní průvodce bylinami Průměrné hodnocení: 4 (5 hodnocení­)

Doporučené produkty

  • Pilulky na zvětšení prsou MammaMia

    Pouze dnes: Využite slevový kupón -10%

    Pilulky na zvětšení prsou z extraktů z více rostlin speciálně vytvořeny na zvětšení objemu prsů a denní péči o prsa. Účinkuje na pozvednutí, zpevnění a zvětšení prsou.

Čtěte víc

Blízke témy