Domů / / / Mohou proteinové nápoje způsob...

Mohou proteinové nápoje způsobit vypadávání vlasů u mužů?

Poslední úprava 10.08.2020
Sdílet článek

Zamysleli jste se někdy nad vedlejšími účinky proteinových nápojů? Podle odborníků na vypadávání vlasů, obsažené přísady oblíbeného nápoje v prášku zvyšují hladiny testosteronu, spouštějí tvorbu DHT a urychlují proces plešatění.

Pokud si neustále dopřáváte proteinové nápoje, je čas na zamyšlení. Podle některých odborníků vzrostlo množství případů, pokud jde o vypadávání vlasů u mužů. A to hlavně u dvacátníků a třicátníků. Proč to tak je? Pravděpodobně kvůli pití proteinových nápojů. A skutečně, údajně až 70% pacientů tyto nápoje užívá. (Martin, 2018)

Proteinové nápoje častokrát obsahují růstové hormony jako jsou kreatin a DHEA, čímž se nejen zvyšuje svalová hmota, ale i hladiny testosteronu v krevním oběhu. Testosteron tvoří látku známou jako DHT, který vlastně přispívá k plešatosti, pokud jsou mu folikuly příliš vystavovány. Bohužel většina mužů si toho vůbec není vědoma. Dokud si nevšimnou, že mají prořídnuté vlasy.

Nelze však říci, že proteinové nápoje vypadávání vlasů způsobují. Určitě však urychlují vypadávání vlasů u mužů, kteří trpí na androgenní vypadávání vlasů. Případně u těch, kteří mají predispozici k plešatosti, a sem spadá velmi mnoho mužů.

Pokud patříte k těmto mužům, přestaňte pít proteinové nápoje a získávejte proteiny raději z potravin s vysokým obsahem proteinů, například kuře, ryby a vejce. Přestože se zničené vlasové folikuly už nepodaří zachránit, pokud ale přestanete s pitím proteinových nápojů, vypadávání vlasů by se mělo opět zpomalit.

Pokud vám záleží na zachování vlasů, měli byste místo nadměrného posilování přejít na kardio. Posilování totiž hladiny testosteronu zvyšuje, což vede k podobnému účinku na vypadávání vlasů, zatímco kardio hladiny DHT v krvi snižuje.

Zdroje

Mohou proteinové nápoje způsobit vypadávání vlasů u mužů? Průměrné hodnocení: 2 (1 hodnoceníe)

Doporučené produkty

  • Vitamíny pro vlasy FOLIVITAL PRO

    Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO obsahují vyváženou směs účinných látek, vitamínů a minerálů působících zevnitř na kořínky vlasů pro - silnější vlasy, oživení slabých vlasů a zastavení vypadávajícími vlasů.

Čtěte víc

Blízke témy