Léčba vypadávání vlasů - jak dlouho trvá, než se dostaví výsledky léčby?

Poslední úprava 31.05.2018
Sdílet článek

Pokud se bavíme o mužském vzorovém padání vlasů, tedy mužské plešatosti, liší se doba, za kterou vidno výsledky léčby od muže k muži. A samozřejmě i v závislosti na způsobu léčby.

Proces opětovného růstu vlasů ovlivňuje velmi mnoho faktorů. Například stav folikulů, stupeň vypadávání vlasů, v jakém se začíná léčba vypadávání vlasů. Také věk pacienta a jeho celkový zdravotní profil. A samozřejmě zvolený typ léčby. Proto je rychlost, v jaké začnou být znát výsledky, vždy jedinečná. Navíc je téměř nemožné předpovědět nástup účinků na "obecné bázi".

Vycházejme z toho, že zvolíte nejúčinnější režim léčby pro váš problém, snažíte se zastavit další padání vlasů a podpořit opětovný růst vlasů. Během prvních 12 měsíců léčby vypadávání vlasů můžete obvykle očekávat následující výsledky:

  • možné prvotní zvýšení vypadávání vlasů - 4 až 6 týdnů
  • stabilizace vypadávání vlasů - 2 až 8 týdnů
  • zpevnění a zahuštění vlasů + opětovný růst vlasů v postižených oblastech - 3 až 12 měsíců
  • udržování zlepšeného stavu vlasů - 12 měsíců a dále

Toto jsou každopádně kritéria, která byste si měli sledovat. Ideální je dokumentování fotografiemi. Někteří lidé spatří viditelné výsledky po prvních 3 až 6 měsících, jiní mohou potřebovat delší čas, aby byl skutečný progres viditelný. Závisí to na tom, v jaké fázi růstového cyklu vlasů je pacient, když zahájí léčbu. Téměř každý pacient podstupující oficiální léčbu vypadávání vlasů zaznamená přinejmenším stabilizaci, pokud jde o padání vlasů.

Jak jsme již řekli, změny v hustotě vlasů by měl pacient začít pozorovat po třech měsících. Někdy to však trvá i dvanáct měsíců. Jsou určité faktory, které indikují, jak můžete na léčbu reagovat. Přesto může u dvou pacientů podobného věku a stupně padání vlasů zabrat léčba velmi rozdílně.

Jak se chovají vlasy po léčbě mužského plešatění

Vlasy na vrchu hlavy a na ustupující linii obvykle zpevní a zhoustnou. Vlasy kolem spánků však nemusí ani po roce léčby reagovat. Příčinou může být fakt, že na spáncích je růst vlasů nejpomalejší. Druhou možností je, že u pacientů už na spáncích nezůstaly vůbec žádné vlasy, ani velusové, tenké. Pokud již pokožka získala lesklý, plešatý vzhled, je dost nepravděpodobné, že by v těchto oblastech ještě někdy začaly vlasy růst.

V případě léčby vypadávání vlasů je každopádně nejdůležitější prevence. S léčbou je nutné začít, jakmile spatříte, že vám vlasy začínají řídnout, že jejich kvalita klesá, jednoduše, že se s vlasy děje něco nekalého ... protože pokud už jednou vlasový folikul kompletně odumře, vlasy z něj znovu růst nebudou.

Zatím bez hodnocení

Doporučené produkty

Čtěte víc

Blízke témy